MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować, tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Wielkiego Tygodnia i godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Słowa  wdzięczności kierujemy do Was Drodzy Parafianie i sympatycy naszej Wspólnoty parafialnej za godne, pełne skupienia i powagi uczestnictwo w tych szczególnych dla katolików dniach świątecznych. Za tak liczny udział w sakramencie pokuty, w jutrzni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Dziękujemy grupą modlitewnym, dziękujemy Panu Zbigniewowi naszemu Organiście, Chórowi parafialnemu, scholi, Kościelnej Asyście Liturgicznej starszej i młodszej, naszej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i za zabezpieczenie - wraz z Policją procesji. Dziękujemy bielankom, lektorom i ministrantom za udział w liturgii oraz adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, Panu Adamowi za Jego pracę - przygotowanie Świątyni do uroczystości oraz wszystkim za tak liczny udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy także wszystkim, którzy z okazji Świąt składali ofiary na Kościół, ofiary na tacę, kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę. Wyrazy wdzięczności kieruję do współbraci  kapłanów Ks. Mariusza, Ks. Tomasza i Ks. Marka i Ks. Michała za posługę w sakramencie spowiedzi oraz za wysiłek duszpasterski, szczególnie podczas Triduum Paschalnego - przewodniczenie uroczystościom i wygłaszane Słowo Boże, za poprowadzenie i przygotowanie oprawy liturgicznej. Wszystkim wypowiadamy z głębi serca serdeczne Bóg zapłać.

 1. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom z: ul. Pohulanka, Modrzewiowej, ul. Kresowej, Okulickiego i Warszawskiej, mieszkańcom Zielonki Parcela z ul. Parkowej, mieszkańcom Kwirynowa z ul. Tulipanowej, Żurawiowe Mokradła, Agawy, Jaśminowej, Maczka, Białej Brzozy, Wierzbowej, Kalinowej, Świerkowej, Łosiowe Błota,  Janowa z ul. Andersa, Sikorskiego i ul. Maczka, mieszkańcom Babic Nowych z ul. Ogrodniczej i ul. Dolnej, Macierzysza Nowego, Macierzysza Starego z ul. Sochaczewskiej, Mazowieckiej, Podgrodzie, i Wojska Polskiego, mieszkańcom Strzykuł i Piotrkówka Dużego, Klaudynu, Latchorzewa z ul. Warszawskiej i Hubala Dobrzańskiego, mieszkańcom Babic z ul. Rynek, Piłsudskiego, Dworkowej, Witosa, Okulickiego, Sikorskiego i Hubala Dobrzańskiego, mieszkańcom Starych Babic z ul. Polnej i Granicznej, Sienkiewicza, mieszkańcom Szelig z ul. Szeligowskiej, Klonowej, Brzozowej, Jesionowej, Akacjowej, Sosnowej oraz indywidualnym ofiarodawcom, dobrodziejom i sympatykom naszej parafii.

Dziękujemy tym, którzy organizowali i przeprowadzili zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu, poświęcili swój czas i podjęli się trudu zbierania ofiar.

 • Dzisiaj Msze św. o godz. 9.30, 11.30 (podczas której udzielony zostanie Sakrament Chrztu św.), o 16.00 i 18.00. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego.

 • W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać potrawy mięsne.

 1. Następna niedziela 28 kwietnia to niedziela Miłosierdzia Bożego - święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: "czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem".

Korzystając z okazji że w marcu odbył się konkurs plastyczny na etapie szkolnym, którego tematem był: Święty Jan Paweł II - papież jakiego nie znamy..., miło mi poinformować, że uczennica z kl. VIa ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach - Marysia Dąbrowska została laureatką na etapie rejonowym i została zaproszona na Galę Finałową w Galerii Porczyńskich na Placu Bankowym, gdzie będzie rozstrzygnięty konkurs na etapie diecezjalnym. Gratulujemy.

 1. Zakończył się konkurs Biblijnej Akademii Najmłodszych. W parafiach trwał od 30 września 2018 r. do 7 kwietnia 2019 r. Można było zdobyć 105 punktów. Udział w konkursie rozpoczęło 16 uczniów z różnych klas.

Maksymalną liczbę punktów (105 pkt.) otrzymali następujący uczniowie: Kinga Tyszkowska (kl. VId), Oliwia Krupa (kl. Vb), Karolina  Marczuk (kl. Vb), Zuzanna  Łapińska (kl. IVe)

Uczniowie Ci wezmą udział w finale, który odbędzie się 18 maja 2019 roku w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Mniejszą ilość punktów otrzymali: Daniel Goral (kl. VIIa), Paweł Miecznikowski (kl. Ve), Dominika Aniołkowska (kl. Vb), Alicja Samborska (kl. Ve), Aneta Klimuszko (kl. Ve), Daria Jannasz (kl. VIc), Bartłomiej Drankowski (kl. VIIa).


"Alleluja! Biją dzwony,
głosząc w świata wszystkie strony,
że Zmartwychwstał Pan!"

