MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07.2018.

 1. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

 2. Zbliża się dzień wspomnienia św. Kingi, która w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny. Msza św. za naszych bliskich zmarłych na naszym Cmentarzu parafialnym, zostanie odprawiona w dniu 24 lipca (wtorek) o godz. 18.00, natomiast Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona w niedzielę 29 lipca o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Do udziału w uroczystościach odpustowych, bardzo gorąco zachęcamy wszystkich parafian i gości.

 3. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest: w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 4. Ze względu na konieczność naprawy drogi wjazdowej na teren parkingu parafialnego, serdecznie przepraszamy za utrudnienia.

 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 6. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Jana Szubę, Śp. Lucynę Milewską, Śp. Lucjana Śliwkę. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07.2018.

 1. W imieniu własnym i Ks. Tomasza z parafii w Bracku, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę, pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na pomoc dla Polaków mieszkających na Syberii. Została zebrana suma 13.200 zł., 120 Euro oraz 7 dolarów. To wielkie wsparcie dla wspólnoty parafialnej, w której posługuje Ks. Tomasz i Ks. Marcin oraz Siostry Służebniczki. Jeszcze raz z głębi serca Bóg Zapłać.

 2. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

 3. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w niedzielę  nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie: w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 4. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 5. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Jana Dudę, Śp. Mariannę Romańską. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

01.07.2018.

 1. W dniu dzisiejszym z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ks. Tomasza z parafii w Bracku. Ks. Tomasz podzieli się z nami doświadczeniem pracy wśród ludności polskiej zamieszkałej na Syberii.

 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Z racji Pierwszego Piątku miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. W Pierwszą Sobotę miesiąca litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej.

 4. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

 5. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w niedzielę  nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie: w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 6. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 7. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06.2018.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić za naszych bliskich, którym patronuje św. Jan. Ich imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii parafialnej.

 2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. W najbliższy piątek - 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. za tych, którym patronują święci Piotr i Paweł zostanie odprawiona o godz. 18.00. Imiona i nazwiska naszych bliskich, za których chcemy się modlić, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 4. Za tydzień z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godzinie 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.

 5. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

 6. Pragniemy poinformować, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 7. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 8. W związku ze zmianami personalnymi w naszej Archidiecezji, decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza w naszej parafii - od września - podejmie pracę duszpasterską Ks. dr Michał Płoszajski, dotychczasowy rezydent parafii św. Jana Kantego w Warszawie.

 9. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, że czas wakacji, to niestety czas uaktywnienia się  nieproszonych osób w naszych domach czy posiadłościach. Zwracajmy więc uwagę na nieznajome osoby, które bez uzasadnienia przebywają na naszym terenie. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Leszka Pielaka, Śp. Henryka Łuczaka, Śp. Sławomira Grabskiego, Śp. Jana Zysk. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018.

 1. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza w dniu dzisiejszym na ostatnie już przed wakacjami spotkanie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00 na "Polanie Jakubów", obok Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38. Po niej wspólne zabawy, zawody i grill. Zapraszamy małżeństwa  i rodziny, oczywiście z dziećmi.

 2. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu  o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 4. We czwartek 21 czerwca br. o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Natomiast tego samego dnia o godz. 18.00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach Parceli. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół, Grona Pedagogiczne, Pracowników Szkół, Rodziców i wszystkich uczniów. W czasie tych Mszy św. będziemy Panu Bogu dziękować za miniony rok nauki i pracy w szkole oraz prosić o szczęśliwy czas wakacji dla pracowników szkół i uczniów.

 5. We czwartek 21 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 również Wspólnota Służby Liturgicznej Służby Ołtarza pragnie podziękować Panu Bogu za miniony rok pracy duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami i opiekunami na Eucharystię, a po uroczystości na grilla w ogrodzie parafialnym.

 6. W najbliższy piątek 22 czerwca  o godz. 21.00 naszym kościele odbędzie się koncert inaugurujący Festiwal Roku Chopinowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 7. W następną niedzielę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić za naszych bliskich, którym patronuje św. Jan. Ich imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 8. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 9. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Cecylię Prokopowicz, Śp. Irenę Wdowiarską, Śp. Teresę Jakutowicz, Śp. Bogusława Jung. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color