MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019.

 1. Jutro tj. 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za naszych bliskich, którym patronuje św. Jan. Ich imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii parafialnej.

 2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do czwartku włącznie uczestniczymy w procesji w ramach obchodów ku czci  Najświętszego Sakramentu. W tym dniu obrzęd błogosławieństwa wianków.

 3. W najbliższy piątek - 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post. Można więc spożywać w piątek pokarmy mięsne.

 4. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. za tych, którym patronują święci Piotr i Paweł zostanie odprawiona o godz. 18.00. Imiona i nazwiska naszych bliskich, za których chcemy się modlić, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 5. Rozpoczął się czas wakacji Pragniemy poinformować, że kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej.

 6. W związku w urlopami i wyjazdami księży nie będzie w okresie wakacyjnym stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 7. W związku ze zmianami personalnymi w naszej Archidiecezji, decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Ks. dr Michał Płoszajski od 30 czerwca obejmie urząd kapelana Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie.

 8. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, że czas wakacji, to niestety czas uaktywnienia się  nieproszonych osób w naszych domach czy posiadłościach. Zwracajmy więc uwagę na nieznajome osoby, które bez uzasadnienia przebywają na naszym terenie. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 9. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Barbarę Siemiątkowską, Śp. Małgorzatę Zygmuntowską. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za miniony rok pracy i nauki uczniów  Szkoły Podstawowej w Zielonkach oraz Szkoły Polsko-Angielskiej Big-Ben. Natomiast w dniu jutrzejszym tj. 17 czerwca o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół, Grona Pedagogiczne, Pracowników Szkół, Rodziców i wszystkich uczniów. W czasie tych Mszy św. będziemy Panu Bogu dziękować za miniony rok wysiłku w szkole oraz prosić o szczęśliwy czas wakacji dla pracowników szkół i uczniów.

 2. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. Zapraszamy na spotkanie z cyklu praktyczność zasad naszej wiary, które odbędzie się w domu parafialnym ARKA w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 19.30. Podejmiemy na nim temat „Po co i czym jest wyznanie wiary?”

 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

 5. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (20 czerwca). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada Wspólnota ewangelizacyjna Galilea wraz z Ks. Markiem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania z Ks. Michałem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej szczególnej uroczystości.

 6. W najbliższy piątek 21 czerwca  o godz. 21.00 w naszym kościele odbędzie się koncert inaugurujący Festiwal Roku Chopinowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 7. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Mariannę Gasek, Śp. Mariana Buzak, Śp. Jolantę Kowalską, Śp. Annę Barbarę Myśliwiec. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”.

 2. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszym kościele jest odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. Zapraszamy na spotkanie z cyklu praktyczność zasad naszej wiary, które odbędzie się w domu parafialnym ARKA w poniedziałek 10 czerwca o godzinie 19.30. Będziemy kontynuować temat "Jaka jest relacja człowieka z Bogiem?"

 4. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Stanisław Odziemczyk. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.06.2019.

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Dzisiaj przypada niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 nie będzie wystawienia i procesji, ale zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.30.

 2. W dniu dzisiejszym tj. 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za dwóch wielkich Pasterzy Kościoła - św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Po Mszy św. festyn rodzinny. O godz. 21.37 - zakończenie uroczystości, modlitwa i iluminacja. W tym dniu w całym kraju młodzież prowadzić będzie zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu praktyczność zasad naszej wiary. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca, o godzinie 19.30 w domu parafialnym Arka. Będzie poświęcone tematowi "Jaka jest relacja człowieka z Bogiem?"

 4. Spotkanie z Rodzicami uczestników wakacyjnego wyjazdu do Zakopanego odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

 5. Serdecznie zapraszam Członków Rady Parafialnej na spotkanie w dniu 4 czerwca o godz. 19.00 na plebanii.

 6. W dniu 5 czerwca (środa) Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na godz. 19.00 na spotkanie wszystkich członków Wspólnoty, które odbędzie się w domu parafialnym Arka. Natomiast w dniu 6 czerwca tj. w Pierwszy Czwartek Miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 ofiarowaną za Rodzinę Różańcową. Po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa Wspólnota zaprasza na modlitewne rozważania w intencji Kół Różańcowych Ich rodzi, naszej Ojczyzny i parafii.

 7. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 8. Trwa 9 dniowa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która obchodzić będziemy w następną niedzielę. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą". Jednocześnie zapraszamy w sobotę 8 czerwca na parafialne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi ksiądz Marek oraz wraz z parafialnymi wspólnotami modlitewnymi i ewangelizacyjnymi. Początek o godzinie 19:00. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian: do każdej osoby, która pragnie ożywienia darów i charyzmatów Ducha Świętego w swoim życiu; do rodzin, które pragną ożywienia darów Ducha w życiu sakramentalnym; do tegorocznych maturzystów, którzy potrzebują światła Ducha Świętego w dobrym rozeznaniu dalszej drogi i wyboru kierunku studiów; a szczególnie do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, dla której prosić będziemy o dobre przygotowanie do przyjęcia darów Ducha Świętego.SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii św. Na Mszy św. o godz. 9.30, 125 dzieci z klas czwartych będzie dziękowało za rocznicę daru spotkania z Jezusem Eucharystycznym w Komunii św. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. Schola dziecięca, Ministranci i Bielanki zapraszają chętne dzieci na wakacyjny wyjazd do Zakopanego w dniach od 12 do 21.07.2019. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje i dokonanie zapisu u x. Marka i x. Tomasza.

 4. Spotkanie z cyklu praktyczność zasad naszej wiary odbędzie się jutro, w poniedziałek 27 maja o godz. 19.30 w domu parafialnym ARKA, podczas którego odbędzie się projekcja filmu "Proroctwo" poświęconego przekazowi otrzymanemu przez św. siostrę Faustynę.

 5. W najbliższą sobotę 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

 6. Wspólnota modlitewna zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej na rozważania różańcowe.

 7. Z racji pierwszej soboty kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 8. W następną niedzielę 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła - św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Po Mszy św. festyn rodzinny. O godz. 21.37 - Zakończenie uroczystości, modlitwa i iluminacja. W tym dniu w całym kraju młodzież prowadzić będzie zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

 9. W tym tygodniu rozpoczynają się w Kościele Dni Modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). W dni modlitw błagalnych Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy, składając publicznie Bogu dzięki.

 10. W następną niedzielę 2 czerwca br. obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek poprzedzający te uroczystość rozpoczniemy 9 dniową nowennę do Ducha Świętego.

 11. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Małgorzatę Szabłowską, Śp. Piotra Kordek. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"© 2009-2019 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color