MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2018.

 1. Rozpoczynamy X edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Alfa jest serią 10 spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału kursie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 29 stycznia o godz. 19.00, w Domu Parafialnym. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki informujące o kursie. Alfa to szansa odświeżenia podstaw wiary oraz pogłębienia relacji z Bogiem.

 2. Trwa wizyta  duszpasterska (Kolęda). Szczegółowy plan wizyty na najbliższy okres przedstawia się następująco:

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe,  ul. Ogrodnicza - od godz. 16.00, 2 księży;

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe, ul. Dolna - od godz. 17.00, 1 ksiądz;

16 stycznia (wtorek) - Wieruchów i ul. Wieruchowska - od godz. 16.00, 4 księży;

17 stycznia (środa) - Stare Babice, ul. Warszawska i ul. Mizikowskiego - od godz. 16.00, 4 księży;

18 stycznia (czwartek) - Zielonki Wieś, ul. Warszawska - od godz. 16.00, 4 księży;

19 stycznia (piątek) - Zielonki, ul. Słoneczna, Spokojna, Stacyjna i Prosta - od g. 16.00, 1 ksiądz;

19 stycznia (piątek) - Zielonki, ul. Piaskowa - od godz. 16.00, 2 księży;

19 stycznia (piątek) - Zielonki Plantico, bloki ul. Parkowa 3 i 5 - od godz. 18.00;

20 stycznia (sobota) - Szeligi (bez osiedla ZenGarden) - od g. 10.00, 4 księży;

22 stycznia (poniedziałek) - Zielonki, ul. Południowa - od g. 16.00, 2 księży;

22 stycznia (poniedziałek) - Zielonki, ul. Północna - od g. 16.00, 1 ksiądz;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W  sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 1. Polecamy zmarłych parafian: śp. Jadwigę Szelenbaum, śp. Marka Andrzejczaka. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2018.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która w liturgii Kościoła kończy okres Narodzenia Pańskiego. Oprócz okresów mających własny charakter zostają trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas rozpoczynamy w Kościele jutro i nazywa się okresem zwykłym.

 2. W dniu dzisiejszym 7 stycznia br. na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. i ich Rodziców. Po Mszy św. konferencja. Obecność rodziców i dzieci obowiązkowa.

 3. Trwa wizyta  duszpasterska (Kolęda). Szczegółowy plan wizyty na najbliższy okres przedstawia się następująco:

8 stycznia (poniedziałek) - Stare Babice, ul. Polna   i Graniczna - od godz. 16.00, 3 księży;

9 stycznia (wtorek) - Zielonki, ul. Białej Góry, Dobra, Pogonowskiego, Cholewińskiego, Tomczyka,
                                     Płodowskiego, Pileckiego - od godz. 16.00, 3 księży;

10 stycznia (środa) - Kwirynów, ul. Tulipanowa, Żurawiowe Mokradła - od godz. 17.00, 3 księży;

11 stycznia (czwartek) - Kwirynów, ul. Modrzewiowa, Lawendowa, Berberysowa,
                                 Pl. Kwirynowski, Cyprysowa, Irysowa, Konwaliowa - od godz. 17.00, 3 księży;

12 stycznia (piątek) - ul. Maczka (obie strony), ul. Urbanowicza, Cichociemnych, Saperów
                                 - od godz. 17.00, 3 księży;

13 stycznia (sobota) - Kwirynów, ul. Bukowa, Agawy, Świerkowa, Kalinowa, Wierzbowa,
            Jaśminowa, Kasztanowa, Łosiowe Błota, Białej Brzozy, Grabowa - od godz. 10.00, 4 księży;

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe, ul. Ogrodnicza - od godz. 16.00, 2 księży;

15 stycznia (poniedziałek) -  Babice Nowe, ul. Dolna - od godz. 17.00, 1 ksiądz;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2017.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny. W tym dniu w sposób szczególny zachęcam do modlitwy o miłość i jedność w rodzinach. To także ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne i uroczyste Tedeum Laudamus. Do udziału we wspólnej modlitwie i złożenia wdzięczności Panu Bogu za miniony rok serdecznie zapraszamy.

 2. W związku z okresem świątecznym zawieszony jest konkurs Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 3. W poniedziałek 1 stycznia przypada  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Jest to dzień modlitw o pokój w świecie.

 4. W dniach 2, 3, 4 stycznia 2017 roku w naszym kościele odprawimy nabożeństwo dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa Msze św. będą odprawiane  o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.45. O  godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z uwagi na pogrzeby w dniu 3 stycznia 2018 roku wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00

 5. Przypominamy, że  spotkanie z dziećmi klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. i ich Rodzicami - ze względu na zimowe ferie szkolne - odbędzie się w pierwszą niedzielę stycznia tj. 7 stycznia na Mszy św. o godz. 9.30. W tym dniu dzieci otrzymają kolejną pamiątkę Pierwszej Komunii św. (modlitewniki. Po Mszy św. konferencja. Obecność obowiązkowa.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji, że we czwartek kończymy 40-godzinne nabożeństwo nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji do godz. 21.00. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

 7. Wspólnota modlitewna zaprasza po Mszy św. o godz. 7.30 na rozważania w pierwszą sobotę miesiąca, która wypada w uroczystość Objawienia Pańskiego.

