MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017.

 1. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób - czy to przez pracę czy przez udział, modlitwę i śpiew - przyczynili się do uświetnienia i godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Przez 8 dni od zakończenia uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym uczestniczymy w procesji eucharystycznej. We czwartek 22  czerwca po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała, obrzęd błogosławieństwa wianków.

 2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

 3. Zapraszamy osoby, które uczestniczyły na przełomie marca i kwietnia w pielgrzymce autokarowej do Włoch na spotkanie, na którym będzie można podzielić się swoimi przeżyciami i nabyć film na płycie CD. Spotkanie odbędzie się za  w dniu dzisiejszym tj. 18 czerwca o godz. 14.00 w sali domu parafialnego "Arka".

 4. We czwartek 22 czerwca br. o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie  zapraszamy Dyrekcję Szkół, Grona Pedagogiczne, Pracowników Szkół, Rodziców i wszystkich uczniów. W czasie Mszy św. będziemy Panu Bogu dziękować za miniony rok nauki i pracy w szkole oraz prosić o szczęśliwy czas wakacji dla pracowników szkół i uczniów.

 5. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za naszych bliskich, którym patronuje św. Jan. Ich imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 6. W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

 7. W najbliższy piątek 23 czerwca o godz. 21.00 naszym kościele odbędzie się koncert inaugurujący Festiwal Roku Chopinowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 8. Przypominamy, że  w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień,  w niedzielę  nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 9. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 10. Polecamy modlitwie zmarłych parafian: śp. Alinę Sieklicką, śp. Joannę Rusek, śp. Renatę Choszczyk. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

11.06.2017.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 11 czerwca oraz jutro 12 czerwca br. w naszej parafii ma miejsce wizytacja biskupia. W czasie wizytacji kanonicznej podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzielony zostanie Sakrament Chrztu św. Po Mszy św. Ksiądz Bp Michał Janocha nawiedzi Cmentarz Parafialny, gdzie będzie się modlił za zmarłych parafian i spoczywających na naszym Cmentarzu. O godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. W dniu 12 czerwca Ksiądz  Biskup odwiedzi uczniów Szkoły Podstawowej i dzieci w Babickim Przedszkolu. Spotka się także z Dyrekcją i Nauczycielami Szkoły i Przedszkola. Zwizytuje obiekty parafialne oraz spotka się z Władzami naszej Gminy, przedstawicielami Rady Ekonomicznej i Parafialnej oraz z pracownikami kościelnymi.

 2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

 3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (15 czerwca). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada grupa studencka  wraz z Ks. Michałem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania i Wspólnota Galilea z Ks. Piotrem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

 4. Przez 8 dni od zakończenia uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym uczestniczymy w procesji eucharystycznej. We czwartek po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała, obrzęd błogosławieństwa wianków.

 5. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. podzielę się wrażeniami i doświadczeniami z wyjazdy na Syberię w ramach „mostu modlitwy”, której byłem uczestnikiem - wraz z pięcioma kapłanami - wydelegowanymi przez Księdza Kardynała jako przedstawiciele naszej Archidiecezji.

 6. Dziś dostępny jest kolejny numer ZIARNA.

 7. Polecamy modlitwie zmarłych parafian: śp. Mieczysława Bieńka, śp. Alicję Urbańską, śp. Bernarda Skowrońskiego, śp. Alinę Sieklicką. "Wieczny odpoczynek …"NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą."

 2. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Jednak z racji nabożeństwa czerwcowego nie będzie wystawienia po Mszy św. o godz. 11.30, natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.

 3. W dniu dzisiejszym przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem: Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny chcemy wyrazić nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. Uroczystości rozpoczną się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd o godz. 8.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Brata Alberta Chmielowskiego. O godzinie 12.00  w  Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, zaprasza  wiernych do włączenia się  w tę szczególną uroczystość. W tym dniu w całym kraju młodzież prowadzi zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 4. W dniu 11 i 12 czerwca br. w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja biskupia. W czasie wizytacji kanonicznej podczas Mszy św. o godz.11.30 udzielony zostanie Sakrament Chrztu św. Po Mszy św. Ksiądz Bp nawiedzi Cmentarz Parafialny, gdzie będzie się modlił za zmarłych parafian i spoczywających na naszym Cmentarzu. O godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. W dniu 12 czerwca Ks. Biskup pragnie odwiedzić uczniów Szkoły Podstawowej oraz spotkać się z najmłodszymi w Babickim Przedszkolu.

