MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020.

 1. W sobotę tj. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP patronalne święto naszej parafii. Z tej racji o godz. 11.30 odprawiona zostanie uroczysta Suma, która  sprawowana będzie w intencji Wspólnoty Parafialnej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7.30; 9.30; 11.30 i o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie warzyw, kwiatów owoców i ziół.

 2. Dzień 15 sierpnia to kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

 3. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

 4. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do wielkiej mobilizacji unikania alkoholu.

 5. Wszystkim parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku, a wszystkim gościom zadowolenia z wakacyjnego pobytu wśród nas.

 6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Dzięki temu zakupione zostały nowe ławki, które zostały ustawione przy trasie procesyjnej wokół kościoła. Również - jak wielu z Państwa zorientowało się - w minionym tygodniu została zamontowana elektroniczna automatyka dzwonów kościelnych. Bardzo serdecznie pragnę podziękować inicjatorom i wszystkim dobrodziejom, którzy wsparli nas ekonomicznie. To po inwestycji jaką jest figura Jezusa Miłosiernego w ogrodzie przy kościele, nowych schodach na chór, ogrodzeniu nowej części cmentarza, nowych ławkach i wykonanie nowej automatyki napędowej dzwonów na wieży kościoła, mam świadomość, że trudno by było - zwłaszcza w tych specyficznych czasach - zrealizować wspomniane inwestycje. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy i zapewniamy naszych Ofiarodawców i  Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 7. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Jan Bagnicki. W pokornej i ufnej modlitwie polecajmy Go miłosiernemu Panu: Wieczny odpoczynek….OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020.

 1. W dniu dzisiejszym niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy do udziały asystę liturgiczną i parafian.

 2. W dniu 5 sierpnia (środa) Wspólnota Kół Żywego Różańca serdecznie zaprasza zelatorów i chętnych członków Wspólnoty na godz. 19.00 na spotkanie, które odbędzie się w domu parafialnym Arka. Natomiast w dniu 6 lipca tj. w Pierwszy Czwartek Miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 ofiarowaną za Rodzinę Różańcową. Po Mszy św. Wspólnota zaprasza na modlitewne rozważania w intencji Kół Różańcowych Ich rodzin, naszej Ojczyzny i parafii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja zakończona zostanie apelem jasnogórskim o godz. 21.00.

 3. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 4. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy naszych Parafian, Ofiarodawców i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janusz Jędrzejewicz, Śp. Elżbieta Piórkowska, Śp. Daniel Krekora i Śp. Grzegorz Skotnicki. W pokornej i ufnej modlitwie polecajmy Ich miłosiernemu Panu : Wieczny odpoczynek….SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020.

 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odpust z racji wspomnienia św. Kingi, która jest czczona w naszej Wspólnocie w sposób szczególny. Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Do udziału w uroczystościach bardzo gorąco zachęcamy wszystkich parafian i gości.

 2. W sobotę tj. 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Po raz kolejny w Warszawie i wielu miastach w całej Polsce o godz. 17 odezwą się syreny alarmowe, zabiją dzwony kościołów i zatrzyma się ruch uliczny, pod tablicami zapłoną znicze i złożone zostaną kwiaty. Włączmy się także w te obchody i w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Tych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.

 3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca litania do M. Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe po Mszy św. porannej.

 4. W związku w urlopami i zagrożeniem koronawirusem nie ma stałej wizyty do chorych. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i osobom zainteresowanym. W sprawach nagłych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym.

 5. Za tydzień Niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Serdecznie zapraszamy do udziały asystę liturgiczną i parafian.

 6. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

 7. W dniu dzisiejszym zapraszamy chętnych na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w Izabelinie na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Matejki 33 w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Zwracamy też uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego i wytycznych MZ. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "FLORIAN".

 8. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować  za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne na potrzeby parafii. Zapewniamy naszych Ofiarodawców i  Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Lucyna Żychlińska, Śp. Jan Bąbik, Śp. Stanisława Czerniakowska. W pokornej i ufnej modlitwie polecajmy Ich miłosiernemu Panu: Wieczny odpoczynek….SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19.07.2020.

 1. Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 2. Zbliża się dzień wspomnienia św. Kingi, która w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny. Msza św. za naszych bliskich zmarłych na naszym Cmentarzu parafialnym, zostanie odprawiona w dniu 24 lipca (piątek) o godz. 18.00, natomiast Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona w niedzielę 26 lipca o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Do udziału w uroczystościach bardzo gorąco zachęcamy.

 3. Nikomu nie trzeba uświadamiać, że w okresie wakacyjnym występują znaczne niedobory krwi, dlatego wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 26 lipca 2020 roku (NIEDZIELA) w Izabelinie (gm. Izabelin) na parkingu przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Matejki 33 w godz. 9.00-12.30. Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Zwracamy też uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego i wytycznych MZ. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.

 4. W sobotę 25 lipca br.  przypada patronalne święto św. Krzysztofa. W tym dniu będziemy się modlić w intencji automobilistów i kierowców pojazdów mechanicznych oraz o bezpieczeństwo na naszych drogach. W związku z tym, aby nasze przemieszczanie się, podróżowanie i jazda była bezpieczna, po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy.

 5. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne. Zapewniamy naszych Ofiarodawców i  Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

 7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Barbara Sojecka, Śp. Henryka Jagacka, Śp. Stanisław Wronowski, Śp. Genowefa Piórkowska, Śp. Jan Bąbik. W pokornej i ufnej modlitwie polecajmy Ich miłosiernemu Panu : Wieczny odpoczynek….PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020.

 1. Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 2. Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku.

 3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za modlitwę i ofiary składane indywidualnie lub wpłacane na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitwie za wszystkich Ofiarodawców i  Dobrodziejów.

 4. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Teresa Malinowska, Śp. Sławomir Fabisiak, Śp. Beata Tomaszewska-Kwasowiec, Śp. Agata Gołębiowska. W pokornej i ufnej modlitwie polecajmy Ich miłosiernemu Panu: Wieczny odpoczynek….© 2009-2020 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color