MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

16.12.2018.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii Informujemy, że Adwentowy Dzień Skupienia, który ma nam pomóc przygotować się na spotkanie z Nowonarodzonym. Skorzystajmy także z sakramentu pokuty aby jak najlepiej przeżyć Święta Narodzenia Pańskiego.

 2. Msza św. Roratnia - jest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty  szczególnie  w środę i sobotę o godz. 7.00, a po Roratach zapraszamy na poczęstunek do Domu parafialnego "ARKA".  Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 3. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

 4. Od pierwszej niedzieli Adwentu można nabywać opłatki na stół wigilijny. Od dnia dzisiejszego jest także możliwość nabycia świec wigilijnych. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia z naszej parafii. Także nasza parafia poprzez zebrane ofiary za świece kontynuuje pomoc dla Rodzin w Aleppo w Syrii. Dzięki kontynuacji tzw. stypendium już trzy Rodziny otrzymują wsparcie przez naszą parafię w ramach akcji "Rodzina rodzinie". Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, tutaj w naszej parafii oraz tam w Syrii przeżyć święta radośnie i wspierają te inicjatywy swoją hojnością.

 5. W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie „DZIAŁAJMY RAZEM” serdecznie zaprasza na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywa się w godz. 9:30-17:30. Jarmarkowe kramy, rozstawione są na terenie ogrodu parafialnego. Można zaopatrzyć się  w swojskich wędlin, ryb, suszu, warzyw i owoców, pieczywa, pierogów, uszek i ciast domowych, choinek, jemioły oraz świątecznych ozdób i dekoracji. Dla wszystkich przybyłych sianko na wigilijny stół.

 6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 7. Jutro tj. 17 grudnia o godz. 19.0 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa.

 8. W następny poniedziałek dnia 24 grudnia wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej w gronie rodziny i bliskich. Tradycyjnie zachęcamy do zachowania postu tak do wigilii jak i podczas wieczerzy. Natomiast o północy zostanie odprawiona Msza św. zwana Pasterką. Miło jest mi poinformować że w tym roku przewodniczyć Mszy św. Pasterskiej będzie J. Em. Kardynał Kazimierz Nycz, nasz Metropolita Warszawski. Przed Pasterką już od godz. 23.30 zgodnie z wieloletnią tradycją będziemy dzielić się opłatkiem. Do udziału zapraszamy i zachęcamy wszystkich.

 9. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika  porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.30, 16.00, 18.00.

 10. Polecamy modlitwie zmarłych: śp. Hannę Zakrzewską, śp. Antoninę Elżbietę Długołęcką, śp. Łucję Sielczek. "Wieczny odpoczynek racz Im  dać Panie…"OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018.

 1. Msza św. Roratnia - jest odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty  szczególnie w środę i sobotę o godz. 7.00, a po Roratach zapraszamy na poczęstunek do Domu parafialnego "ARKA". Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 2. Informujemy, że Adwentowy Dzień Skupienia w naszej parafii będzie miał miejsce w trzecią niedzielę Adwentu tj. 16 grudnia br.

 3. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

 4. Od pierwszej niedzieli Adwentu można nabywać opłatki na stół wigilijny. Od dnia dzisiejszego jest także możliwość nabycia świec wigilijnych. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia. Także nasza parafia poprzez zebrane ofiary za świece kontynuuje pomoc dla Rodzin w Aleppo w Syrii. Dzięki kontynuacji tzw. stypendium wybrana przez parafię Rodziny opłacają wynajem mieszkania i mogą wykupić dostęp do prądu z generatorów. Rodziny otrzymały już dwukrotnie od naszej parafii półroczną pomoc w ramach "Rodzina rodzinie". Dzięki zebranym ofiarom chcemy kontynuować pomoc dla dwóch rodzin. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają te inicjatywy swoją hojnością.

