MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

18.04.2021.

 1. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 18 kwietnia 2021 roku (NIEDZIELA) w Borzęcinie Dużym na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej 828 w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Zwracamy też uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego i wytycznych MZ. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "FLORIAN".

 2. W piątek, 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, którym patronuje św. Wojciech. Imiona i nazwiska naszych bliskich polecanych w modlitwie możemy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii kościoła. W tym dniu - z racji uroczystości - wolno spożywać potrawy mięsne.

 3. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 4. W związku z zarządzeniami służb sanitarnych i kościelnych, proszę wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie we Mszy św. wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęcam więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji.

 5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą indywidualną czy wpłacaną na konto parafialne wspierają, w tym trudnym czasie naszą parafię.

 6. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności nasza parafianka: Śp. Wanda Gąsińska. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.04.2021.

 1. Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę Wielkanocy, czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do nieustannego odmawiania Koronki - wszystkim nam i światu całemu bardzo potrzeba w tym trudnym czasie mocy Bożego miłosierdzia. O godz. 15.00  zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia, podczas których modlić się będziemy o ustanie epidemii. Za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny.

 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się wspominając 81 - rocznicę zbrodni Katyńskiej oraz pomordowanych w Kozielsku, Starobielsku, Charkowie i innych miejscach na wschodzie a także upamiętnimy 11 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 Polaków, w tym Prezydent Polski Lech Kaczyński.  Po Mszy św. Władze naszej Gminy przy pomniku w Alei Dębów upamiętniając te tragiczne wydarzenia, złożą kwiaty i zapalą znicz. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie będzie w tym roku wspólnego przemarszu.

 3. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku (NIEDZIELA) w Borzęcinie Dużym na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej 828 w godz. 9.00 - 12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Zwracamy też uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego i wytycznych MZ. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.

 4. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 5. W związku z zarządzeniami służb sanitarnych i kościelnych, proszę wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie we Mszy św. wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęcam więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji.

 6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą indywidualną czy wpłacaną na konto parafialne wspierają, w tym trudnym czasie  naszą parafię.

 7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Jan Cieślak, Śp. Antonina Kucharska, Śp. Janusz Nowosielski. Wieczny odpoczynek racz Mm dać Panie….NIEDZIELA WIELKANOCNA

04.04.2021.

 1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca, niech nie zagasi jej widmo pandemii. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowani ze Zmartwychwstałym w wieczności. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę - traktując ją jako jeden wielki dzień.

 2. Jutro drugi dzień świąteczny - Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie też w II dzień Świąt modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane na tacę przeznaczamy na potrzeby tej zasłużonej Uczelni.

 3. W piątek z uwagi na oktawę wielkanocną można spożywać potrawy mięsne.

 4. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do nieustannego odmawiania Koronki - wszystkim nam i światu całemu bardzo potrzeba w tym trudnym czasie mocy Bożego miłosierdzia.

 5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą indywidualną czy wpłacaną na konto parafialne wspierają, w tym trudnym czasie naszą parafię.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Grzegorz Jezierski, Śp. Bożena Kominek, Śp. Zbigniew Kominek, Śp. Henryk Melon, Śp. Janina Matecka, Śp. Piotr Dyśko, Śp. Zdzisław Pruszkowski. Wieczny odpoczynek racz Mm dać Panie….NIEDZIELA PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ

28.03.2021.

 1. W dniu dzisiejszym  Msze św. odbędą się według porządku niedzielnego z obrzędem poświęcenia palm. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych oraz zarządzeń kościelnych  prosimy o zachowanie odległości oraz używanie maseczek. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 przypominam o udzielonej dyspensie ogólnej od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane z dn. 16.10.2020 roku, która nadal obowiązuje.

 2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 3. Ze względu na obostrzenia sanitarne i w trosce o zdrowie, w tym roku nie będzie zbiórki na kwiaty do Bożego grobu prowadzonej przez osoby w poszczególnych miejscowościach naszej Wspólnoty. Każdy kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego może to uczynić indywidualnie w zakrystii czy kancelarii lub wpłacić na konto parafialne.

 4. We wtorek 30 marca o godz. 19:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie rozpoczynającego się Kursu Przedmałżeńskiego. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 5. W związku z zarządzeniami służb sanitarnych i kościelnych, proszę wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęcam więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji.

Transmisje telewizyjne z Archikatedry Warszawskiej będą dostępne w programie TVP3 Warszawa:

 • Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, 1 kwietnia o godz. 18.00;

 • Liturgia Męki Pańskiej w Wieli Piątek, 2 kwietnia o godz. 17.00;

 • Liturgia Wigilii Paschalnej, w Wielką Sobotę 3 kwietnia o godz. 20.00

 1. W dni powszednie Msze św. do Wielkiego Czwartku sprawowane będą w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

 2. Dzisiejsza niedziela jest początkiem obchodu najważniejszych wydarzeń naszej wiary.

 3. PORZĄDEK I PRZEBIEG TRIDUUM PASCHALNEGO W NASZEJ PARAFII:

 • Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 17.00 i 19.00

 • Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej - godz. 17.00 i 19.00

 • Wielka Sobota rozpocznie się lit. Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.

