MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23.04.2017.

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto ustanowione przez św. Jana Pawła II, którego dewizą było: "czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem".

 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się wspominając 77 - rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz 7 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Polski Lech Kaczyński.  Po Mszy św. nastąpi przemarsz do Alei Dębów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy - wraz z Władzami naszej Gminy - wszystkich parafian, mieszkańców gminy i gości do udziału w tej religijno - patriotycznej uroczystości.

 3. Dziś dostępna jest kolejny numer ZIARNA.

 4. Polecamy modlitwie zmarłych parafian: śp. Eugeniusza Bazana, śp.  Władysławę Olechniewicz. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16.04.2017.

 1. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować, tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Wielkiego Tygodnia i godnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  Słowa  wdzięczności kierujemy Do Was Drodzy Parafianie i sympatycy naszej Wspólnoty parafialnej za godne, pełne skupienia i powagi uczestnictwo w tych szczególnych dla katolików dniach świątecznych. Za tak liczny udział w sakramencie pokuty, w jutrzni Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.
  Dziękujemy grupą modlitewnym, dziękujemy Panu Zbigniewowi naszemu Organiście, Chórowi parafialnemu, Kościelnej Asyście Liturgicznej starszej i młodszej, naszej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Pańskim i za zabezpieczenie - wraz z Policją procesji. Dziękujemy bielankom, lektorom i ministrantom za  udział w liturgii oraz adorację w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, Panu Adamowi za Jego pracę - przygotowanie Świątyni do uroczystości oraz wszystkim za tak liczny udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękujemy także wszystkim, którzy z okazji Świąt składali ofiary na Kościół, ofiary na tacę, kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę. Wyrazy wdzięczności kieruję do współbraci  kapłanów Ks. Mariusza, Ks. Piotra, Ks. Michała za posługę w sakramencie spowiedzi oraz za wysiłek duszpasterski, szczególnie podczas Triduum Paschalnego - przewodniczenie uroczystościom i wygłaszane Słowo Boże. Ks. Piotrowi za poprowadzenie i przygotowanie oprawy liturgicznej oraz za przygotowanie wraz ze Wspólnotą Galilea pięknego Grobu Pańskiego. Ks. Mariuszowi i Wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie Ciemnicy. Wszystkim wypowiadamy  z głębi serca serdeczne Bóg zapłać.

 2. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.30, 11.30 (podczas której udzielony zostanie Sakrament Chrztu św.), o 16.00 i 18.00. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego.

 3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać potrawy mięsne.NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

09.04.2017.

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania  swego Paschalnego Misterium. Podczas każdej Mszy św. następuje poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św.  ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz Liturgicznej służby Ołtarza. Natomiast przed  Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i  z ich Rodzicami. Po Mszy św. konferencja organizacyjna. Obecność obowiązkowa.

 3. Dzisiaj, o godz. 17.00 zostanie odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

 4. Dla dzieci do odbioru po Mszy św. kolejny numer ZIARENKA.

 5. Jeszcze nie wszystkie osoby odebrały   stroje komunijne. Koszt alby to 130 zł. Prosimy o kontakt z Ks. proboszczem w celu odebrania strojów komunijnych.

 6. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom: Starych Babic z ul. Krętej, Pohulanka i ul. Modrzewiowej, mieszkańcom  Zielonki Wieś z ul. Warszawskiej, Macierzysza Nowego, Chrzanowa z ul. Szeligowskiej, Babic Nowych z ul. Dolna i ul. Ogrodnicza, mieszkańcom Szelig, Piotrkówka Małego z ul. Pogodnej, Macierzysza Starego  z ul. Mazowieckiej, ul. Wojska Polskiego, ul. Podgrodzie, ul. Sochaczewskiej, mieszkańcom Kwirynowa z ul. Tulipanowej, ul.  Żurawiowe Mokradła, ul. Maczka, ul. Białej Brzozy, ul. Wierzbowej, ul. Kalinowej, ul. Świerkowej, ul. Łosiowe Błota, Babic Nowych z ul. Kresowej, Warszawskiej i ul. Okulickiego, mieszkańcom Strzykuł, Zielonek z ul. Parkowej, ul. Krętej, ul. Piaskowej i ul. Północnej, mieszkańcom Lubiczowa, Starych Babic z  ul. Rynek, ul. Kościuszki, ul. Piłsudskiego, ul. Witosa, ul. H. Dobrzańskiego,  ul. Sikorskiego, z ul. Polnej i ul. Granicznej, Zielonek Parcela z ul. Pogonowskiego, ul. Parkowej, Piaskowej, Krętej, Północnej, Południowej, ul. Osiedlowej, ul. Zachodniej, ul. Okrężnej, ul. Spokojnej, ul. Prostej, ul. Słonecznej, ul. Stacyjnej, ul. Warszawskiej, Latchorzewa z ul. Warszawskiej, ul. Szeligowskiej i z ul. Hubala Dobrzańskiego oraz dobrodziejom indywidualnym i sympatykom naszego kościoła z poza naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy organizują i przeprowadzają zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu oraz poświęcili swój czas i podjęli się trudu zbierania ofiar.