 5. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 6. Stowarzyszenie "DZIAŁAJMY RAZEM" kolejny raz,  serdecznie zaprasza na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 16 grudnia br. w godz. 9:30-17:30. Jarmarkowe kramy, tradycyjnie rozstawione będą na terenie ogrodu parafialnego. Nie zabraknie swojskich wędlin, ryb, suszu, warzyw i owoców, pieczywa, pierogów, uszek i ciast domowych, choinek, jemioły oraz świątecznych ozdób i dekoracji. Dla wszystkich przybyłych sianko na wigilijny stół.

 7. Polecamy modlitwie zmarłych: śp. Zenon Szuba. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

 8. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na okres do 13 grudnia  2018 roku przedstawia się następująco:

Plan wizyty duszpasterskiej na grudzień 2018 r.

10 grudnia (poniedziałek) - Chrzanów, ul. Rayskiego: bloki 7, 9 i 11 - od godz. 17.00, 4 księży;

11 grudnia (wtorek) - Macierzysz Nowy oraz ul. Witkowskiej - od godz. 16.00,  3 księży;

11 grudnia (wtorek) - Macierzysz Instytut - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

12 grudnia (środa) - Macierzysz Stary - od godz. 16.00 oraz Osiedle "Pod Lipami"
                                                                                                      od ok. godz. 18.00, 4 księży;

13 grudnia (czwartek) - Piotrkówek Mały - od godz. 16.00, 2 księży;

13 grudnia (czwartek) - Strzykuły - od godz. 16.00, 2 księży;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.

Wizyta duszpasterska zostanie wznowiona po uroczystości Trzech Króli. Termin wizyty w poszczególnych miejscowościach podany zostanie w terminie późniejszym.PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018.

 1. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie o godzinie 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu Panie z grup Różańcowych, asystę liturgiczną starszą i młodszą, Bielanki i wszystkich wiernych.

 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  Jest to czas radosnego oczekiwania, ale także czas wzmożonej czujności i modlitwy. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Adwentowy Dzień Skupienia w naszej parafii będzie miał miejsce w trzecią niedzielę Adwentu tj. 16 grudnia br.

 3. Zapraszamy i przypominamy, że w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 modlimy się śpiewając Godzinki ku czci N.M.P.

 4. Msza św. Roratnia - będzie odprawiana w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na Roraty  szczególnie  w środę i sobotę o godz. 7.00, a po Roratach zapraszamy na poczęstunek do Domu parafialnego "ARKA".   Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą  lampiony. Tak jak w roku poprzednim prosimy także mamy dzieci o pomoc przy przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 5. Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na spotkanie wszystkich swoich członków oraz chętnych pragnących się włączyć do Wspólnoty Różańcowej. Spotkanie odbędzie się w środę 5 grudnia po Mszy świętej wieczornej w Domu Parafialnym ARKA.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji we czwartek Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na Mszę świętą sprawowaną w intencji Jej członków i Rodzin. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. W pierwszy  piątek spowiedź pół godziny przed Mszą św.

 7. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie możliwość przystąpienia do Duchowej adopcji dziecka poczętego. Również w tym dniu  o godz. 12.00 jest Godzina Łaski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w naszej świątyni.

 8. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny. Zebrane ofiary przeznaczone są na wsparcia dla potrzebujących Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pragną pomóc doświadczonym przez los, przeżyć święta radośnie i wspierają tę inicjatywę swoją hojnością.

 9. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Dla dzieci możliwość odebrania Ziarenka.

 10. Stowarzyszenie "DZIAŁAJMY RAZEM" kolejny raz, serdecznie zaprasza na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 16 grudnia br. w godz. 9:30-17:30. Jarmarkowe kramy, tradycyjnie rozstawione będą na terenie ogrodu parafialnego. Nie zabraknie swojskich wędlin, ryb, suszu, warzyw i owoców, pieczywa, pierogów, uszek i ciast domowych, choinek, jemioły oraz świątecznych ozdób i dekoracji. Dla wszystkich przybyłych sianko na wigilijny stół.

