MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020.

 1. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 2. Od poniedziałku 12 października rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na 2021 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 3. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W tych dniach sprzątamy i dekorujemy groby naszych bliskich zmarłych. Kieruję więc apel do wszystkich, aby śmieci wrzucać do wyznaczonych miejsc. Jednocześnie proszę abyśmy w rodzinach porozmawiali między sobą, żeby groby naszych bliskich nie były składowiskiem kwiatów, wieńców, lampionów, ale były subtelnie udekorowanym miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych, ubogaconym przede wszystkim modlitwą. Prosimy także pamiętać o godnej postawie na Cmentarzu, pamiętając, że wygląd naszego Cmentarza i nasze zachowanie w tym szczególnym miejscu, świadczą o nas i naszym szacunku do zmarłych.

 5. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Elżbieta Sukiennik, Śp. Helena Dobrzyńska, Śp. Bogdan Sternicki. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela, w którą obchodzimy Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia jest zawołanie Karola Wojtyły "Totus Tuus" - "Cały Twój". Jest to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają ten żywy pomnik, pomagając jednocześnie zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości wyrażamy serdeczne Bóg zapłać. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do młodzieży, która zaangażowała się w zbiórkę do puszek na rzecz swoich kolegów i koleżanek.

 2. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15.  Dodatkowo różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 3. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha która odbędzie się w naszej parafii. Kurs rozpoczynamy we wtorek 13 października uroczystą kolacją, w domu parafialnym ARKA. Na kurs zapraszamy wszystkich którzy poszukują odpowiedzi na istotne życiowe pytania. Uczestnictwo w kursie jest całkowicie bezpłatne.

 4. Informujemy, że od 12 października br. (poniedziałek) rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na 2021 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy także na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Podobnie  jak  intencje tak i wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 5. Serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Ewa Kamińska, Śp. Halina Poręcka, Śp. Franciszka Łuczak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast  na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem  z Maryją na modlitwie.

 2. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 3. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-szej Komunii świętej odbędzie się 6 października (wtorek) o godz. 19.00 w kościele.

 4. W najbliższą środę 7 września, na Mszy św. o godz. 18.00 J.E. Bp Rafał Markowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Próba przed Bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 19.00. Spowiedź dla młodzieży we wtorek od godz. 17.30. W naszych modlitwach pamiętajmy o młodzieży, aby Dary Ducha Świętego, jak najobficiej zaowocowały w Ich życiu. Z racji uroczystości Bierzmowania nabożeństwo różańcowe w środę, zostanie odprawione po Mszy św. porannej o godz. 8.00.

 5. Informujemy, że od 12 października br. (poniedziałek) rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na 2021 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 6. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha która odbędzie się w naszej parafii. Kurs rozpoczynamy we wtorek 13 października uroczystą kolacją. Na kurs zapraszamy wszystkich którzy poszukują odpowiedzi na istotne życiowe pytania. Uczestnictwo w kursie jest całkowicie bezpłatne.

 7. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 10 października 2020 roku (SOBOTA) w Starych Babicach na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wieruchowskiej 5 w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Zwracamy też uwagę na przestrzeganie rezimu sanitarnego i wytycznych MZ. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "FLORIAN", skupiający krwiodawców z terenu gminy Izabelin i Stare Babice. W bieżącym roku przeprowadzono już 3 akcje, podczas których zebrano ponad 40 litrów tego drogocennego daru.

 8. Serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 9. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Stanisław Wojciechowski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 9.30 odbędzie się uroczystość Sakramentu Pierwszej Komunii św. Jest to już trzecia grupa dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców i gości dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

 2. Dzisiaj w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie na Starym Mieście o godz. 15.00 odbędzie się koncert z cyklu "Nie tylko klasycznie" - Msze na chór i organy Ojca Dolindo Ruotolo. Wykonawcami będą śpiewacy Ojca Dolindo, Emanuel Bączkowski – organy, a wszystko pod dyrekcją Jakuba Szafrańskiego. Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Bezpośredni koncert transmitowany będzie także przez Telewizję TRWAM.

 3. Wspólnota Kół  Żywego Różańca serdecznie zaprasza wszystkich członków na spotkanie Wspólnoty Różańcowej, które odbędzie się w środę 30 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym ARKA.

 4. Rozpoczyna się miesiąc październik. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 5. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie już wystawienia po Mszy św. wieczornej. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca z racji nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 nie będzie już litanii po Mszy św. porannej.

 6. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie.

 8. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Tadeusz Figacz, Śp. Benedykt Dzięgielewski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie część patriotyczna uroczystości - apel poległych, salwa honorowa upamiętniająca wydarzenia września 1939 roku i złożenie wieńców przy pomniku. Wójt Gminy i Władze Gminne serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

 2. W poniedziałek 21.09.2020 o godz. 19:00 w kościele zebranie rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii Świętej 26 i 27 września.

 3. W najbliższą sobotę 26 września o godz. 11.00 oraz w niedzielę 27 września o godz. 9.30 odbędą się uroczystości Sakramentu Pierwszej Komunii św. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców i gości dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

 4. W dniu 27 września br. w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie na Starym Mieście o godz. 15.00 odbędzie się koncert z cyklu „Nie tylko klasycznie”- Msze na chór i organy Ojca Dolindo Ruotolo. Wykonawcami będą śpiewacy Ojca Dolindo, Emanuel Bączkowski – organy, a wszystko pod dyrekcją Jakuba Szafrańskiego. Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Bezpośredni koncert transmitowany będzie także przez Telewizję TRWAM.

 5. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane  indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Stanisław Szkiela, Śp. Stanisław Kuźniar. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….© 2009-2020 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color