MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018.

 1. W dniu dzisiejszym 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości - Święto Narodowe. Pamiętajmy w modlitwie o Tych którzy oddali życie za Wolność i Niepodległość Ojczyzny. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msz św. jako wotum Dziękczynne za odzyskanie Niepodległości z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Polski i wszystkich Polaków w kraju i poza Jej granicami.

 2. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszą św. 18 listopada o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 3. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Libanu "Śladami św. Szarbela" w terminie 5-12 czerwca 2019 r., której przewodnikiem będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski. Zapisy na pielgrzymkę 13 listopada we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka. Szczegółowy program pielgrzymki do Libanu jest dostępny w zakrystii.

 4. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Franciszka Melania Ziółkowska, śp. Zygmunt Kozłowski, śp. Teresa Borowska, śp. Władysław Narwojsz, śp. Bogumił Stefan Szelenbaum, śp. Tomasz Trybus. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…".TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

04.11.2018.

 1. Wszystkim, którzy brali udział w uroczystości Wszystkich Świętych składamy serdeczne podziękowanie. Dziękuję za posprzątane groby, za liczny udział w Eucharystii, godną postawę na samym Cmentarzu oraz w czasie procesji, podczas których modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych. Bóg zapłać za ofiary składane na wypominki, czy to w kościele, kancelarii czy na Cmentarzu. Istnieje jeszcze możliwość dopisania osób zmarłych do naszej modlitwy wypominkowej na cały rok. W naszej parafii za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św.o godz. 11.30.

 2. Dzisiaj Niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy do udziały w tej wspólnej modlitwie.

 3. W następną niedzielę 11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości - Święto Narodowe. Pamiętajmy w modlitwie o Tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msz św. jako wotum Dziękczynne za odzyskanie Niepodległości.

 4. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Libanu "Śladami św. Szarbela" w terminie 5-12 czerwca 2019 r., której przewodnikiem będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski. Zapisy na pielgrzymkę 13 listopada we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka. Szczegółowy program pielgrzymki do Libanu jest dostępny w zakrystii.

 5. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Jana Korzenieckiego. "Wieczny odpoczynek racz  Mu dać Panie…"TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018.

 1. W dniu dzisiejszym 28 października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, którym patronują święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Imiona i nazwiska naszych bliskich można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 2. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Zarówno intencje jak i wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 3. We czwartek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po sumie o godzinie 11.30 wyruszymy procesyjnie na Cmentarz parafialny, gdzie będziemy się modlić za zmarłych. Mszy św. już na samym cmentarzu nie będzie. W dniu 1 listopada Msze św. o godz. 7.30; 9.30; 11.30; 16.00 i o godz. 18.00. Natomiast 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00; 9.30 i o godz. 18.00 Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja na Cmentarz Wojskowy.

 4. W dniu 2 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczniemy nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzień 2 listopada to jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca. W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św.

 5. W tym tygodniu przypada również  Pierwsza Sobota  Miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania o M.B. Fatimskiej.

 6. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. Następna niedziela to Niedziela Miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy asystę Liturgiczną starszych i młodszych, parafian i gości do udziału w tym nabożeństwie.

 8. W tych dniach sprzątamy groby, dlatego śmieci należy wrzucać do wyznaczonych miejsc. Prosimy także pamiętać o godnej postawie na Cmentarzu, pamiętając, że wygląd naszego Cmentarza i nasze zachowanie w tym szczególnym miejscu, świadczą o nas i naszym szacunku do zmarłych.

 9. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania po Mszy świętej.  Również możliwość odbioru kolejnego numeru Ziarenka, po Mszy św. przy wyjściu z zakrystii.

 10. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godzinie 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki  i piątki o godz. 19.30.

 11. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Zbigniew Anisiewicz. "Wieczny odpoczynek racz  Mu dać Panie…"DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018.

 1. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza w dniu dzisiejszym na Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, także z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 2. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia. Również możliwość odbioru kolejnego numeru Ziarenka, po Mszy św. przy wyjściu z zakrystii.

 3. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godzinie 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki  i piątki o godz. 19.30.

 4. W następną niedzielę 28 października br. przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, którym patronują święci Apostołowie. Imiona i nazwiska naszych bliskich można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 5. Od poniedziałku tj. 15 października rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na 2019 rok.

 6. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Zarówno intencje jak i wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 7. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Leokadia Bartosińska, śp. Wacław Furmankiewicz. "Wieczny odpoczynek racz  Im dać Panie…"DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XVIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Młodzież w całym kraju przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz Funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży. Sami nie mogli by podołać wymaganiom finansowych aby rozwijać swoje talenty. Dlatego wielkie wyrazy uznania i szacunku dla młodzieży, która pragnie właśnie w taki sposób sobie pomagać. Obecnie Fundacja wspiera około 2300 stypendystów. Miło mi także poinformować, że wśród nich są także bardzo zdolni nasi parafianie. Za poświęcony czas i zaangażowanie młodzieży oraz za złożone ofiary składamy wyrazy wdzięczności.

 2. Dzisiaj Dzień Nauczyciela. Modlitwą i Mszą św. o godz. 9.30 pragniemy podziękować wszystkim Nauczycielom, Wychowawcą i Pracownikom szkół za Ich pracę i poświęcenie w kształtowaniu intelektualnym, moralnym i osobowościowym dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela prosimy o kontakt w zakrystii.  Pielgrzymka organizowana jest  w dniach od 24 kwietnia do 1 maja 2019 roku. Zapisy prowadzi Pani Małgorzata Siarkiewicz. Serdecznie zapraszamy.

 4. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia. Również możliwość odbioru kolejnego numeru Ziarenka, po Mszy św. przy wyjściu z zakrystii.

 5. Jutro tj. 15  października o godz. 19.00  spotkanie uczestników kursu Alfa. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na to spotkanie do domu parafialnego ARKA.

 6. Jutro tj. 15 października spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19.00. Obecność Rodziców lub opiekunów obowiązkowa.

 7. Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 roku życia, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz rodziców, schola - mamy nadzieję - wkrótce ubogaci niedzielną liturgię Mszy św. Spotkania scholii odbywają się w soboty przed południem o godzinie 11.00 w Domu parafialnym Arka.

 8. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszą św. 21 października o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, także z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 9. W najbliższą środę tj. 17 października, na Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii J. E. Bp Rafał Markowski udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe w ten dzień zostanie odprawione po Mszy św. porannej o godz. 8.00. Spowiedź dla przystępujących do Sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 17.45.

 10. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godzinie 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki  i piątki o godz. 19.30.

 11. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 12. Od poniedziałku tj. od 15 października przyjmujemy intencje mszalne na 2019 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 13. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Krystynę Łatacz, Śp. Jolantę Marchlińską, Śp. Jana Paduch. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color