MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24.01.2021.

 1. Trwa Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc, który zakończy się jutro w święto Nawrócenia św. Pawła. Błagajmy w żarliwych modlitwach naszego Pana, by udzielił nam wszystkim darów jedności i pokoju, których sami nie jesteśmy w stanie osiągnąć.

 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego - jest ona zachętą, by słowa Biblii stały się rzeczywistym pokarmem naszych serc, zachęcamy do częstego sięgania po słowa Pana, zwłaszcza w naszych rodzinach

 3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską mieszkańców, którzy poprosili o spotkanie w gronie rodziny. Jednocześnie w dniu wizyty podczas Mszy św. wieczornej polecamy wszystkich mieszkańców odwiedzanych miejscowości i ulic, prosząc dla Nich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. W taki też sposób przez wszystkie dni do 6 lutego br. zgodnie z rozpisanym planem wizyty duszpasterskiej będziemy kontynuować tę modlitwę. Wykaz poszczególnych dni, miejscowości i ulic znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

 4. W nawiązaniu do wcześniejszych informacji istnieje możliwość dokonania indywidualnych zapisów - zaproszeń dla kapłana z wizytą duszpasterską. Na stolikach znajduje się plan z terminami poszczególnych miejscowości i ulic oraz sposobem zaproszenia.

 5. Kard. Kazimierz Nycz zdecydował, że dzisiejsza niedziela będzie Dniem solidarności z Chorwacją i tego dnia w kościołach na terenie archidiecezji będą zbierane ofiary do na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dniu 29 grudnia 2020 roku. Za okazaną pomoc w imieniu wszystkich poszkodowanych składamy serdeczne podziekowanie.

 6. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 7. Serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary  składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Barbara Śloska, Śp. Ireneusz Pazio. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2021.

 1. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc, który zakończy święto Nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia. Błagajmy w żarliwych modlitwach naszego Pana, by udzielił nam wszystkim darów jedności i pokoju, których sami nie jesteśmy w stanie osiągnąć.

 2. W sobotę, 23 stycznia przypada 8 rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, wieloletniego Ordynariusza naszej Archidiecezji i Prymasa Polski. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Prymasie.

 3. W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka - jest to dla nas okazja, by z miłością i wdzięcznością pomyśleć i pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących upraszajmy wielu Bożych łask, zmarłych zaś polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

 4. Następna niedziela 24 stycznia br. jest ogłoszona jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy wszystkich w tym dniu do pogłębionej lektury Pisma Świętego.

 5. W dniu jutrzejszym rozpoczniemy wizytę duszpasterską mieszkańców Klaudyna z ul. Lutosławskiego i ulic odchodzących, którzy poprosili o spotkanie w gronie rodziny. Jednocześnie w dniu 18 stycznia podczas Mszy św. wieczornej będziemy polecać wszystkich mieszkańców Klaudyna, prosząc dla Nich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. W taki też sposób przez wszystkie dni do 6 lutego br. zgodnie z rozpisanym planem wizyty duszpasterskiej będziemy się modlić w intencji mieszkańców wyznaczonych miejscowości oraz ulic. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wykaz poszczególnych dni, miejscowości i ulic znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

 6. W nawiązaniu do wcześniejszych informacji istnieje możliwość dokonania indywidualnych zapisów - zaproszeń dla kapłana z wizytą duszpasterską. Na stolikach znajduje się plan z terminami poszczególnych miejscowości i ulic oraz sposobem zaproszenia.

 7. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 8. Serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Krzysztof Stanicki, Śp. Elżbieta Gruchalska, Śp. Aniela Bogucka, Śp. Ryszard Kowalski, Śp. Roman Banach, Śp. Kazimierz Brzuzy. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która w liturgii Kościoła kończy okres Narodzenia Pańskiego. Oprócz okresów mających własny charakter zostają trzydzieści trzy lub trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas rozpoczynamy w Kościele jutro i nazywa się okresem zwykłym. Obowiązującym kolorem szat liturgicznych jest kolor zielony (z wyjątkiem świąt i uroczystości).

 2. W następna niedzielę jako proboszcz parafii pragnę przedstawić sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za rok 2020.

 3. W nawiązaniu do wcześniejszych informacji istnieje możliwość dokonania indywidualnych zapisów - zaproszeń dla kapłana z wizytą duszpasterską. Na stolikach znajduje się plan z terminami poszczególnych miejscowości i ulic oraz sposobem zaproszenia.

 4. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 5. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności : Śp. Sabina Łapińska, Śp. Franciszka Pietrzak, Śp. Tadeusz-Stanisław Wąsiewski, Śp. Sławomir Michalski, Śp. Krzysztof Perłowski, Śp. Pola Osypiuk, Śp. Mieczysław Opala. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2021.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Jednocześnie drugi dzień Czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 16.00. Natomiast w dniu 4 stycznia (poniedziałek) z racji pogrzebów, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, koronka do Miłosierdzia Bożego i prywatna adoracja do godz. 17.45.

 2. W najbliższą środę tj. 6 stycznia 2001 roku przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego znane jako Święto Trzech Króli. W tym dniu nastąpi obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.30; 9.30; 11.30; 16.00; 18.00.

 3. Wspólnota Kół Żywego Różańca uprzejmie informuje, że w związku z pandemią spotkanie Wspólnoty w środę zostało odwołane. Natomiast Wspólnota zaprasza w dniu 7 stycznia z racji pierwszego czwartku miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00, ofiarowaną w intencji kół Żywego Różańca i ich Bliskich. Po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 4. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 5. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Kacper Gierwatowski, Śp. Krzysztof Siwiński, Śp. Sławomir Michalski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27.12.2020.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny. W tym dniu w sposób szczególny zachęcam do modlitwy o miłość i jedność w rodzinach. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin naszej Wspólnoty parafialnej.

 2. Czwartek 31 grudnia to ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji, ze względu na zarządzenie Władz państwowych, Msza św. dziękczynna na zakończenie roku, zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo przebłagalno - dziękczynne i uroczyste Tedeum Laudamus. Do wdzięczności Panu Bogu za miniony rok serdecznie zapraszamy.

 3. W dniu 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Jest to dzień modlitw o pokój w świecie. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu nie obowiązuje post. Można spożywać pokarmy mięsne.

 4. W dniach 2, 3, 4 stycznia 2021 roku w naszym kościele odprawimy nabożeństwo dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tych dniach Msze św. będą odprawiane 2 stycznia (sobota) o godz. 7.30, 9.30 (wystawienie Najświętszego Sakramentu) i o godz. 18.00. W dniu 3 stycznia (niedziela) według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie i adoracja do 15.45. Natomiast w dniu 4 stycznia (poniedziałek) z racji pogrzebów, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, koronka do Miłosierdzia Bożego i prywatna adoracja do godz. 17.45.

 5. Wspólnota modlitewna zaprasza w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.30 na rozważania o Matce Bożej.

 6. Przypominamy o zachowaniu obostrzeń sanitarnych; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o zachowaniu dystansu miedzy sobą.

 7. Serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Helena Moroz, Śp. Sławomir Banach, Śp. Anna Woszczyło. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…© 2009-2021 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color