MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 24  września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom. Serdecznie zapraszamy wraz z Władzami naszej Gminy do udziału w tym religijnym, społecznym i patriotycznym wydarzeniu. Po uroczystościach Władze naszej Gminy zapraszają na plac przed nowym Urzędem Gminy na poczęstunek (grochówkę) oraz pokaz sprzętu wojskowego.

 2. W dniu dzisiejszym rusza Biblijna Akademia Najmłodszych. Pierwsza seria pytań już dzisiaj do odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl. Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 3. "Różaniec do granic…" to inicjatywa wiernych na orędzie ocalenia jakie przed stu lat Maryja przekazała trojgu portugalskim dzieciom - nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu. Przedsięwzięcie  będzie miało miejsce 7 października br w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie 100 rocznicy objawień fatimskich. W możliwość zaangażowania się osobistego pomocne będą ulotki znajdujące się na stoliku z prasą katolicką.

 4. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast  na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie, polecając  w sposób szczególny chorych i cierpiących. Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie przez cały październik o godzinie 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki  o godz. 19.30.

 5. Już za tydzień w naszej parafii pojawią się goście - przedstawiciele rodzin ze szkoły im. św. Franciszka w Warszawie. Opowiedzą nam o "Gościńcu... poprzez czas i przestrzeń" - pierwszej w Polsce rodzinnej grze przygodowej, która: skutecznie odrywa dzieci od komórek i komputera, umożliwia pasjonującą przygodę wszystkim - niezależnie od wieku, wprowadza w świat chrześcijańskich wartości intrygując i zaciekawiając – również dorosłych. Gra zbiera znakomite recenzje od wszystkich - dorosłych, młodzieży i dzieci. oraz uzyskała patronat Komisji Episkopatu Polski. Jest połączeniem atrakcyjnego i mądrego sposobu wspólnego spędzania czasu oraz wartościowym prezentem na każdą okazję dla całej rodziny. W następną niedzielę będzie można spotkać się z autorem gry oraz zakupić ją. Zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją.

 6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Alicji Kajak, śp. Edwarda Żmudy, śp. Kazimierza Chyc, śp. Wiesława Miernika. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp. Edwarda Janiszewskiego i śp. Stefana Kwiatkowskiego. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 17 września  o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. św. dziękczynną za tegoroczne plony. Pragniemy Panu Bogu podziękować za wszelkie dobra, które zrodziła ziemia i za tych, którzy trudem swojego życia i pracą własnych rąk, te dobra nam wszystkim zapewniają.  Będziemy prosić dla rolników i sadowników, piekarzy i cukierników, pszczelarzy i tych którzy przetwarzają  dary ziemi o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. Do udziału w tej szczególnej Mszy św. dziękczynnej zapraszamy wszystkich Parafian i Gości oraz  przedstawicieli naszych Władz Gminny i Powiatowych. Dziękujemy za wszelkie złożone dary.

 2. Po wakacjach rozpoczynamy kolejne Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Zapraszamy zatem na Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Po niej wykład Historia Zbawienia i agapa. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, także z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 3. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjum na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 19 września o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

 4. Ksiądz Mariusz zaprasza na pierwszą powakacyjną zbiórkę Bielanek, w najbliższą sobotę 23 września o godzinie 10:00 w domu parafialnym Arka. Zachęcamy chętne dziewczynki do dołączenia do wspólnoty.

 5. W następną niedzielę tj. 24  września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom.    Serdecznie zapraszamy wraz z Władzami naszej Gminy do udziału w tym religijnym, społecznym i patriotycznym wydarzeniu.

 6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jerzego - Eugeniusza Paluch, śp. Tadeusza Wójcika, śp. Marianny Kubas, śp. Stanisława Gibadło, śp. Wiesławy - Marianny Smolińskiej. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp. Alicji Kajak. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017.

Spotkanie z Rodzicami oraz z dziećmi klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. rozpoczniemy w dniu dzisiejszym Mszą św. o godz. 9.30, a po Eucharystii spotkanie informacyjne. Obecność obowiązkowa.

W najbliższy piątek tj. 15 września o godz. 19.00 w domu parafialnym ARKA odbędzie się spotkanie Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza z nowym opiekunem Ks. Tomaszem Paśko. Ks. Tomasz zaprasza serdecznie  także Rodziców naszych ministrantów celem zapoznania się i nawiązania współpracy.

W następną niedzielę 17 września o godz. 11.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Pragniemy Panu Bogu podziękować za wszelkie dobra, które zrodziła ziemia i za tych, którzy trudem swojego życia i pracą własnych rąk, te dobra nam wszystkim zapewniają. Będziemy prosić dla rolników i sadowników, ich rodzin i dla wszystkich, którzy pracują na roli o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. Do udziału w tej szczególnej Mszy św. dziękczynnej zapraszamy wszystkich Parafian i Gości oraz  przedstawicieli naszych Władz Gminnych i Powiatowych. Prosimy rolników i sadowników o symboliczne składanie darów ziemi w sobotę przed uroczystościami dożynkowymi.

Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na spotkanie, 17 września 2017 roku, które  rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Po niej wykład pt. Historia Zbawienia i agapa. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, oczywiście z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w niedzielę tj. 24 września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno-religijnych.

Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się najbliższą niedzielę 17 września 2017 roku w Izabelinie na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Izabelinie, ul. Matejki 33 w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "FLORIAN".

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisławy Łuczak, śp. Hieronimy Stankiewicz. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp.  Jerzego Eugeniusza Paluch. "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…"DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2017.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja. Serdecznie zapraszamy grupy modlitewne, asystę liturgiczną starszą i młodszą oraz parafian do udziału w procesji.

 2. Zakończył się czas wakacji i rozpoczynamy nowy rok pracy i nauki w szkole. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów nowej Szkoły w Zielonkach Parcela w zostanie odprawiona w dzisiaj tj. 3 września o godz. 9.30, natomiast Msza św. inaugurująca nowy czas pracy i nauki Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów w Szkole Podstawowej w Starych Babicach , w Szkole Big Ben i Edu Lab będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. W czasie tych Mszy św. będziemy  dziękować za szczęśliwy czas wakacji i modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół Podstawowych z naszej miejscowości,  Grona Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów tych szkół. W czasie tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.

 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona apelem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 4. Z racji zmian personalnych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w drugą sobotę miesiąca tj. 9 września. Prosimy serdecznie o przekazanie tej informacji rodzinom i  bezpośrednio zainteresowanym.

 5. Od  dzisiejszej niedzieli tj. od 3 września wraca porządek Mszy św. niedzielnych, przywracamy Mszę św. o godz. 16.00 oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej w tygodniu.

 6. Spotkanie z Rodzicami oraz z dziećmi klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św., odbędzie się w drugą niedzielę września tj. 10 września na Mszy św. o godz. 9.30.

 7. W najbliższą sobotę 9 września będziemy przeżywać uroczystość 100 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Babicach.  O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Starych Babicach, po czym nastąpi przemarsz Jednostek OSP, zaproszonych gości i uczestników uroczystości do siedziby nowej remizy  przy ul. Wieruchowskiej 5 w Babicach Nowych, gdzie odbędzie się oddanie do użytku nowego obiektu połączone z poświęceniem nowej remizy strażackiej.  W imieniu Władz Gminy, Strażaków serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 8. W tym tygodniu odbędzie się pogrzeb: śp. Stanisławy Łuczak. "Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…"DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017.

 1. W dniu dzisiejszym pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej parafii nowych duszpasterzy: Ks. dr Marka Pawlaka, dotychczasowego wikariusza parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie na Jelonkach i Ks. Tomasza Paśko, dotychczasowego wikariusza parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Warszawie na Służewcu. Życzymy Księżom sił, radości i satysfakcji z posługi w naszej Wspólnocie i zapału do realizacji misji w służbie kapłańskiej.

 2. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00 – 10.00 i 16.00 – 17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii.

 3. Zbliża się koniec wakacji. Od następnej niedzieli tj. od 3 września wraca porządek Mszy św. niedzielnych tzn. przywracamy Mszę św. godz. 16.00 oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej w tygodniu.

 4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów nowej Szkoły w Zielonkach Parcela w zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę tj. 3 września o godz. 9.30, natomiast Msza św. inaugurująca nowy czas pracy i nauki Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów w Szkole Podstawowej w Starych Babicach , w Szkole Big Ben i Edu Lab będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. W czasie tych Mszy św. będziemy  dziękować za szczęśliwy czas wakacji i modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół Podstawowych z naszej miejscowości (4 szkoły) Grona Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów tych szkół. W czasie tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.

 5. Dzień 1 września to jednocześnie 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność i którzy zginęli w czasie działań wojennych.

 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 rano litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej.

 7. Z racji zmian personalnych kapłani odwiedzą chorych z komunią świętą w drugą sobotę miesiąca tj.9 września. Prosimy serdecznie o przekazanie tej informacji rodzinom i  bezpośrednio zainteresowanym.

 8. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja. Serdecznie zapraszamy grupy modlitewne, asystę liturgiczną starszą i młodszą oraz parafian do udziału w procesji.

 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które zostaną przekazane do Caritasu jako pomoc dla osób i Rodzin, które ucierpiały w kataklizmie w dniu 11 sierpnia. Jednocześnie pragnę poinformować, że nasza parafia przekazała już środki finansowego Caritasu w wysokości 5.000 zł. w miniony poniedziałek, jako dar serca dla tych, którzy tak strasznie ucierpieli.© 2009-2017 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color