MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021.

 1. Wszystkim, którzy hojnością serca wsparli w dniu 10 października obchodzony na całym świecie Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się!", wyrażamy wielką wdzięczność w imieniu własnym, organizatorów, a przede wszystkim niezamożnej młodzieży, która dzięki ofiarodawcom objęta jest programem stypendialnym i może kontynuować kształcenie. Za wszelkie złożone dary z serca Bóg zapłać.

 2. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 3. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 4. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 5. Uprzejmie informujemy, że od dnia 20 października (to jest środa) br. będzie dostępna Nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022. Intencje możemy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 6. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i cierpiących, a także o tych, którzy chorym przychodzą z pomocą.

 7. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

 8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Sylwester Bożyk. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 10 października br. w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie obchodzony jest Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się!" W tym dniu młodzież przeprowadza zbiórkę do puszek. Dzień Papieski wiąże się nierozłącznie z działalnością Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała w 1999 r. po pielgrzymce papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Działalność Fundacji, to nie tylko promowanie nauczania św. Jana Pawła, ale przede wszystkim program stypendialny, który pomaga niezamożnej młodzieży kontynuować kształcenie. Za wszelkie złożone dary serca wspierające młodzież, także z naszej parafii składamy z głębi serca serdeczne Bóg zapłać.

 2. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 3. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 4. Uprzejmie informujemy, że od dnia 21 października br. będzie dostępna Nowa Księga intencji mszalnych na rok 2022.

 5. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i cierpiących, a także o tych, którzy chorym przychodzą z pomocą.

 6. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

 7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Edward Kołodziejczyk, Śp. Władysław Rogowski, Śp. Józef Wojciechowski, Śp. Jerzy Pietrzyk, Śp. Jan Chądzyński. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.2021.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 2. Kolejne spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-szej Komunii świętej odbędzie się 4 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele.

 3. Wspólnota Kół Żywego Różańca serdecznie zaprasza wszystkich członków Wspólnoty na spotkanie, które odbędzie się 6.10.2021 roku (środa) w Domu Parafialnym ARKA bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, tj. około godz. 19.00. Tematem spotkania będzie: "Historia. Istota i znaczenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca".

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z racji nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 nie będzie już adoracji po Mszy św. wieczornej. Natomiast Wspólnota Kół Żywego Różańca jak co miesiąc zaprasza 7 października o godz. 18.00 na Mszę św. sprawowaną w intencji Wspólnoty Różańcowej, Ich Rodzin oraz w intencji kapłanów.

 5. Już po raz 21. w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie 10 października będzie obchodzony Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się!" W tym dniu młodzież przeprowadzi zbiórkę do puszek. Dzień Papieski wiąże się nierozłącznie z działalnością Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała w 1999 r. po pielgrzymce papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Działalność Fundacji, to nie tylko promowanie nauczania św. Jana Pawła, ale przede wszystkim program stypendialny, który pomaga niezamożnej młodzieży kontynuować kształcenie.

 6. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 7. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i cierpiących, a także o tych, którzy chorym przychodzą z pomocą.

 8. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

 9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Sylwester-Eugeniusz Mińkowski, Śp. Barbara Sobieraj. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych - nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno-religijnych. Od godziny 12.00 na terenie przed Urzędem Gminy Stare Babice rozpocznie się piknik wojskowy. Będzie można skosztować wojskowej grochówki. Władze Naszej Gminy serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

 2. W dniu jutrzejszym (poniedziałek) tj. 27 września, na Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii J.E. Bp Rafał Markowski udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Polecajmy młodzież w naszych modlitwach, wypraszając dla Nich ogrom darów Ducha Świętego dzięki przyjęciu Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 3. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-szej Komunii świętej odbędzie się 28 września (we wtorek) o godz. 19.00 w kościele.

 4. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca z racji nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 nie będzie już litanii po Mszy św. porannej. Natomiast wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania o M.B. Fatimskiej.

 5. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 6. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30.

 7. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i cierpiących, a także o tych, którzy chorym przychodzą z pomocą.

 8. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą  składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów  o modlitewnej pamięci. 

 9. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Jan Barszcz, Śp. Feliksa-Marianna Staniszewska, Śp. Zofia-Hanna Sotomska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021.

 1. W następną niedzielę tj. 26 września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych - nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie się apel poległych, złożymy wieńce i oddamy cześć poległym żołnierzom. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystości patriotyczno-religijnych. Od godziny 12.00 na terenie przed  Urzędem Gminy Stare Babice rozpocznie się piknik wojskowy. Będzie można skosztować wojskowej grochówki. Władze Naszej Gminy serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

 2. W następny poniedziałek tj. 27 września, na Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii J.E. Bp Rafał Markowski udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

 3. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-szej Komunii świętej odbędzie się 28 września (we wtorek) o godz. 19.00 w kościele.

 4. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i cierpiących, a także o tych, którzy chorym przychodzą z pomocą.

 5. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.© 2009-2021 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color