MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. i z Ich Rodzicami. Po Mszy św. konferencja. Obecność obowiązkowa.

 2. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Adwentowy Dzień Skupienia w naszej parafii będzie miał miejsce w trzecią niedzielę Adwentu tj. 17 grudnia br. i poprowadzi go Ks. Piotr Staniewicz.

 3. Przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy  się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

 4. Msza św. Roratnia - będzie odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00, natomiast dzieci  w sposób szczególny zapraszamy na Roraty  w środę i sobotę o godz. 7.00, a także po Roratach na poczęstunek do Domu parafialnego "ARKA".

 5. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 6. Od minionej  niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Zebrane ofiary przeznaczone są na fundusz "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

 7. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 8. W dniu dzisiejszym w ramach dni pomocy Kościołowi na wschodzie przybyły do nas Siostry  Mniszki Benedyktynki z Drohiczyna, które skierują do nas słowo Boże oraz przekażą swoje świadectwo służby Bogu i ludziom.  (Dla sióstr klauzurowych wypiek hostii, opłatków i komunikantów jest podstawą utrzymania. Dzieło, które z Bożą pomocą już rozpoczęły przerasta Ich możliwości finansowe. Siostry ufają, że Dobry Bóg postawi na Ich drodze ludzi dobrej woli i hojnego serca, którzy pomogą Im w ukończeniu tego dzieła, by mogły nadal służyć Kościołowi i całemu światu modlitwą i pracą na chwałę Pana Boga i ludzi).

 9. Stowarzyszenie "Działajmy Razem" zaprasza wszystkich parafian na Jarmark świąteczny w dniu 17 grudnia 2017 roku od godz. 9.00 do 17.30, który będzie miał miejsce w ogrodach parafialnych.

 10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na okres 4-14 grudnia  2017 roku zamieszczamy poniżej:

Plan wizyty duszpasterskiej na okres od 11 do 14 grudnia 2017 r.

11 grudnia (poniedziałek) - Strzykuły - od godz. 16.00,   2 księży;

11 grudnia (poniedziałek) - Stare Babice, ul. Ożarowska - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

12 grudnia (wtorek) - Macierzysz Stary - od godz. 16.00 oraz Osiedle "Pod Lipami"
                                                                         od ok. godz. 18.00, 4 księży;

13 grudnia (środa) - prawa strona ul. Lutosławskiego i ulice odchodzące należące do parafii
                                    w Starych Babicach - od godz. 16.00, 4 księży;

14 grudnia (czwartek) - Zielonki, ul. Okrężna i Zachodnia - od godz. 16.00, 2 księży;

14 grudnia (czwartek) - Stare Babice, ul. Wołodyjowskiego - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W  sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp.  Heleny Frąckiewicz. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp. Stanisława Strzemborowskiego, śp. Witolda Sokołowskiego, śp. Mariana Siarkiewicza, śp. Stanisława Łuczaka. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017.

 1. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału  w tym modlitewnym spotkaniu Panie z grup Różańcowych, asystę liturgiczną starszą i młodszą, bielanki i wszystkich wiernych.

 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas radosnego oczekiwania, ale także czas wzmożonej czujności i modlitwy. Serdecznie więc zachęcamy do systematycznego i częstszego uczestnictwa we Mszy św., nie tylko niedzielnej ale także  w dni powszednie, do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Komunii św. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Adwentowy Dzień Skupienia w naszej parafii będzie miał miejsce w trzecią niedzielę Adwentu tj. 17 grudnia br.

 3. Przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00  modlimy  się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

 4. Msza św. Roratnia - będzie odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00, natomiast dzieci zapraszamy na Roraty  w środę i sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w roratach. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą  lampiony. W środę i sobotę po Roratach dzieci zapraszamy na poczęstunek do Domu parafialnego "ARKA". Tak jak w roku poprzednim prosimy także mamy dzieci o pomoc przy przygotowaniu poczęstunku dla dzieci.

 5. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek  miesiąca.  Z tej racji we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

 7. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Zebrane ofiary przeznaczone są na fundusz "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom", a więc na dożywianie dla najbiedniejszych i potrzebujących wsparcia dzieci, również z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

 8. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych.