W czwartek wieczorem rozpocznie się TRIDUUM PASCHALNE, uobecniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Sytuacja związana z epidemią wymusza zmiany, którym podlegać będzie liturgiczny przebieg obecnych świąt.

W WIELKI CZWARTEK w czasie Eucharystii, pominięty zostanie obrzęd umycia nóg.

W WIELKI PIĄTEK, dzień w którym umarł Jezus, Kościół od najdawniejszych czasów nie sprawuje Eucharystii, trwa jednak przy swoim Panu rozważając Jego mękę i adorując Krzyż.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły i tradycyjnie przedłużamy go na dzień Wielkiej Soboty, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Ze względu na obostrzenia sanitarne podczas Adoracji Krzyża tylko celebrans może dokonać oddania czci przez pocałunek. Pozostali adorują Krzyż podniesiony przez celebransa pozostając na swoich miejscach. Następnie Krzyż i świece zostaną ustawione w prezbiterium, aby wierni mogli adorować krzyż z właściwej odległości. W okresie epidemii zakazuje się adoracji przez ucałowanie i dotykanie.

Ponieważ w tym roku w Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, warto przypomnieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej mogą ją przyjąć w formie duchowej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.

W WIELKĄ SOBOTĘ Kościół trwa przy grobie swojego Pana rozważając Jego śmierć i zstąpienie do otchłani. Tego dnia również nie sprawuje się Eucharystii.

Błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę na zewnątrz kościoła od strony ogrodu od godz. 8.00 do 15.00.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE rozpoczniemy najważniejszą celebracją w ciągu całego roku - WIGILIĄ PASCHALNĄ. Choć rozpocznie się ona w sobotę, o godz. 19.00 to liturgicznie należy już do Niedzieli Zmartwychwstania.

 1. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę - Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej. Kapłan z Najświętszym Sakramentem przejdzie procesyjnie wokół kościoła. Natomiast - Msze św. odbędą się tak jak dotychczas były odprawiane w czasie Świąt Wielkanocnych: o godz. 6.00; 9.30; 11.30; 16.00 i 18.00.

Możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie:

 • - w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 16.00,

 • - w Wielką Sobotę  od godz. 8.00 do 17.00.

W Wielki Piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Nowenna rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia w Wielki Piątek o godz. 15.00 i w Wielką Sobotę o godz. 15.00. W pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Kapłani spowiadać będą podczas Mszy św. w Niedzielę Palmową, w poniedziałek, wtorek i środę. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 13.00.

 1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 7.30.

 2. Zachęcamy wszystkich do gorliwej modlitwy w gronie rodzinnym. Módlmy się także za całą służbę zdrowia: lekarzy, pielęgniarki,  za personel medyczny - o bezpieczną pracę dla nich i siły. Kapłani modlą się za wszystkich codziennie. Zachęcamy serdecznie, by połączyć swoją modlitwę z ich błagalnym wołaniem, oby dobry Bóg uchroni nas wszystkich od konsekwencji epidemii.

 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i wtorek, a następnie dopiero po Świętach; bardzo prosimy kontaktować się tylko w pilnych sprawach, np. pogrzebów.

 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą indywidualną czy wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować.

 5. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Andrzej Liber, Śp. Anatoliusz Miszak, Śp. Tadeusz Chadaj, Śp. Stanisław Dettlaff, Śp. Bożena Kominek, Śp. Małgorzata Becker. Wieczny odpoczynek racz Mm dać Panie….V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.2021.

 1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu - w czas Męki Pańskiej. Pamiętajmy, by znaleźć czas na sprawę najważniejszą: na przemodlenie tajemnicy Odkupienia. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, które zasłonięte pragną wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach. To także czas rozpoczynających się dzisiaj naszych parafialnych rekolekcji, które poprowadzi Ks. prałat Bogusław Kowalski. Niedzielne nauki na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. z naukami o godz. 8.00, 9.30; 18.00 i 19.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Spowiedź już pół godziny przed Mszą św.

 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii jest odprawiane w piątki o godz. 17.00 i 19.30. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w wielkopostne niedziele o godz. 17.15.

 3. Przyszła niedziela, zwana Niedzielą Palmową rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe. Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie będzie tradycyjnej procesji podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą palemek do poświęcenia.

 4. Zbliża się czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na obostrzenia sanitarne i w trosce o zdrowie, w tym roku nie będzie zbiórki na kwiaty do Bożego grobu prowadzonej przez osoby w poszczególnych miejscowościach naszej Wspólnoty. Każdy kto chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego może to uczynić indywidualnie w zakrystii czy kancelarii lub wpłacić na konto parafialne.

 5. We wtorek 30 marca o godz. 19:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie rozpoczynającego się Kursu Przedmałżeńskiego. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 6. Zachęcamy do uczczenia znaku krzyża w przestrzeni naszego życia. Z uwagi na obostrzenia sanitarne w tym roku ustawiliśmy Krzyż do adoracji w prezbiterium, któremu oddawać możemy hołd przez pokłon.

 7. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 8. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Barbara Szustecka, Śp. Jerzy Sotomski, Śp. Magdalena Zawadka, Śp. Wojciech Ciećwierz. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….© 2009-2021 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color