MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017.

 1. W środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, która jest jednocześnie patronką muzyki kościelnej. W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków naszego chóru oraz Pana Zbigniewa, naszego organisty. Chcemy także w czasie Eucharystii modlić się za tych wszystkich, którzy śpiewem chwalili Boga jako chórzyści czy organiści, a zakończyli już ziemskie pielgrzymowanie, aby Miłosierny Pan nagrodził Ich niebem. Serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 3. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca.TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2017.

 1. Kościół w Polsce przeżywa dzień modlitwy i pamięci o chrześcijanach prześladowanych na całym świecie. Trwające wojny w Iraku i Syrii oraz tzw. arabska wiosna doprowadziły do załamania struktury społecznej w tym regionie. Dzisiejsze ofiary na tace zostaną przeznaczone dla mieszkających na Bliskim Wschodzi oraz na odbudowę owych struktur. Za wszelkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 2. W dniu dzisiejszym tj. 12 listopada na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz spotkanie z ich Rodzicami. Po Mszy św. konferencja i omówienie spraw organizacyjnych. Obecność wszystkich obowiązkowa.

 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 4. Istnieje jeszcze możliwość dopisania osób zmarłych do naszej modlitwy wypominkowej na cały rok. W naszej parafii za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św.  o godz. 11.30.TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2017.
 1. Wszystkim, którzy brali udział w uroczystości Wszystkich Świętych składamy serdeczne podziękowanie. Dziękuję za posprzątane groby, za liczny udział w Eucharystii, godną postawę na samym Cmentarzu oraz w czasie procesji, podczas których modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych. Bóg zapłać za ofiary składane na wypominki, czy to w kościele, kancelarii czy na Cmentarzu. Istnieje jeszcze możliwość dopisania osób zmarłych do naszej modlitwy wypominkowej na cały rok. W naszej parafii za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30.

 2. Dzisiaj Niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy do udziały asystę liturgiczną i parafian. O godz. 17.00 wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową.

 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 4. W najbliższą sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości - Święto Narodowe. Pamiętajmy w modlitwie o Tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.30; 9.30; 18.00. O godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert inaugurujący obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wystąpią Babicka Orkiestra Dęta im. Krzysztofa Pendereckiego oraz chór "Babiczanie" pod batutą Zbigniewa Załęskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Organizatorem koncertu jest Gmina Stare Babice i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 5. Za tydzień 12 listopada na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz spotkanie z ich Rodzicami. Po Mszy św. konferencja i omówienie spraw organizacyjnych. Obecność wszystkich obowiązkowa.

 6. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Anna Szczepańska. "Wieczny odpoczynek racz  Jej dać Panie…"TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2017.

 1. Kończy się Tydzień Misyjny. W naszej parafii gościmy Księdza Marcina Dragana misjonarza Księży Klaretynów, posługującego w Bracku, którego miałem radość odwiedzić w maju tego roku w ramach MOSTU MODLITWY, a który na zakończenie Tygodnia Misyjnego podzieli się z Wiernymi doświadczeniem pracy duszpasterskiej  na Syberii.

 2. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 3. Trwa konkurs Biblijna Akademia Najmłodszych Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl . Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 4. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2018 rok. Zarówno intencje jak i wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 6. W środę 1 listopada  przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po sumie o godzinie 11.30 wyruszymy procesyjnie na Cmentarz parafialny, gdzie będziemy się modlić za zmarłych. Mszy św. już na samym cmentarzu nie będzie. Natomiast 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja na Cmentarz Wojskowy.

 7. W dniu 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, jest to Pierwszy Czwartek Miesiąca, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast  rozpoczniemy nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.  W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 litania do M. Bożej.

 9. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 10. Następna niedziela to Niedziela Miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy asystę Liturgiczną starszych i młodszych, parafian i gości do udziału w tym nabożeństwie.

 11. W tych dniach sprzątamy groby, dlatego śmieci należy wrzucać do wyznaczonych miejsc. Prosimy także pamiętać o godnej postawie na Cmentarzu, pamiętając, że wygląd naszego Cmentarza i nasze zachowanie w tym szczególnym miejscu, świadczą o nas i naszym szacunku do zmarłych.

 12. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Stanisław Jesionek. "Wieczny odpoczynek racz  Mu dać Panie…"DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2017.

 1. Rozpoczął się  Tydzień Misyjny. W naszej parafii gościmy Księży ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Dziękujemy Im za Ich pracę misyjną i za wygłoszone słowo. Natomiast za tydzień gościć będziemy Księdza Marcina Dragana misjonarza Księży Klaretynów, posługującego w Bracku, którego miałem radość odwiedzić w maju tego roku w ramach MOSTU MODLITWY, a który na zakończenie Tygodnia Misyjnego podzieli się z Wiernymi doświadczeniem pracy duszpasterskiej  na Syberii.

 2. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 3. Trwa konkurs Biblijna Akademia Najmłodszych. Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl . Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 4. W najbliższą sobotę 28 października br. przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, którym patronują święci Apostołowie. Imiona i nazwiska naszych bliskich można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 5. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 6. Od tygodnia rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na 2018 rok. Zarówno intencje jak i wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 7. W następną środę 1 listopada  przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po sumie o godzinie 11.30 wyruszymy procesyjnie na Cmentarz parafialny, gdzie będziemy się modlić za zmarłych. Mszy św. już na samym cmentarzu nie będzie. Natomiast 2 listopada,  przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja na Cmentarz Wojskowy.

 8. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Paweł Ślęzak, śp. Alfreda Brzozowska. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"© 2009-2017 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color