 11. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Janina Dominiak, śp. Jadwiga-Leokadia Bieńka, śp. Jerzy Wójcik. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 12. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami biorąc pod uwagę powiększającą się ilość parafian od dnia 3 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na okres 3-13 grudnia 2018 roku zamieszczamy poniżej:

Plan wizyty duszpasterskiej na grudzień 2018 r.

3 grudnia (poniedziałek) - prawa strona ul. Lutosławskiego
               i ulice odchodzące należące do parafii w Starych Babicach - od godz. 16.00, 4 księży;

4 grudnia (wtorek) - lewa strona ul. Lutosławskiego - od godz. 16.00, 4 księży;

5 grudnia (środa) - Szeligi - od g. 16.00, 4 księży;

6 grudnia (czwartek) - Osiedle „Zen Garden” na Szeligach - od godz. 17.00, 4 księży;

7 grudnia (piątek) - Chrzanów, ul. Szeligowska - od godz. 16.00, 2 księży;

7 grudnia (piątek) - Piotrkówek Duży - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

7 grudnia (piątek) - Janów, ul. Sikorskiego - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

8 grudnia (sobota) - Chrzanów, osiedle "Young City" przy ul. Szeligowskiej:
                                        bloki 32, 32A, 32B, 32C, 32D - od godz. 10.00, 5 księży;

10 grudnia (poniedziałek) - Chrzanów, ul. Rayskiego: bloki 7, 9 i 11 od godz. 17.00, 4 księży;

11 grudnia (wtorek) - Macierzysz Nowy oraz ul. Witkowskiej - od godz. 16.00,  3 księży;

11 grudnia (wtorek) - Macierzysz Instytut - od godz. 16.00,  1 ksiądz;

12 grudnia (środa) - Macierzysz Stary - od godz. 16.00 oraz Osiedle "Pod Lipami"
                                                                            od ok. godz. 18.00, 4 księży;

13 grudnia (czwartek) - Piotrkówek Mały - od godz. 16.00, 2 księży;

13 grudnia (czwartek) - Strzykuły - od godz. 16.00, 2 księży;

Uprzejmie prosimy o podstawienie pojazdów na 15 minut przed ustaloną godziną. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna jest w poniedziałek  i piątek w godzinach od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30. W  sprawach dotyczących pogrzebów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii zaraz po porannej Mszy św.NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25.11.2018.

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 11.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy Jubileuszowego Aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi jako naszemu Królowi i Panu.

 2. W środę Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 5 grudnia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym Arka.

 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania o Matce Bożej Fatimskiej.

 4. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych  z posługą sakramentu pojednania i Komunii św. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 5. Następna niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do udziału  w tym modlitewnym spotkaniu Panie z grup Różańcowych, asystę liturgiczną starszą i młodszą, bielanki i wszystkich wiernych.

 6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent - okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Aby głębiej przeżyć ten czas, w każdą niedzielę Adwentu o godz. 7.00 będziemy modlić się śpiewając Godzinki. Zapraszamy do tej modlitwy, która kształtowała wiarę i pobożność.

 7. Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny - zwana Msza św. Roratnią - będzie odprawiana w naszej parafii w okresie Adwentu codziennie o godz. 7.00, natomiast dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty  w środę i sobotę  o godz. 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w roratach. Dzieci przychodząc na roraty przynoszą ze sobą  lampiony. W środę i sobotę po Roratach dzieci zapraszamy na poczęstunek do Domu parafialnego "ARKA". Przypominamy, że przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

 8. Trwa konkurs Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do  odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl. Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 9. Wychodząc naprzeciw sugestiom parafian oraz biorąc pod uwagę powiększającą się ilość parafian, szczególnie powstające nowe osiedla na terenie naszej parafii, od dnia 3 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Plan wizyty duszpasterskiej na okres 3-13 grudnia  2018 roku zamieszczamy poniżej.

