MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XVIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Młodzież w całym kraju przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz Funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży. Sami nie mogli by podołać wymaganiom finansowych aby rozwijać swoje talenty. Dlatego wielkie wyrazy uznania i szacunku dla młodzieży, która pragnie właśnie w taki sposób sobie pomagać. Obecnie Fundacja wspiera około 2300 stypendystów. Miło mi także poinformować, że wśród nich są także bardzo zdolni nasi parafianie. Za poświęcony czas i zaangażowanie młodzieży oraz za złożone ofiary składamy wyrazy wdzięczności.

 2. Dzisiaj Dzień Nauczyciela. Modlitwą i Mszą św. o godz. 9.30 pragniemy podziękować wszystkim Nauczycielom, Wychowawcą i Pracownikom szkół za Ich pracę i poświęcenie w kształtowaniu intelektualnym, moralnym i osobowościowym dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela prosimy o kontakt w zakrystii.  Pielgrzymka organizowana jest  w dniach od 24 kwietnia do 1 maja 2019 roku. Zapisy prowadzi Pani Małgorzata Siarkiewicz. Serdecznie zapraszamy.

 4. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia. Również możliwość odbioru kolejnego numeru Ziarenka, po Mszy św. przy wyjściu z zakrystii.

 5. Jutro tj. 15  października o godz. 19.00  spotkanie uczestników kursu Alfa. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na to spotkanie do domu parafialnego ARKA.

 6. Jutro tj. 15 października spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19.00. Obecność Rodziców lub opiekunów obowiązkowa.

 7. Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 roku życia, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz rodziców, schola - mamy nadzieję - wkrótce ubogaci niedzielną liturgię Mszy św. Spotkania scholii odbywają się w soboty przed południem o godzinie 11.00 w Domu parafialnym Arka.

 8. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszą św. 21 października o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, także z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 9. W najbliższą środę tj. 17 października, na Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii J. E. Bp Rafał Markowski udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe w ten dzień zostanie odprawione po Mszy św. porannej o godz. 8.00. Spowiedź dla przystępujących do Sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 17.45.

 10. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godzinie 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki  i piątki o godz. 19.30.

 11. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 12. Od poniedziałku tj. od 15 października przyjmujemy intencje mszalne na 2019 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 13. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Krystynę Łatacz, Śp. Jolantę Marchlińską, Śp. Jana Paduch. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.2018.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast  na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki i piątki  o godz. 19.30.

 2. W dniu dzisiejszym tj. 7 października 2018 po Mszy świętej o godzinie 11.30 w Domu parafialnym Arka odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymka organizowana jest w dniach od 24 kwietnia do 1 maja 2019 roku. Zapisy prowadzi Pani Małgorzata Siarkiewicz. Serdecznie zapraszamy.

 3. Rozpoczynamy kolejną edycję Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 4. W poniedziałek 8 października o godz. 19.00 rozpoczyna się w naszej parafii kurs Alfa. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na to spotkanie.

 5. Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 roku życia, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz rodziców, schola - mamy nadzieję - wkrótce ubogaci niedzielną liturgię Mszy świętej dla dzieci o godzinie 9.30 oraz ożywi i rozśpiewa wszystkie dzieci w naszej parafii. Spotkania scholii odbywają się w soboty przed południem o godzinie 11.00 w Domu parafialnym Arka.

 6. Za tydzień tj. 14 października przypada XVIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". W następną niedzielę, młodzież w całym kraju przeprowadzać będzie zbiórkę do puszek na rzecz Funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży. Sami nie mogli by podołać wymaganiom finansowych aby rozwijać swoje talenty. Obecnie Fundacja wspiera około 2300 stypendystów. Miło mi także poinformować, że wśród nich są także bardzo zdolni nasi parafianie.

 7. W dniu dzisiejszy przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła, pragną skierować do nas zaproszenie.

 8. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Michała Feliksa Bartosińskiego. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych - nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie oddamy cześć poległym żołnierzom.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno – religijnych. Od godziny 12.00 na terenie przed nowym budynkiem Gminy rozpocznie się piknik wojskowy i pokaz sprzętu wojskowego. Będzie można skosztować wojskowej grochówki.

 2. W dniu dzisiejszym dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. otrzymają różaniec. Pierwsza pamiątka przygotowań do spotkania z Chrystusem żywym w Komunii św. Obecność dzieci i rodziców lub opiekunów obowiązkowa.

 3. Małżeństwa, które chciałyby się włączyć do Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dzisiaj niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 9.30 w domu parafialnym Arka.

 4. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, także z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie już wystawienia po Mszy św. wieczornej. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca z racji nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 nie będzie już litanii po Mszy św. porannej. Natomiast wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania o M.B. Fatimskiej.

 6. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast  na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 8. W następna niedzielę 7 października 2018 po Mszy świętej o godzinie 11.30 w Domu parafialnym Arka odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymka organizowana jest w dniach od 24 kwietnia do 1 maja 2019 roku. Zapisy prowadzi Pani Małgorzata Siarkiewicz. Serdecznie zapraszamy.

 9. Rozpoczynamy kolejną edycję Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 10. W poniedziałek 8 października rozpoczyna się w naszej parafii kurs Alfa. Więcej o nim opowiedzą organizatorzy.

 11. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Feliksę Malesa, Śp. Krystynę Lalak. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018.

 1. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-szej Komunii świętej odbędzie się 24 września (w poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele.

 2. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjum na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 26 września (w środę) o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

 3. Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 roku życia, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz rodziców, schola - mamy nadzieję - wkrótce ubogaci niedzielną liturgię Mszy świętej dla dzieci o godzinie 9.30 oraz ożywi i rozśpiewa wszystkie dzieci w naszej parafii. Spotkania scholii odbywać się będą co tydzień w soboty przed południem. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 29 września o godzinie 11.00 w Domu parafialnym Arka.

 4. W następną niedzielę tj. 30 września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych - nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno-religijnych. Od godziny 12.00 na terenie przed nowym budynkiem Gminy rozpocznie się piknik wojskowy i pokaz sprzętu wojskowego. Będzie można skosztować wojskowej grochówki. W przeddzień tych uroczystości tj. w sobotę 29 września o godz. 15.00 będzie można zobaczyć rekonstrukcję zwycięskiej bitwy pancernej, która rozegrała się w 1939 roku pod Pociechą. Rekonstrukcja odbędzie się na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową w Starych Babicach a parkiem gminnym. Władze gminne serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

 5. Małżeństwa, które chciałyby się włączyć do Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w następną niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 9.30 w domu parafialnym Arka.

 6. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszą św. 30 września o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, także z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 7. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Piotr Augustyńczyk, Śp. Kazimierz Rosek, Śp. Daniela Kadzińska, Śp. Emilia Zarębska, Śp. Ferdynand Szczygielski, Śp. Stefania Krajewska, Śp. Halina Anisiewicz, Śp. Zofia Augustyńczyk. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018.

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjum na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 26 września br. (w środę) o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

 2. Ksiądz Mariusz zaprasza na pierwszą powakacyjną zbiórkę Bielanek, w najbliższą sobotę 22 września br. o godzinie 10:00 w domu parafialnym Arka.

 3. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii świętej odbędzie się 24 września (w poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele.

 4. Osoby, którym zostały skradzione kwiaty bądź też inne przedmioty z grobów na miejscowym cmentarzu parafialnym, proszone są o zgłoszenie na Komendzie Policji w Starych Babicach.

 5. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Zofię Szymańską, Śp. Zenona Szelenbauma, Śp. Marię Bańka, Śp. Jana Chmurkowskiego, Śp. Ludwikę Winiarz. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color