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
radości serca przepełnionego wdzięcznością za Paschę Chrystusa
oraz nadziei i wiary w życie wieczne dla każdego z Was, życzą wraz z darem modlitwy.

DuszpasterzeNIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019.

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Podczas każdej Mszy św. następuje poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy rozprowadzają przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza.

 2. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszę św. na godz. 15.00 w Domu Parafialnym ARKA. Po Mszy św. spotkanie. Zapewniona opieka i zajęcia dla dzieci.

 3. Dzisiaj, o godz. 17.00 zostanie odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

 4. Spotkanie z cyklu  praktyczności zasad naszej wiary, odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 19.30 w domu parafialnym ARKA. Informujemy jednocześnie, że na spotkaniu 15 kwietnia planujemy pokaz filmu "Pasja" jako formę przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 5. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 6. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom: ul. Pohulanka, Modrzewiowej, ul. Kresowej, Okulickiego i Warszawskiej, mieszkańcom Zielonki Parcela z ul. Parkowej, mieszkańcom ul. Tulipanowej, Janowa z ul. Andersa, Sikorskiego i ul. Maczka, mieszkańcom Babic Nowych z ul. Ogrodniczej i ul. Dolnej, Macierzysza Nowego, Macierzysza Starego z ul. Sochaczewskiej, mieszkańcom Strzykuł, Latchorzewa z ul. Warszawskiej i Hubala Dobrzańskiego, mieszkańcom Babic z ul. Rynek, Piłsudskiego, Dworkowej, Witosa, Okulickiego, Sikorskiego i Hubala Dobrzańskiego oraz indywidualnym ofiarodawcom, dobrodziejom i sympatykom naszej parafii.

Święte Triduum Paschalne

 1. W Wielki Czwartek przed rozpoczęciem Wieczerzy Pańskiej kończy się Okres Wielkiego Postu i rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. W te najważniejsze dni zachęcamy do licznego udziału w liturgii. 

 2. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego przychodzimy wyrazić wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom.

 3. W Wielki Piątek - 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Tego dnia nie ma Mszy św. Obowiązuje natomiast post ścisły, tzn. zarówno jakościowy - zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy - jeden posiłek do syta.

 4. W Wielką Sobotę - 7.30. JUTRZNIA. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem od poświęcenia ognia. W tym dniu odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego też przynosimy ze sobą świece. Msza św. będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy z racji poświecenia pokarmów składają przy tej okazji ofiary.

 5. Święcenie pokarmów będzie miało miejsce tylko w kościele parafialnym  od godz. 8.00 do 16.00.

 6. Przypominamy też, że w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będziemy spowiadać, dlatego prosimy skorzystać ze spowiedzi do środy włącznie. Spowiedź na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 13.00 jeden z kapłanów będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

 7. Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 6.00 rano i będzie darem wdzięczności dla naszych parafian, którzy złożyli ofiary na kwiaty, którzy zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę oraz poświęcili swój czas i podjęli się trudu zbierania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 8. Trasa procesji będzie przebiegała jak w roku ubiegłym: Rynek, ul. Pocztowa, Kresowa, Piłsudskiego do kościoła. Prosimy także o nie blokowanie trasy procesji samochodami. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej uroczystości.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.2019.

 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych. Będą trwały do 7 do 10 kwietnia włącznie. Wygłosi je Ks. Dr Tomasz Bieliński - Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji z diecezji Siedleckiej.
  Msze św. z naukami w niedzielę o godz.: 7.30; 9.30; 11.30; 16.00; 18.00. W poniedziałek, wtorek i środę o godz.: 8.00; 9.30.; 18.00.
  Spowiedź od godz. 8.00 do 10.30 oraz od godz. 17.30.
  W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt po Mszy św. w zakrystii.

 2. W dniu dzisiejszym tj. 7 kwietnia spotkanie z dziećmi klas IV, które w tym roku szkolnym obchodzić będą rocznicę Pierwszej Komunii Św. i z ich Rodzicami. Spotkanie rozpoczniemy Mszy św. o godz. 9.30. Po Mszy św. Konferencja celem omówienia spraw organizacyjnych. Obecność dzieci i rodziców lub opiekunów obowiązkowa.

 3. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 4. Natomiast w najbliższy piątek tj. 12 kwietnia o godz. 19.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową przechodząc ulicami naszej miejscowości. Zgromadzimy się przed kościołem, a następnie pójdziemy ulicami: Sienkiewicza, Modrzewiową, Berberysową, Graniczną, Polną, Sikorskiego i zakończymy na Rynku przed kościołem. Żywimy nadzieję, że tak jak  uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, tak teraz jeszcze liczniej zgromadzimy się na tą ostatnią, w tym roku, Drogę Krzyżową. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy dorosłych, młodzież, dzieci, wspólnoty i grupy modlitewne. Dla tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami Babic, odbędzie się również droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00. Bardzo prosimy naszych niezawodnych Strażaków, Policję i Straż Gminną o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.

