MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018.

 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych. Będą trwały do 18 do 21 marca włącznie. Wygłosi je Ks. dr Piotr Karasek ze Zgromadzenia Księży Filipinów. Msze św. z naukami w niedzielę o godz.: 7.30; 9.30; 11.30; 16.00; 18.00. W poniedziałek, wtorek i środa o godz.: 8.00; 9.30.; 18.00. Spowiedź od godz. 8.00 do 10.30 oraz od godz. 17.00.

 2. W czasie trwania rekolekcji parafialnych w dniach od 18 do 21 marca 2018 roku, kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt w zakrystii po Mszy św.

 3. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 4. Natomiast w najbliższy piątek tj. 23 marca o godz. 19.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową przechodząc ulicami naszej miejscowości. Zgromadzimy się przed kościołem, a następnie pójdziemy ulicami: Sienkiewicza, Modrzewiową, Berberysową, Graniczną, Polną, Sikorskiego i zakończymy na Rynku przed kościołem. Żywimy nadzieję, że tak jak  uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, tak teraz jeszcze liczniej zgromadzimy się na tą ostatnią, w tym roku, Drogę Krzyżową. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy dorosłych, młodzież, dzieci, wspólnoty i grupy modlitewne. Dla tych, którzy z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami Babic, odbędzie się również droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00. Bardzo prosimy naszych niezawodnych Strażaków, Policję i Straż Gminną o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.

 5. Zapraszamy dzieci do odbioru ankiety Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 6. Jutro tj. 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa. Wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za naszych bliskich zmarłych, którym patronuje św. Józef. Imiona i nazwiska tych, których pragniemy polecać modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. W najbliższą sobotę 24 marca młodzież naszej parafii, a w szczególności młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania udaje się z ks. Mariuszem i ks. Tomaszem na Diecezjalne Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Początek spotkania o godzinie 12.00.

 8. Za tydzień 25 marca przypada Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm, które można nabyć przed kościołem. Palmy będą rozprowadzać przed każdą Mszą św. ministranci. Ofiary zebrane za palmy zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki. Natomiast w Niedzielę Palmową przed Mszą św. o godz. 9.30 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 9. Podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu składamy mieszkańcom: Babic Nowych z ul. Dolna i ul. Ogrodnicza,  dobrodziejom indywidualnym i sympatykom naszego kościoła z poza naszej parafii.

 10. Dziękujemy tym, którzy organizują i przeprowadzają zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu oraz poświęcili  swój czas i podjęli się trudu zbierania ofiar.

 11. Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 25 marca 2018 roku (niedziela) na parkingu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 828 w godz. 9.00 - 12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "FLORIAN".

 12. Polecamy zmarłych parafian: śp. Stanisław Milczarek, śp. Henryka Zawadzka, śp. Henryka Mazurkiewicz. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…".CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2018.

 1. W dniu dzisiejszym  na  Mszy św.  o godz. 9.30 spotkanie z dziećmi klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. i ich Rodzicami. Po Mszy św.  omówienie spraw związanych z przygotowaniami i organizacją uroczystości pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa.

 2. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 3. Zapraszamy dzieci do odbioru ankiety Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 4. W naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przybycie na spotkanie w dnia 13 marca br. (wtorek) na godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA.

 5. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych. Będą trwały do 18 do 21 marca włącznie. Wygłosi je Ks. dr Piotr Karasek ze Zgromadzenia Księży Filipinów. Msze św. z naukami w niedzielę o godz.: 7.30; 9.30; 11.30; 16.00; 18.00. W poniedziałek, wtorek i środa o godz.: 8.00; 9.30.; 18.00. Spowiedź od godz. 8.00 do 10.30 oraz od godz. 17.00. Prosimy o ułożenie sobie zajęć tak, aby móc uczestniczyć w tych rekolekcjach.

 6. W następny poniedziałek tj. 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa. Wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za naszych bliskich zmarłych, którym patronuje św. Józef. Imiona i nazwiska tych, których pragniemy polecać modlitwie przez wstawiennictwo św. Józefa można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 7. Polecamy zmarłych parafian: śp. Stefana Kominka, śp. Aleksandrę Kuźnicką. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04.03.2018.

 1. Dzisiejsza niedziela to  niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, natomiast zapraszamy na adorację i nabożeństwo Gorzkie Żale na godz. 17.00.

 2. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 3. Zapraszamy dzieci do odbioru ankiety Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 4. W następną niedzielę tj. 11 marca br. na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z dziećmi klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. i ich Rodzicami. Po Mszy św.  omówienie spraw związanych z przygotowaniami i organizacją uroczystości pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa.

 5. W naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przybycie na spotkanie w dnia 13 marca br. (wtorek) na godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA.

 6. Polecamy zmarłych parafian: śp. Zofia Furmankiewicz. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2018.

 1. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy dzieci do odbioru ankiety Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 3. Rekolekcje szkolne dla dzieci będą miały miejsce w naszej parafii w dniach 26 do 28 lutego br. w ramach zajęć szkolnych. Natomiast rekolekcje parafialne dla dorosłych odbędą się w dniach 18- 21 marca br.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Przedstawiciele Kół Żywego Różańca zapraszają na  Mszę św. na godz. 18.00 w intencji Członków Kół Żywego Różańca i Ich rodzin oraz na adorację, która zakończy się apelem o godz. 21.00.

 5. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy św. porannej akt zawierzenia Sercu Jezusowemu oraz możliwość spowiedzi przed Mszą św.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji Rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. W Najbliższą sobotę 3 marca obchodzić będziemy rocznicę nominacji Pasterza Archidiecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie, która zbiega się z patronalnym świętem św. Kazimierza (4 marca). Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza Kardynała Kazimierza Nycza.

 8. Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu (bez procesji). O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją. Serdecznie zapraszamy asystę liturgiczną i parafian.

 9. W naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o przybycie na spotkanie w dnia 13 marca br. (wtorek) na godz. 19.00 do Domu parafialnego ARKA.

 10. Polecamy zmarłych parafian: śp. Marię Wojtas, śp. Juliannę Drągowską, śp. Stanisława Bińka. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018.

 1. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w każdą niedzielę o godz. 17.00. Do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy dzieci do odbioru kolejnego ankiety Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 3. Dziś kolejne Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Rozpoczniemy jak zwykle Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Po niej wykład i agapa. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, oczywiście z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 4. W następną niedzielę zgodnie ze wskazaniem Stolicy Apostolskiej ogólnopolska zbiórka na rzecz dzieła misyjnego - Ad gentes. Składane ofiary przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy i tych, którym misjonarze posługują. Za wszelkie złożone ofiary już dziś serdeczne Bóg zapłać.

 5. Rekolekcje szkolne dla dzieci będą miały miejsce w naszej parafii w dniach 26 do 28 lutego br. w ramach zajęć szkolnych. Natomiast rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu tj. 18 marca i potrwają do 21 marca br.

 6. Polecamy zmarłych parafian: p. Stanisława Bieńka. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color