 7. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Piotra Sotomskiego, Śp. Zenona Wasiaka, Śp. Kazimiery Buga, Śp. Barbary Chodzewicz, Sp. Tadeusza Goliszewskiego.

Święte Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek przed rozpoczęciem Wieczerzy Pańskiej kończy się Okres Wielkiego Postu
i rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.
W te najważniejsze dni zachęcamy do licznego udziału w liturgii.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00,
następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania,
czyli Ciemnicy i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Dlatego przychodzimy wyrazić wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary,
które nam zostawił. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom.

W Wielki Piątek - 7.30 JUTRZNIA. Liturgia Męki Pańskiej
i adoracja Krzyża rozpocznie się o godz.17.00.
Tego dnia nie ma Mszy św. Obowiązuje natomiast post ścisły, tzn. zarówno jakościowy
- zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy - jeden posiłek do syta.

W Wielką Sobotę - 7.30. JUTRZNIA.
Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00
przed kościołem od poświęcenia ognia. W tym dniu odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne,
dlatego też   przynosimy ze sobą świece.  Msza św. będzie odprawiona w intencji tych wszystkich,
którzy z racji poświecenia pokarmów składają przy tej okazji ofiary.

Święcenie pokarmów będzie miało miejsce tylko w kościele parafialnym  od godz. 8.00 do 16.00.

Przypominamy też, że w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
nie będziemy spowiadać, dlatego prosimy skorzystać ze spowiedzi do środy włącznie.
Spowiedź na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
W Wielki Piątek od godz. 8.00 do 13.00 kapłan będzie pełnił dyżur w konfesjonale.

Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 6.00 rano
i będzie darem wdzięczności dla naszych parafian, którzy złożyli ofiary na kwiaty,
którzy zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę oraz poświęcili  swój czas i podjęli się
trudu zbierania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

Trasa procesji będzie przebiegała jak w roku ubiegłym: Rynek, ul. Pocztowa, Kresowa, Piłsudskiego
do kościoła. Prosimy także o nie blokowanie trasy procesji samochodami.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej uroczystości.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

02.04.2017.

 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych. Będą trwały do środy - 5 kwietnia włącznie. Wygłosi je Ks. prof. dr hab. Adam Solak. Msze św. z naukami w niedzielę o godz.: 7.30; 9.30; 11.30; 16.00; 18.00. W poniedziałek, wtorek i środa o godz.: 8.00; 9.30.; 18.00. Spowiedź od godz. 7.30 do 10.30 oraz od godz. 17.00. Prosimy o ułożenie sobie zajęć tak, aby uczestniczyć w tych rekolekcjach i skorzystać z sakramentu pojednania. W czasie trwania rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.

 2. Dzisiejsza niedziela to  niedziela  miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.

 3. Natomiast w najbliższy piątek tj. 7 kwietnia o godz. 19.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową przechodząc ulicami naszej miejscowości. Zgromadzimy się przed kościołem, a następnie pójdziemy ulicami: Sienkiewicza, Modrzewiową, Berberysową, Graniczną, Polną, Sikorskiego i zakończymy na Rynku przed kościołem. Żywimy nadzieję, że tak jak  uczestniczyliśmy w dotychczasowych nabożeństwach wielkopostnych, tak teraz jeszcze liczniej zgromadzimy się na tą ostatnią, w tym roku, Drogę Krzyżową. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy dorosłych, młodzież, dzieci, wspólnoty i grupy modlitewne. Dla tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami Babic, odbędzie się również droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00. Bardzo prosimy naszych niezawodnych Strażaków, Policję i Straż Gminną o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje i poprowadzi Wspólnota Domowego Kościoła.