 5. W związku z rekolekcjami parafialnymi najbliższe spotkanie z cyklu praktyczności zasad naszej wiary, odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 19.30 w domu parafialnym ARKA.  Informujemy jednocześnie, że na spotkaniu 15 kwietnia planujemy pokaz filmu "Pasja" jako formę przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 7. W najbliższą sobotę 13 kwietnia młodzież naszej parafii, a w szczególności młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania udaje się z ks. Mariuszem i ks. Michałem na Diecezjalne Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Początek spotkania o godzinie 12.00.

 8. Za tydzień 14 kwietnia przypada Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz  ministrancki.  Natomiast w Niedzielę Palmową przed  Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła.

 9. W następną niedzielę Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszę św. na godz. 15.00 w Domu Parafialnym ARKA. Po Mszy św. spotkanie. Zapewniona opieka i zajęcia dla dzieci.

 10. Podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom: ul. Pohulanka i Modrzewiowej, ul. Kresowej, Okulickiego i Warszawskiej, mieszkańcom Zielonki Parcela z ul. Parkowej, mieszkańcom ul. Tulipanowej, Janowa z ul. Andersa, Sikorskiego i ul. Maczka, mieszkańcom Babic Nowych z ul. Ogrodniczej i ul. Dolnej oraz indywidualnym ofiarodawcom. Dziękujemy tym, którzy organizują i przeprowadzają zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu oraz poświęcili swój czas i podjęli się trudu zbierania ofiar.

 11. Polecamy zmarłych parafian: śp. Zygmunt Kośla. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31.03.2019.

 1. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zachęcamy.

 2. Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu poświęconego praktyczności zasad naszej wiary. Odbędzie się ono w poniedziałek 1 kwietnia o godzinie 19.30 w domu parafialnym ARKA. Jego tematem będzie pytanie: „Czy prowadząc nas do zbawienia Bóg odbiera nam wolną wolę? Informujemy jednocześnie, że na spotkaniu w poniedziałek 15 kwietnia planujemy pokaz filmu "Pasja" jako formę przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 4. Jutro tj. 1 kwietnia 2019 roku rozpoczynamy rekolekcje szkolne dla dzieci. Nauki rekolekcyjne odbędą się w ramach zajęć szkolnych i potrwają do 3 kwietnia br. Poprowadzi je Ks. Kanonik Tomasz Zaperty, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Natomiast rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczną się następną niedzielę 7 kwietnia. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, poprowadzi Ks. Dr Tomasz Bieliński - Dyrektor Nowej Ewangelizacji z Siedlec.

 5. W dniu 3 kwietnia tj. w pierwszą środę miesiąca, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Kół Żywego Różańca, serdecznie zaprasza na spotkanie członków wszystkich Kół Różańcowych, które odbędzie się w Domu Parafialnym ARKA. Natomiast 4 kwietnia br. z racji pierwszego czwartku miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 ofiarowaną za Rodzinę oraz adorację i wspólną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem zakończoną apelem o godz. 21.00.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone apelem o godz. 21.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy św. porannej akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. W Pierwszą Sobotę Miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Po Mszy św. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

 7. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 8. W dniu 7 kwietnia spotkanie z dziećmi klas IV, które w tym roku szkolnym obchodzić będą rocznicę Pierwszej Komunii Św. i ich Rodzicami, Spotkanie rozpoczniemy Mszy św. o godz. 9.30. Po Mszy św. Konferencja celem omówienia spraw organizacyjnych. Obecność dzieci i rodziców lub opiekunów obowiązkowa.

 9. Zapraszamy chętne osoby do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to wyjście ze strefy komfortu, aby podczas pieszej nocnej wędrówki rozważać w ciszy i samotności mękę i śmierć Chrystusa. Rejon Warszawa Bemowo proponuje dwie trasy o zróżnicowanej trudności i długości (40 km i 49 km) obydwie z zakończeniem w Niepokalanowie. W piątek 5 kwietnia o godz. 20, na rozpoczęcie, zostanie odprawiona w kościele Bogurodzicy Maryi na Jelonkach Msza Św., dedykowana uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Indywidualnie przejście wybranej trasy odbywa się na wyłączną odpowiedzialność podejmującego wyzwanie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.edk.org.pl , na której należy deklarować chęć uczestnictwa.

 10. Polecamy modlitwie zmarłych: śp. Barbarę Trzpioła, śp. Edwarda Miąsko, śp. Annę Miros, śp. Alicję Derlatka. "Wieczny odpoczynek racz Im  dać Panie…"III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019.

 1. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zachęcamy.

 2. "Czy Katechizm Kościoła Katolickiego może mi pomóc w problemach życiowych?" to cykl spotkań poświęconych praktyczności zasad naszej wiary.  Zapraszamy w poniedziałki o godzinie 19.30 do domu parafialnego ARKA. Najbliższe spotkanie 25 marca poświęcone zostanie poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: "Czy zło istnieje po coś?".

 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 4. Rekolekcje szkolne dla dzieci będą miały miejsce w naszej parafii w dniach 1 do 3 kwietnia br. w ramach zajęć szkolnych. Natomiast rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu tj. 7 kwietnia i potrwają do 10 kwietnia br.

 5. Jutro tj. 25 marca br. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 9.30 i o godz.18.00.© 2009-2019 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color