 8. Z uwagi na uroczystość Objawienia Pańskiego, które przypada w pierwszą sobotę miesiąca, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek 5 stycznia 2018 roku. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 9. Z uwagi na przerwę świąteczno-noworoczną najbliższe spotkanie w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz mediacji odbędzie się w środę dnia 3 stycznia 2018 roku w godz. 16.00-19.00 w salce domu parafialnego za kościołem.

 10. Biorąc pod uwagę czas długich weekendów po Nowym Roku oraz Czterdziestogodzinne nabożeństwo w naszej parafii w dniach 2, 3, 4 stycznia 2018 roku, wizytę duszpasterską zwaną potocznie „kolędą”, będziemy kontynuować po Święcie Trzech Króli.

Plan wizyty duszpasterskiej:

8 stycznia (poniedziałek) - Stare Babice, ul. Polna  i Graniczna - od godz. 16.00, 3 księży;

9 stycznia (wtorek) - Zielonki, ul. Białej Góry, Dobra, Pogonowskiego, Cholewińskiego, Tomczyka,
                                      Płodowskiego, Pileckiego - od godz. 16.00, 3 księży;

10 stycznia (środa) - Kwirynów, ul. Tulipanowa, Żurawiowe Mokradła - od godz. 17.00, 3 księży;

11 stycznia (czwartek) - Kwirynów, ul. Modrzewiowa, Lawendowa, Berberysowa,
                                 Pl. Kwirynowski, Cyprysowa, Irysowa, Konwaliowa - od godz. 17.00, 3 księży;

12 stycznia (piątek) - ul. Maczka (obie strony),ul. Urbanowicza, Cichociemnych, Saperów
                                        - od godz. 17.00, 3 księży;

13 stycznia (sobota) - Kwirynów, ul. Bukowa, Agawy, Świerkowa, Kalinowa, Wierzbowa,
           Jaśminowa, Kasztanowa, Łosiowe Błota, Białej Brzozy, Grabowa - od godz. 10.00, 4 księży;

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe, ul. Ogrodnicza - od godz. 16.00, 2 księży;

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe, ul. Dolna - od godz. 17.00, 1 ksiądz;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.  

 1. Polecamy zmarłych parafian: śp. Roberta Piórkowskiego, śp. Sylwestra Barszczewskiego, śp. Wiesława Ziółkowskiego, śp. Stefanię Brzozowską, śp. Andrzeja Peplaka. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2017.

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy czas Adwentu i wchodzimy jednocześnie Mszą św. o północy w radosny okres Narodzenia Pańskiego. Jeszcze raz bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy skorzystali z radosnego czas oczekiwania i włączyli się w przygotowanie naszej Wspólnoty na spotkanie z Nowonarodzonym. Dziękuję bardzo serdecznie dzieciom, rodzicom, dziadkom, opiekunom za mobilizacje i wspólne tak liczne uczestnictwo w roratach. Dziękuję Paniom: Pani Zofii i Pani Magdalenie, Księżom Mariuszowi i Markowi za pomoc przy organizowaniu porannym poczęstunku dla dzieci, oraz Ks. Tomaszowi, który prowadził roratnie rozważania dla dzieci w okresie Adwentu. Wszystkim którzy poprzez modlitwę i pracę ubogacali radosny czas oczekiwania na Święta. Dziękuję Panu Adamowi naszemu kościelnemu oraz wszystkim Mu pomagali przygotować i udekorować nasza świątynię. Wszystkim z głębi serca składam serdeczne Bóg zapłać.

 2. Można jeszcze nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Zebrane ofiary przeznaczone są na fundusz "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją hojnością pomagają -  doświadczonym przez los - przeżyć święta radośniej. Dziękuję Paniom ze wspólnot modlitewnych za pomoc przy organizacji i wspieraniu tej inicjatywy.

 3. Dziękuję Wspólnocie "Działajmy Razem" za zorganizowanie parafialnego Jarmarku świątecznego. Wielu parafian prosiło aby podziękować pomysłodawcom i organizatorom tej inicjatywy. I czynię to z wielką radością z nadzieją na kontynuację.

 4. W związku z okresem świątecznym zawieszony jest konkurs Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 5. W tym roku wigilia wypada w niedzielę. Msze św. w dniu dzisiejszym tj. 24 grudnia będą sprawowane w godzinach: 7.30; 9,30 i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.

 6. Dnia 24 grudnia wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej w gronie rodziny i bliskich. Tradycyjnie zachęcamy do zachowania postu tak do wigilii jak i podczas wieczerzy. Natomiast o północy zostanie odprawiona Msza św. zwana Pasterką. Przed Pasterką już od godz. 23.30 zgodnie z wieloletnią tradycją będziemy dzielić się opłatkiem. Do udziału zapraszamy i zachęcamy wszystkich.

