MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018.

 1. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza w dniu dzisiejszym na ostatnie już przed wakacjami spotkanie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00 na "Polanie Jakubów", obok Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38. Po niej wspólne zabawy, zawody i grill. Zapraszamy małżeństwa  i rodziny, oczywiście z dziećmi.

 2. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu  o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 4. We czwartek 21 czerwca br. o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Natomiast tego samego dnia o godz. 18.00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach Parceli. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół, Grona Pedagogiczne, Pracowników Szkół, Rodziców i wszystkich uczniów. W czasie tych Mszy św. będziemy Panu Bogu dziękować za miniony rok nauki i pracy w szkole oraz prosić o szczęśliwy czas wakacji dla pracowników szkół i uczniów.

 5. We czwartek 21 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 również Wspólnota Służby Liturgicznej Służby Ołtarza pragnie podziękować Panu Bogu za miniony rok pracy duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami i opiekunami na Eucharystię, a po uroczystości na grilla w ogrodzie parafialnym.

 6. W najbliższy piątek 22 czerwca  o godz. 21.00 naszym kościele odbędzie się koncert inaugurujący Festiwal Roku Chopinowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 7. W następną niedzielę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić za naszych bliskich, którym patronuje św. Jan. Ich imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 8. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast w okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 9. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Cecylię Prokopowicz, Śp. Irenę Wdowiarską, Śp. Teresę Jakutowicz, Śp. Bogusława Jung. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

10.06.2018.

 1. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 2. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 3. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w zakresie: mediacji, poradnictwa rodzinnego, pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Porady udzielane są przez mediatora i eksperta pedagogiki sądowej w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 16.00-19.00 w Sali katechetycznej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach (sala przy kościele wejście od ul. Sienkiewicza).

 4. Dyrekcja, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Babicach zapraszają na Koncert Charytatywny w ramach narodowych obchodów 100 -lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Koncert, który organizowany jest przy współudziale Domu Kultury w Starych Babicach odbędzie się 10 czerwca o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Zielonkach Parceli, przy ul. Południowej 2.

 5. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Janinę Zimończyk, Śp. Bogusława Janusz, Śp. Bogusława Jung, Śp. Henrykę Łuczak. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…".DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06.2018.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 3 czerwca, przeżywamy Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za Niepodległość. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8.00 od procesji z relikwiami św. Siostry Faustyny, która wyruszy z Placu Piłsudskiego i dotrze do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. W tym dniu w całym kraju młodzież prowadzić będzie zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 2. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.   W najbliższą sobotę 9 czerwca z racji uroczystości ślubnych, nabożeństwo zostanie odprawione po Mszy św. porannej.

 3. Przez 8 dni od zakończenia uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym uczestniczymy w procesji eucharystycznej. We czwartek po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu po uroczystości Bożego Ciała, obrzęd błogosławieństwa wianków.

 4. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Jednak z racji nabożeństwa czerwcowego, nie będzie wstawienia po Mszy św. o 11.30. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

 5. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu  o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 6. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

 7. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Wandę Szelenbaum. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27.05.2018.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30, uczniowie z IV klas przeżywają  rocznicę Komunii św. Otaczamy dzieci naszą modlitwą by wiernie trwały w zawartej z Chrystusem przyjaźni.

 2. W dniu 28 maja przypada rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa i metropolity warszawskiego, Prymasa Polski. Pamiętajmy  w naszych modlitwach, wypraszając dar wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego.

 3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (31 maja). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada Wspólnota ewangelizacyjna Galilea wraz z Ks. Markiem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania z Ks. Tomaszem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej szczególnej uroczystości. Dzieci Komunijne i rocznicowe przychodzą w albach.

 4. W najbliższy piątek 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Z racji wieczornego nabożeństwa do Serca Pana Jezusa nie będzie w piątek rano wystawienia Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Natomiast  w sobotę nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, z racji ślubów, odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00.

 6. Z racji pierwszej soboty kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. W następną niedzielę 3 czerwca, przeżywać będziemy święto Dziękczynienia, które obchodzić będziemy pod hasłem Dziękujemy za Niepodległość. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8.00 od procesji z relikwiami św. Siostry Faustyny, która wyruszy z Placu Piłsudskiego i dotrze do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, zaprasza wiernych do włączenia się w tę szczególną uroczystość. W tym dniu w całym kraju młodzież prowadzić będzie zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 8. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 9. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na spotkanie i włączenie się w działanie Wspólnoty. Bliższe informacje na temat można uzyskać u Ks. Mariusza. Są one również dostępne na folderach znajdujących się na stoliku z gazetami.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Zbigniewa Tomaszewskiego, Śp. Mariana Sternickiego, Śp. Dariusza Użanowskiego. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą".

 2. W dniu wczorajszym grupa dzieci ze szkół podstawowych w Zielonkach i w Starych Babicach przystąpiła do Sakramentu Komunii św. W dniu dzisiejszym kolejna grupa przystąpi do Sakramentu Eucharystii. Pamiętajmy o tych dzieciach w naszych modlitwach.

 3. Do czwartku włącznie dzieci komunijne uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 18.00 w "Białym Tygodniu". W poniedziałek zostanie zrobione wspólne zdjęcie wszystkich dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Pierwszej Komunii św. oraz poświęcimy pamiątki pierwszokomunijne. We wtorek, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, w środę - nastąpi akt zawierzenia dzieci Matce Bożej i zostanie przekazana każdemu koperta misyjna jako wsparcie dzieci z biednych krajów misyjnych, we czwartek nastąpi zakończenie naszych spotkań w "Białym Tygodniu".

 4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30, przeżywać będziemy rocznicę Komunii św. uczniów klas IV. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do rocznicy, a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla dzieci rocznicowych i Ich bliskich.

 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (31 maja). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada Wspólnota ewangelizacyjna Galilea wraz z Ks. Markiem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania z Ks. Tomaszem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

 7. Od maja konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu. Tak więc kolejna katecheza odbędzie się w piątek 25.05.2018 roku o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 8. W sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej odbył się finał Biblijnej Akademii Najmłodszych. Naszą parafię i szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łapińska Zuzanna kl. III e, Krupa Oliwia kl. IV b, Marczuk Karolina kl. IV b, Tyszkowska Kinga kl. V d, Łotowski Kazimierz kl. VI a. Wszyscy finaliści mogą używać tytułu: Eksperta niedzielnej Ewangelii. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy i wylosowane przez siebie nagrody.

 9. Wspólnota Domowego Kościoła w naszej parafii kieruje swoje zaproszenie do małżeństw. Jeżeli chcecie pogłębić duchowość małżeńską, pogłębić wiarę, a także  uczyć się jak być dla swoich dzieci najlepszymi wychowawcami i wymieniać się wzajemnie doświadczeniami w ich wychowaniu, dołączcie do wspólnoty Domowego Kościoła. Bliższe informacje na temat można uzyskać u Ks. Mariusza. Są one również dostępne na folderach znajdujących się na stoliku z gazetami.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Andrzej Łuczak, Śp. Leszek Migdał, Śp. Czesław Starnowski, Śp. Halina Walęcka, Śp. Zdzisław Kajak. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…".© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color