 10. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Libanu śladami św. Szarbela, która odbędzie się w dniach 5-12 czerwca 2019 r. Program pielgrzymki i bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.

 11. W dniu dzisiejszym 25 listopada  po Mszy św. o godz. 11.30 w domu parafialnym Arka odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy w celu uiszczenia kolejnej raty.

 12. W najbliższy piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, którym patronuje św. Andrzej Ap. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 13. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Tomasz Trybus, śp. Tomasz Żebrowski, śp. Grażyna Stanisława Grabowska. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

Plan wizyty duszpasterskiej na grudzień 2018 r.

3 grudnia (poniedziałek) - prawa strona ul. Lutosławskiego
               i ulice odchodzące należące do parafii w Starych Babicach - od godz. 16.00, 4 księży;

4 grudnia (wtorek) - lewa strona ul. Lutosławskiego - od godz. 16.00, 4 księży;

5 grudnia (środa) - Szeligi - od g. 16.00, 4 księży;

6 grudnia (czwartek) - Osiedle „Zen Garden” na Szeligach - od godz. 17.00, 4 księży;

7 grudnia (piątek) - Chrzanów, ul. Szeligowska - od godz. 16.00, 2 księży;

7 grudnia (piątek) - Piotrkówek Duży - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

7 grudnia (piątek) - Janów, ul. Sikorskiego - od godz. 16.00, 1 ksiądz;

8 grudnia (sobota) - Chrzanów, osiedle "Young City" przy ul. Szeligowskiej:
                                        bloki 32, 32A, 32B, 32C, 32D - od godz. 10.00, 5 księży;

10 grudnia (poniedziałek) - Chrzanów, ul. Rayskiego: bloki 7, 9 i 11 od godz. 17.00, 4 księży;

11 grudnia (wtorek) - Macierzysz Nowy oraz ul. Witkowskiej - od godz. 16.00,  3 księży;

11 grudnia (wtorek) - Macierzysz Instytut - od godz. 16.00,  1 ksiądz;

12 grudnia (środa) - Macierzysz Stary - od godz. 16.00 oraz Osiedle "Pod Lipami"
                                                                            od ok. godz. 18.00, 4 księży;

13 grudnia (czwartek) - Piotrkówek Mały - od godz. 16.00, 2 księży;

13 grudnia (czwartek) - Strzykuły - od godz. 16.00, 2 księży;TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018.

 1. Wspólnota Rodzinnego Świętowania Niedzieli zaprasza na Mszę św. dzisiaj o godz. 15.00 w domu parafialnym Arka. Zapraszamy małżeństwa i rodziny, z dziećmi, dla których przygotowane są zajęcia i opieka.

 2. Jutro tj. 19 listopada spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19.00. Obecność Rodziców lub opiekunów obowiązkowa.

 3. W czwartek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, która jest jednocześnie patronką muzyki kościelnej. W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków naszego chóru oraz Pana Zbigniewa, naszego organisty. Chcemy także w czasie Eucharystii modlić się za tych wszystkich, którzy śpiewem chwalili Boga jako chórzyści czy organiści, a zakończyli już ziemskie pielgrzymowanie, aby Miłosierny Pan nagrodził Ich niebem. Serdecznie zapraszamy.

 4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 11.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy Jubileuszowego Aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi jako naszemu Królowi i Panu.

 5. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Ankieta do odbioru po Mszy św. przed wyjściem z zakrystii. Można ją także wydrukować ze strony internetowej www.koab.pl Odpowiedzi przynosimy katechetom.

 6. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Libanu śladami św. Szarbela, która odbędzie się w dniach 5-12 czerwca 2019 r. Program pielgrzymki i bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.

 7. 25 listopada w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w domu parafialnym Arka odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Fatimy w celu uiszczenia kolejnej raty.

 8. Polecamy modlitwie zmarłych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: śp. Franciszek Kupiecki, śp. Tomasz Trybus. "Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…".© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color