 4. W  najbliższy czwartek przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

 5. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.

 6. W najbliższą sobotę 8 kwietnia młodzież naszej parafii, a w szczególności młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania udaje się z ks. Mariuszem na Diecezjalne Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.  Początek spotkania o godzinie 13.00.

 7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz  ministrancki. Natomiast w Niedzielę Palmową przed  Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 8. Dla dzieci do odbioru po Mszy św. kolejny numer ZIARENKA. Dzisiaj dostępna jest ostatnia seria pytań (21) w ramach  Biblijnej Akademii Najmłodszych. Prosimy przekazać wypełnione pytania testowe z odpowiedziami do końca tego tygodnia swoim katechetom. Ogłoszenie konkursu w Niedzielę Palmową. (9 kwietnia).

 9. Jeszcze nie wszystkie osoby odebrały stroje komunijneKoszt alby to 130 zł. Prosimy o kontakt z Ks. proboszczem w celu odebrania strojów komunijnych.

 10. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom: Starych Babic z ul. Krętej, Pohulanka i ul. Modrzewiowej, mieszkańcom  Zielonki Wieś z ul. Warszawskiej, Macierzysza Nowego, Chrzanowa z ul. Szeligowskiej, Babice Nowe    ul. Dolna i ul. Ogrodnicza,  dobrodziejom indywidualnym i sympatykom naszego kościoła z poza naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy organizują i przeprowadzają zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu oraz poświęcili  swój czas i podjęli się trudu zbierania ofiar.

 11. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Stanisława Borkowskiego, Śp. Jakuba Skotarczyka, Śp. Tomasza Górala. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: Śp. Piotra Sotomskiego. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie".IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2017.

 1. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy dzieci do odbioru kolejnego numeru Ziarenka oraz ankiety Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 3. W sobotę 1 kwietnia po Mszy św. porannej  litania do Matki Bożej. Również w sobotę kapłani odwiedzą chorych z komunią świętą. Prosimy serdecznie o przekazanie tej informacji rodzinom i  bezpośrednio zainteresowanym.

 4. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.

 5. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych. Będą trwały do 2 do 5 kwietnia włącznie. Wygłosi je Ks. prof. dr hab.  Adam SOLAK. Msze św. z naukami w niedzielę o godz.: 7.30; 9.30; 11.30; 16.00; 18.00. W poniedziałek, wtorek i środa o godz.: 8.00; 9.30.; 18.00. Spowiedź od godz. 8.00 do 10.30 oraz od godz. 17.00. Prosimy o ułożenie sobie zajęć tak, aby móc uczestniczyć w tych rekolekcjach.

 6. W dniu dzisiejszym odpowiadając na apel papieża Franciszka oraz Kardynała Kazimierza Nycza pragniemy włączyć się jako wspólnota parafialna w program Caritas Rodzina Rodzinie, który polega na wsparciu rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomoc skierowana jest do konkretnych rodzin w Aleppo w Syrii, przez okres 6 miesięcy aby mogły pozostać w rodzinnym kraju i odbudowując swoje domy nie musiały emigrować. Jest to tzw. stypendium dla konkretnej rodziny przyznanej przez Caritas Polska od konkretnej parafii.  Część ofiar składanych w dniu dzisiejszym na tacę pragniemy przeznaczyć na ten cel. Inicjatywę tę podjęła także Wspólnota Domowego Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 7. Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Maz. 9 kwietnia o godz. 16.15

 8. Centrum Kultury Izabelin zaprasza w dniu 2 kwietnia o godz. 16.00 na film "Święty z Izabelina" - wspomnienie o Ks. Aleksandrze Fedorowiczu zebrane przez uczniów Gimnazjum w Izabelinie i wolontariuszy Fundacji „Przyjaciele Alego” po kierunkiem Ks. dr Jerzego Jastrzębskiego.

 9. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Marianny Wydryszek, Śp. Janusza Sęk. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: Śp. Stanisława Borkowskiego. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie".© 2009-2017 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color