 7. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika  porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.30, 16.00, 18.00.

 8. W następną niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. W tym dniu w sposób szczególny zachęcam do modlitwy o miłość i jedność w rodzinach. To także ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne. Do udziału we wspólnej modlitwie i złożenia wdzięczności Panu Bogu za miniony rok serdecznie zapraszamy.

 9. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Zofię Dobrewa, Śp. Marka Markiewicza, Śp. Mariannę Wasiak, Śp. Jerzego Kowalczuka, Śp. Józefa Dryję. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..."

 10. Biorąc pod uwagę czas długich weekendów po świętach i zaraz po Nowym Roku oraz Czterdziestogodzinne nabożeństwo w naszej parafii w dniach 2, 3, 4 stycznia 2018 roku, wizytę duszpasterską zwaną potocznie "kolędą", będziemy kontynuować po Święcie Trzech Króli.

Plan wizyty duszpasterskiej:

8 stycznia (poniedziałek) - Stare Babice, ul. Polna i Graniczna - od godz. 16.00, 3 księży;

9 stycznia (wtorek) - Zielonki, ul. Białej Góry, Dobra, Pogonowskiego, Cholewińskiego,
                                      Tomczyka, Płodowskiego, Pileckiego - od godz. 16.00, 3 księży;

10 stycznia (środa) - Kwirynów, ul. Tulipanowa, Żurawiowe Mokradła, od godz. 17.00, 3 księży;

11 stycznia (czwartek) - Kwirynów, ul. Modrzewiowa, Lawendowa, Berberysowa,
                                Pl. Kwirynowski, Cyprysowa, Irysowa, Konwaliowa - od godz. 17.00, 3 księży;

 12 stycznia (piątek) - ul. Maczka (obie strony),  ul. Urbanowicza,
                                             Cichociemnych, Saperów - od godz. 17.00,   3 księży;

13 stycznia (sobota) - Kwirynów, ul. Bukowa, Agawy, Świerkowa, Kalinowa, Wierzbowa,
           Jaśminowa, Kasztanowa, Łosiowe Błota, Białej Brzozy, Grabowa - od godz. 10.00, 4 księży;

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe, ul. Ogrodnicza - od godz. 16.00, 2 księży;

15 stycznia (poniedziałek) - Babice Nowe, ul. Dolna - od g. 17.00, 1 ksiądz;

 Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Adwentowy Dzień Skupienia, który prowadzi Ks. Piotr Staniewicz. Wykorzystajmy ten dany i zadany nam czas ze Słowem Bożym jak najowocniej, aby serce każdego z nas stało się miejscem narodzin Jezusa.

 2. Zapraszamy w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 na modlitwę, śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

 3. Msza św. Roratnia - jest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00, natomiast dzieci  w sposób szczególny zapraszamy na Roraty  w środę i sobotę o godz. 7.00, a także po Roratach na poczęstunek do Domu parafialnego „ARKA”. 

 4. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 5. Od minionej  niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Zebrane ofiary przeznaczone są na fundusz "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

 6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 7. Stowarzyszenie (Wspólnota) "Działajmy Razem" zaprasza wszystkich parafian na Jarmark świąteczny w dniu dzisiejszy tj. 17 grudnia 2017 roku od godz. 9.00 do 17.30, który będzie miał miejsce w ogrodach parafialnych.

 8. W sobotę 23 grudnia br. po ostatnich roratach, wszyscy kapłani udają się na spotkanie braterskie ze swoim Ordynariuszem Kardynałem Kazimierzem Nyczem i pozostałymi Biskupami.

 9. W tym roku wigilia wypada w niedzielę. Msze św. 24 grudnia będą sprawowane w godzinach: 7.30; 9,30 i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.

 10. Dnia 24 grudnia wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej w gronie rodziny i bliskich. Tradycyjnie zachęcamy do zachowania postu tak do wigilii jak i podczas wieczerzy. Natomiast o północy zostanie odprawiona Msza św. zwana Pasterką. Przed Pasterką już od godz. 23.30 zgodnie z wieloletnią tradycją będziemy dzielić się opłatkiem. Do udziału zapraszamy i zachęcamy wszystkich.

 11. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.30, 16.00, 18.00.

 12. Biorąc pod uwagę czas długich weekendów po świętach i zaraz po Nowym Roku oraz Czterdziestogodzinne nabożeństwo w naszej parafii w dniach 2, 3, 4 stycznia 2017 roku, wizytę duszpasterską zwaną potocznie "kolędą", będziemy kontynuować po Święcie Trzech Króli. Plan wizyty duszpasterskiej podamy w następną niedzielę.

 13. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Stanisława Szemborowskiego, Śp. Witolda Sokołowskiego, Śp. Mariana Siarkiewicza, Śp. Stanisława Łuczaka. W tym tygodniu odbędą się pogrzeby: Śp. Jana Żochowskiego, Śp. Eugeniusza Włodarczyka. Wieczny odpoczynek…© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color