 9. W następną niedzielę w ramach dni pomocy Kościołowi na wschodzie przybędą do nas Siostry  Mniszki Benedyktynki z Drohiczyna, które skierują do nas swoje świadectwo oraz zwrócą się z serdeczna prośbą o wsparcie dzieła odbudowy skrzydła klasztoru, w którym będzie opłatkarnia. Dla sióstr klauzurowych wypiek hostii, opłatków i komunikantów jest podstawą utrzymania. Dzieło, które z Bożą pomocą już rozpoczęły przerasta Ich możliwości finansowe. Siostry ufają, że Dobry Bóg postawi na Ich drodze ludzi dobrej woli i hojnego serca, którzy pomogą Im w ukończeniu tego dzieła, by mogły nadal służyć Kościołowi i całemu światu modlitwą i pracą na chwałę Pana Boga i ludzi.

 10. Wychodząc naprzeciw sugestiom parafian oraz biorąc pod uwagę powiększającą się ilość parafian od dnia 4 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na okres 4-14 grudnia  2017 roku zamieszczamy poniżej.

 11. W dniu 10 grudnia br. na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz spotkanie z ich Rodzicami. Po Mszy św. konferencja i wręczenie dzieciom kolejnej pamiątki komunijnej (MEDALIK Z ŁAŃCUSZKIEM) oraz omówienie spraw organizacyjnych. Obecność wszystkich obowiązkowa.

 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp.  Stanisława Pająka i Śp.  Marianny Wdowiarskiej. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..."

 13. Plan wizyty duszpasterskiej na grudzień 2017 r.

4 grudnia (poniedziałek) - Chrzanów, ul. Szeligowska - od godz. 16.00, 2 księży;
                        
(bez Osiedla "YOUNG CITY" przy ul. Szeligowskiej na Chrzanowie);

4 grudnia (poniedziałek) - Piotrkówek Duży - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

5 grudnia (wtorek) - Zielonki, ul. Osiedlowa oraz ul. Cicha - od g.16.00, 2 księży;

5 grudnia (wtorek) - Babice Nowe, ul. Warszawska i rondo - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

6 grudnia (środa) - Macierzysz Nowy oraz ul. Witkowskiej - od godz. 16.00, 3 księży;

8 grudnia (piątek) - Piotrkówek Mały - od godz. 16.00, 2 księży;

8 grudnia (piątek) - Macierzysz Instytut - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

9 grudnia (sobota) - lewa strona ul. Lutosławskiego - od godz. 10.00, 4 księży;

11 grudnia (poniedziałek) - Strzykuły - od godz. 16.00, 2 księży;

11 grudnia (poniedziałek) - Stare Babice, ul. Ożarowska - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

12 grudnia (wtorek) - Macierzysz Stary - od godz. 16.00 oraz Osiedle "Pod Lipami"
                                                                         od ok. godz. 18.00, 4 księży;

13 grudnia (środa) - prawa strona ul. Lutosławskiego i ulice odchodzące należące
                                                            do parafii w Starych Babicach - od godz. 16.00, 4 księży;

14 grudnia (czwartek) - Zielonki, ul. Okrężna i Zachodnia - od godz. 16.00, 2 księży;

14 grudnia (czwartek) - Stare Babice, ul. Wołodyjowskiego - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W  sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.


JARMARK  ŚWIĄTECZNY - 17 GRUDNIA 2017, 9:30-17:30

Stowarzyszenie "DZIAŁAJMY RAZEM", przy współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP,
po raz kolejny serdecznie zapraszają na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy,
który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia br. w godz. 9:30-17:30.

Jarmarkowe kramy, tradycyjnie rozstawione będą na terenie ogrodu parafialnego.
Nie zabraknie na nich opłatków, swojskich wędlin, ryb, suszu, warzyw i owoców,
pieczywa, pierogów, uszek i ciast domowych, choinek, jemioły oraz świątecznych lampek,
ozdób i dekoracji. Dla Wszystkich przybyłych sianko na wigilijny stół.

Z pozdrowieniami, Stowarzyszenie "DZIAŁAJMY RAZEM"CHRYSTUSA KRÓLA

26.11.2017.

