MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2019.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się promocja kandydatów do służby liturgicznej, którzy zostaną włączeni jako ministranci.

 2. Trwa miesiąc październik. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci na wspólną modlitwę różańcową we wtorek.

 3. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej w niedzielę 27 października po Mszy Św. o 18.00 w domu parafialnym "Arka". Tematem spotkania będzie: "O sile i wartości wspólnoty". Spotkanie będzie w formie warsztatu.

 5. W odpowiedzi na coraz bardziej rozpowszechniającą się wśród dzieci i młodzieży modę na zabawy typu halloween, organizujemy w naszej parafii Bal Świętych. Odbędzie się on w niedzielę 27 października o godz. 15:00 w Domu Parafialnym Arka. Na bal zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy dzieci, aby przyniosły ze sobą atrybuty przedstawiające świętych. Zabawę poprowadzą profesjonalni chrześcijańscy wodzireje. Podczas balu przewidziany jest również słodki poczęstunek. Jeśli ktoś z gości miałby ochotę przynieść coś słodkiego, będzie to mile widziane.

 6. W naszej parafii organizowany jest kurs "Finanse po Bożemu". Spotkania będą się odbywały w poniedziałki w sali parafialnej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 28 października o godz.19.00.

 7. Zapraszamy osoby indywidualne i małżeństwa, które chcą poznać biblijne rady dotyczące zarządzania pieniędzmi i stosować je w swoim życiu. Zapisy w zakrystii oraz na spotkaniu 28 października.

 8. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 9. Od środy 16 października przyjmujemy intencje mszalne na 2020 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Jadwigę Kuczma, Śp. Władysława Tomaszewskiego, Śp. Władysława Pszczółkowskiego. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XIX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Wstańcie, chodźmy". Młodzież w całym kraju przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz Funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży. Sami nie mogliby podołać wymaganiom finansowych, aby rozwijać swoje talenty. Dlatego wielkie wyrazy uznania i szacunku dla młodzieży, która pragnie właśnie w taki sposób sobie pomagać. Obecnie Fundacja wspiera ponad 2 tysiące stypendystów. Miło nam także poinformować, że wśród nich są także bardzo zdolni nasi parafianie. Za poświęcony czas i zaangażowanie młodzieży oraz za złożone ofiary składamy wyrazy wdzięczności. 

 2. Trwa miesiąc październik. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki i piątki  o godz. 19.30. W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ZAPRASZAMY DZIECI NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ WE WTOREK.

 3. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 4. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz wychowawców (wraz z ich rodzinami), którzy w lipcu uczestniczyli w parafialnym wyjeździe wakacyjnym na powakacyjne spotkanie. Spotkanie odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.30 w Domu Parafialnym "Arka".

 5. Od października pragniemy w naszej parafii zorganizować wspólnotę młodzieżową. Spotkania będą odbywały się w 2 i 4 niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18 w domu parafialnym „Arka”.  Zapraszamy uczniów klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz straszą młodzież - uczniów Liceum i Technikum - szczególnie osoby które ostatnio przystąpiły do sakramentu bierzmowania oraz kandydatów do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj około godz. 19 - a tematem będzie "Po co wspólnota?". Szczegółowe informacje u ks. Piotra.

 6. Wspólnota Różańcowa zaprasza chętnych na wyjazd do Gietrzwałdu w sobotę 19 października b.r. o godz. 6.30. Zapisy pod chórem, przez całą niedzielę, po każdej Mszy św. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

 7. W odpowiedzi na coraz bardziej rozpowszechniającą się wśród dzieci i młodzieży modę na zabawy typu halloween, organizujemy w naszej parafii Bal Świętych. Odbędzie się on w niedzielę 27 października o godz. 15:00 w Domu Parafialnym "Arka". Na bal zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy dzieci, aby przyniosły ze sobą atrybuty przedstawiające świętych. Zabawę poprowadzą profesjonalni chrześcijańscy wodzireje. Podczas balu przewidziany jest również słodki poczęstunek. Jeśli ktoś z gości miałby ochotę przynieść coś słodkiego, będzie to mile widziane.

 8. Przyjmujemy na wypominki. Modlitwa wypominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki roczne i jednorazowe można zgłaszać do księży w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.

 9. Od środy tj. od 16 października przyjmujemy intencje mszalne na 2020 rok. Intencje można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Łukasza Wasika. "Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…"DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

06.10.2019.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie.

 2. Trwa edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 3. Trwa miesiąc październik. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15. Dodatkowo w poniedziałki i piątki o godz. 19.30. W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ZAPRASZAMY DZIECI NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ WE WTOREK.

 4. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-szej Komunii świętej odbędzie się 7 października (w poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele.

 5. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz wychowawców (wraz z ich rodzinami), którzy w lipcu uczestniczyli w parafialnym wyjeździe wakacyjnym na powakacyjne spotkanie. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 w Domu Parafialnym "Arka".

 6. Od października pragniemy w naszej parafii zorganizować wspólnotę młodzieżową. Spotkania będą odbywały się w 2 i 4 niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18 w domu parafialnym "Arka". Zapraszamy uczniów klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz straszą młodzież – uczniów Liceum i Technikum - szczególnie osoby, które ostatnio przystąpiły do sakramentu bierzmowania oraz kandydatów do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 października około godz. 19 - a tematem będzie "Po co wspólnota?". Szczegółowe informacje u ks. Piotra.