 5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (15 czerwca). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada grupa studencka  wraz z Ks. Michałem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania i Wspólnota Galilea z Ks. Piotrem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

 6. Dziś dostępny jest kolejny numer ZIARNA.

 7. Polecamy modlitwie zmarłych parafian: śp. Jarosława Rożejowskiego, śp. Jadwigę Fedorowicz. "Wieczny odpoczynek".SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.05.2017.

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W piątek rozpoczęliśmy dziewięciodniową Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 2. W następną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą".

 3. We czwartek 1 czerwca rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. We czwartek  z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca po nabożeństwie czerwcowym, podczas którego będziemy modlić się za dzieci adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 4. W Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 litania i akt oddania się Sercu Jezusowemu. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 5. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy św. porannej o godz. 8.00 litania do Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej od godz. 19.00 rozpoczniemy parafialne czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 6. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. Za tydzień przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem: Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny chcemy wyrazić nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. Uroczystości rozpoczną się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd o godz. 8.00 wyruszy procesja. O godzinie 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, zaprasza  wiernych do włączenia się  w tę szczególną uroczystość. W tym dniu w całym kraju młodzież prowadzi zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 8. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Jednak z racji nabożeństwa czerwcowego nie będzie wystawienia po Mszy św. o godz. 11.30, natomiast zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. W dniu 11 i 12 czerwca br. w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja biskupia. W czasie wizytacji kanonicznej podczas Mszy św. o godz.11.30 udzielony zostanie Sakrament Chrztu św. Po Mszy św. Ks. Bp nawiedzi Cmentarz Parafialny, gdzie będzie się modlił za zmarłych parafian i spoczywających na naszym Cmentarzu. O  godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. W dniu 12 czerwca Ksiądz Biskup pragnie odwiedzić uczniów Szkoły Podstawowej oraz spotkać się z najmłodszymi w Babickim Przedszkolu.

 10. Dziś dostępna jest kolejny numer ZIARNA.

 11. Polecamy modlitwie zmarłych parafian: śp. Wiktora Zawadzkiego, śp. Mariannę Langa, śp.  Waldemara Zajkowskiego. "Wieczny odpoczynek…"SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.05.2017.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 21 maja w 2017 roku, podczas Mszy św. o godz. 9.30 pierwsza grupa  i godz. 12.00 druga grupa dzieci z klas trzecich, przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Pragnę zauważyć, że druga grupa przystąpi do Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Wyjątkowo - w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. W naszych modlitwach polecajmy dzieci Panu Bogu, aby dar, który otrzymają był dla nich prawdziwą radością. Niech nasza modlitewna pamięć towarzyszy dzieciom w tej - dla Nich i ich Rodziców - tak ważnej chwili życia. Do czwartku włącznie dzieci komunijne uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 18.00 w "Białym Tygodniu". W poniedziałek zostanie zrobione wspólne zdjęcie wszystkich dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Pierwszej Komunii św. oraz poświęcimy pamiątki pierwszokomunijne. We wtorek, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, w  środę - nastąpi akt zawierzenia dzieci Matce Bożej i zostanie przekazana każdemu koperta misyjna jako wsparcie dzieci z biednych krajów misyjnych, we czwartek nastąpi zakończenie naszych spotkań w „Białym Tygodniu”.

 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 3. W piątek rozpocznie się dziewięciodniowa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku będzie miała miejsce w dniu 4 czerwca.

 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 5. W dniu 11 i 12 czerwca br. w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja biskupia. W czasie wizytacji kanonicznej na Mszy św. o godz. 16.00 udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży. Szczegółowy plan wizytacji zostanie podany w terminie późniejszym.

 6. Dziś dostępna jest kolejny numer ZIARNA.

 7. Polecamy modlitwie zmarłych parafian: śp. Ryszarda Wartałowicza, śp. Mariannę Langa. "Wieczny odpoczynek …"© 2009-2017 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color