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla - Wszechświata. Ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 11.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy Jubileuszowego Aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi jako naszemu Królowi i Panu.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. godz. 8.00. W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. Spowiedź rano od godz. 6.30. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00. litania do Matki Bożej.

 3. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentu pojednania i Komunii św. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 4. Następna niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału  w tym modlitewnym spotkaniu Panie z grup Różańcowych, asystę liturgiczną starszą i młodszą, bielanki i wszystkich wiernych.

 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent - okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Aby głębiej przeżyć ten czas, w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 będziemy modlić się śpiewając Godzinki. Zapraszamy do tej modlitwy, która kształtowała wiarę i pobożność.

 6. Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny - zwana Msza św. Roratnią - będzie odprawiana w naszej parafii w okresie Adwentu codziennie o godz. 7.00, natomiast dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty  w środę i sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w roratach. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą lampiony. W środę i sobotę po Roratach dzieci zapraszamy na poczęstunek do Domu parafialnego „ARKA”. Przypominamy, że przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 7. Trwa konkurs Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 8. Wychodząc naprzeciw sugestiom parafian oraz biorąc pod uwagę powiększającą się ilość parafian od dnia 4 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na okres 4-14 grudnia 2017 roku zamieszczamy poniżej.

Plan wizyty duszpasterskiej na grudzień 2017 r.

4 grudnia (poniedziałek) - Chrzanów, ul. Szeligowska - od godz. 16.00, 2 księży;

4 grudnia (poniedziałek) - Piotrkówek Duży - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

5 grudnia (wtorek) - Zielonki, ul. Osiedlowa oraz ul. Cicha - od g.16.00, 2 księży;

5 grudnia (wtorek) - Babice Nowe, ul. Warszawska i rondo - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

6 grudnia (środa) - Macierzysz Nowy oraz ul. Witkowskiej - od godz. 16.00, 3 księży;

8 grudnia (piątek) - Piotrkówek Mały - od godz. 16.00, 2 księży;

8 grudnia (piątek) - Macierzysz Instytut - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

9 grudnia (sobota) - lewa strona ul. Lutosławskiego - od godz. 10.00, 4 księży;

11 grudnia (poniedziałek) - Strzykuły - od godz. 16.00, 2 księży;

11 grudnia (poniedziałek) - Stare Babice, ul. Ożarowska - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

12 grudnia (wtorek) - Macierzysz Stary - od godz. 16.00 oraz Osiedle "Pod Lipami"
                                        od ok. godz. 18.00, 4 księży;

13 grudnia (środa) - prawa strona ul. Lutosławskiego i ulice odchodzące należące
                                     do parafii w Starych Babicach - od godz. 16.00, 4 księży;

14 grudnia (czwartek) - Zielonki, ul. Okrężna i Zachodnia - od godz. 16.00, 2 księży;

14 grudnia (czwartek) - Stare Babice, ul. Wołodyjowskiego - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W  sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017.

 1. W środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, która jest jednocześnie patronką muzyki kościelnej. W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków naszego chóru oraz Pana Zbigniewa, naszego organisty. Chcemy także w czasie Eucharystii modlić się za tych wszystkich, którzy śpiewem chwalili Boga jako chórzyści czy organiści, a zakończyli już ziemskie pielgrzymowanie, aby Miłosierny Pan nagrodził Ich niebem. Serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 3. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca.TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2017.

 1. Kościół w Polsce przeżywa dzień modlitwy i pamięci o chrześcijanach prześladowanych na całym świecie. Trwające wojny w Iraku i Syrii oraz tzw. arabska wiosna doprowadziły do załamania struktury społecznej w tym regionie. Dzisiejsze ofiary na tace zostaną przeznaczone dla mieszkających na Bliskim Wschodzi oraz na odbudowę owych struktur. Za wszelkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 2. W dniu dzisiejszym tj. 12 listopada na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz spotkanie z ich Rodzicami. Po Mszy św. konferencja i omówienie spraw organizacyjnych. Obecność wszystkich obowiązkowa.

 3. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 4. Istnieje jeszcze możliwość dopisania osób zmarłych do naszej modlitwy wypominkowej na cały rok. W naszej parafii za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św.  o godz. 11.30.© 2009-2017 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color