 7. Za tydzień tj. 13 października przypada XIX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Wstańcie, chodźmy". W następną niedzielę, młodzież w całym kraju przeprowadzać będzie zbiórkę do puszek na rzecz Funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży. Sami nie mogliby podołać wymaganiom finansowym, aby rozwijać swoje talenty. Obecnie Fundacja wspiera ponad 2 tysiące stypendystów. Miło nam także poinformować, że wśród nich są także bardzo zdolni nasi parafianie.

 8. Wspólnota Różańcowa zaprasza chętnych na wyjazd do Gietrzwałdu w sobotę 19 października b.r. o godz. 6.30. Zapisy pod chórem, przez całą niedzielę, po każdej Mszy św. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

 9. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Annę Brojek. "Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…"DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29.09.2019.

 1. W dniu dzisiejszym tj. 29 września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych - nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie część patriotyczna uroczystości. Od godziny 12.00 na terenie przed nowym budynkiem Gminy rozpocznie się piknik wojskowy, pokaz sprzętu wojskowego, pokaz musztry paradnej żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Będzie można skosztować ciasta, wojskowej grochówki i bigosu. Wójt Gminy i Władze Gminne serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

 2. Spotkanie Rodziców dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się dnia 29 września 2019 roku w kościele po Mszy św. o godz. 9.30. Spotkanie ma charakter organizacyjny. Obecność obowiązkowa.

 3. Rozpoczynamy kolejną edycję Biblijnej Akademii Najmłodszych. Testy z zadaniami są do odebrania przy wyjściu z zakrystii po Mszy świętej. Rozwiązane testy oddajemy katechetom w szkołach w ciągu najbliższego tygodnia.

 4. Rozpoczyna się miesiąc październik. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie przez cały październik o godz. 17.15.  Dodatkowo w poniedziałki i piątki  o godz. 19.30. W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ZAPRASZAMY DZIECI NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ WE WTOREK.

 5. Od października pragniemy w naszej parafii zorganizować wspólnotę młodzieżową. Spotkania będą odbywały się w 2 i 4 niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18 w domu parafialnym "Arka". Zapraszamy uczniów klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz straszą młodzież - uczniów Liceum i Technikum - szczególnie osoby które ostatnio przystąpiły do sakramentu bierzmowania oraz kandydatów do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 października około godz. 19 - a tematem będzie "Po co wspólnota?". Szczegółowe informacje u ks. Piotra.

 6. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie już wystawienia po Mszy św. wieczornej.  W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 akt zawierzenia Sercu Pana Jezusa.  W tym dniu możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty pół godziny przed Mszą św. W pierwszą sobotę miesiąca z racji nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 nie będzie już litanii po Mszy św. porannej.

 7. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 8. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Z racji wieczornego nabożeństwa różańcowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.30. Natomiast na nabożeństwie październikowym o godz. 17.15 będziemy przed Najświętszym Sakramentem trwać - razem z Maryją na modlitwie.

 9. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Jana Strzeszewskiego, Śp. Zofię Ryznar, Śp.  Barbarę Siarkiewicz, Śp. Jerzego Kazonia, Śp. Antoniego Szulbowskiego, Śp. Marka Flejszmana. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22.09.2019.

 1. Wspólnota Kół Żywego Różańca serdecznie zaprasza kapłanów, Parafian, Sympatyków i Gości naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się w dniu dzisiejszym  o godz. 13.00 w domu parafialnym Arka. Tematem spotkania będzie "Moc i siła różańca". Gościem spotkania będzie wybitny śpiewak Pan Andrzej BATOR - baryton.

 2. W środę tj. 25 września podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma przez posługę pasterską J.E. Bp. Piotra Jareckiego Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 3. Spotkanie Rodziców dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się dnia 29 września 2019 roku w kościele po Mszy św. o godz. 9.30. Spotkanie ma charakter organizacyjny. Obecność obowiązkowa.

 4. W następną niedzielę tj. 29 września, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której, będziemy się modlić się za poległych w czasie wydarzeń września w 1939 roku i II wojny światowej oraz za żyjących Kombatantów. Po Mszy św. w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych - nastąpi przemarsz z Rynku na Cmentarz Wojenny w Starych Babicach, gdzie odbędzie część patriotyczna uroczystości. Od godziny 12.00 na terenie przed nowym budynkiem Gminy rozpocznie się piknik wojskowy, pokaz sprzętu wojskowego, pokaz musztry paradnej żołnierzy Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Będzie można skosztować ciasta,  wojskowej grochówki i bigosu. Wójt Gminy i Władze Gminne serdecznie zapraszają mieszkańców na te wydarzenia.

 5. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Mariannę Bucholc, Śp. Krzysztofa Nowaka, Śp. Halinę Łuczak, Śp. Jerzego Musiała. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…"

PODZIĘKOWANIA DLA KS. MICHAŁA PŁOSZAJSKIEGO

W związku z objęciem nowych obowiązków kapelana Portu Lotniczego
im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wyrażamy serdeczne podziękowania
Ks. dr Michałowi Płoszajskiemu za Jego dotychczasową posługę duszpasterską
w parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Starych Babicach,
życząc błogosławieństwa Bożego na nowym odcinku służby Panu Bogu i Ludziom.
Zapewniamy o modlitewnej wdzięczności i pamięci - kapłani i parafianie.

  © 2009-2019 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color