MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018.

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjum na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 26 września br. (w środę) o godz. 19.00 w domu parafialnym Arka.

 2. Ksiądz Mariusz zaprasza na pierwszą powakacyjną zbiórkę Bielanek, w najbliższą sobotę 22 września br. o godzinie 10:00 w domu parafialnym Arka.

 3. Spotkanie z Rodzicami dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii świętej odbędzie się 24 września (w poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele.

 4. Osoby, którym zostały skradzione kwiaty bądź też inne przedmioty z grobów na miejscowym cmentarzu parafialnym, proszone są o zgłoszenie na Komendzie Policji w Starych Babicach.

 5. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Zofię Szymańską, Śp. Zenona Szelenbauma, Śp. Marię Bańka, Śp. Jana Chmurkowskiego, Śp. Ludwikę Winiarz. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018.

 1. Jak informowaliśmy, w dniach 14-16 września w Domu Parafialnym Arka przeprowadzony zostanie Kurs Nowe Życie. Kurs ten jest odpowiedzą na zaproszenie św. Jana Pawła II i papieża Franciszka do Nowej Ewangelizacji. Jest to szczególna forma rekolekcji, w czasie których każdy uczestnik ma możliwość doświadczyć realnej miłości Boga. Kurs prowadzony jest przez osoby świeckie ze wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea i Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Marka, pod duchową opieką ks. Marka. Zapraszamy wszystkich chętnych. Ulotki, zapisy i bliższe informacje przy wyjściu z kościoła.

 2. Spotkanie dla kandydatów, którzy kontynuują swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się 12 września (w środę) o godz. 19.00 w Domu parafialnym Arka. Obecność obowiązkowa.

 3. Papież Franciszek powiedział na sierpniowym spotkaniu rodzin w Irlandii: Ojcowie i matki, dziadkowie i babcie, dzieci i wnuki: wszyscy są powołani do znalezienia w rodzinie spełnienia miłości. Znalezienie miłości wymaga jednak poszukiwań, bowiem miłość nie dojrzewa bez ludzkiego wysiłku.

 • Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie proponuje dwa rodzaje zajęć, które są odpowiedzią na wezwanie papieża. Jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej, oparte głównie na warsztatach, przeznaczone jest dla par małżeńskich, które pragną pogłębić tajemnice relacji rodzinnej, a w przyszłości pomagać innym osobom w pokonywaniu kryzysów małżeńskich. Druga propozycja to Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do pomocy w kursach przedmałżeńskich i w poradniach rodzinnych. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza ponadto na studia magisterskie i podyplomowe dla katechetów, studia teologiczne, e-learningowe, na Akademię Dziennikarstwa oraz dwuletni kurs Teologii dla zabieganych. Warto studiować, aby Bóg jeszcze mocniej stał się obecny w naszym życiu, a poprzez naszą wiedzę i wiarę działał w trudnym świecie. Dokładne programy i terminy spotkań znajdują się na stronie uczelni: www.pwtw.pl w odpowiednich zakładkach.DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

02.09.2018.

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja. Serdecznie zapraszamy grupy modlitewne, asystę liturgiczną starszą i młodszą oraz parafian do udziału w procesji.

 2. Od dzisiejszej niedzieli tj. od 2 września wraca porządek Mszy św. niedzielnych, tzn. przywracamy Mszę św. o godz. 16.00 oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej w tygodniu.

 3. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów nowej Szkoły w Zielonkach-Parcela w zostanie odprawiona w w dniu dzisiejszym tj. 2 września o godz. 9.30, natomiast Msza św. inaugurująca nowy czas pracy i nauki Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów w Szkole Podstawowej w Starych Babicach, w Szkole Big Ben i Edu Lab będzie miała miejsce w poniedziałek 3 września o godz. 8.00. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękować za szczęśliwy czas wakacji i modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół Podstawowych z naszej miejscowości Grona Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów tych szkół. W czasie Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.

 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona apelem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 rano litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

 6. Spotkanie dla kandydatów, którzy kontynuują swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się 12 września (w środę) o godz. 19.00 w Domu parafialnym Arka. Obecność obowiązkowa.

 7. W dniu dzisiejszym przedstawiciele Wspólnoty „Galilea” pragną skierować do nas zaproszenie na kurs ewangelizacyjny "Nowe Życie".

 8. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Czesławę Łuczak, Śp. Renatę Soszyńską, Śp. Wojciecha Jakubowskiego. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

26.08.2018.

 1. W dniu dzisiejszym pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej parafii nowego duszpasterza: Ks. dr Michała Płoszajskiego, dotychczasowego rezydenta parafii  św. Jana Kantego w Warszawie. Życzymy Księdzu sił, radości i satysfakcji z posługi w naszej Wspólnocie i zapału do realizacji misji w służbie kapłańskiej.

 2. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii.

 3. Zbliża się koniec wakacji. Od następnej niedzieli tj. od 2 września wraca porządek Mszy św. niedzielnych tzn. przywracamy Mszę św. o godz. 16.00 oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej w tygodniu.

 4. Dzień 1 września to jednocześnie 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność i którzy zginęli w czasie działań wojennych.

 5. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Po Mszy św. wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania o M.B. Fatimskiej.

 6. Z racji pierwszej soboty miesiąca tj. 1 września kapłani nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy serdecznie o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów nowej Szkoły w Zielonkach Parcela w zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę tj. 2 września o godz. 9.30, natomiast Msza św. inaugurująca nowy czas pracy i nauki Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów w Szkole Podstawowej w Starych Babicach, w Szkole Big Ben i Edu Lab będzie miała miejsce w poniedziałek 3 września o godz. 8.00. W czasie tych Mszy św. będziemy dziękować za szczęśliwy czas wakacji i modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkół Podstawowych z naszej miejscowości Grona Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów tych szkół. W czasie Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.

 8. Następna niedziela to niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja. Serdecznie zapraszamy grupy modlitewne, asystę liturgiczną starszą i młodszą oraz parafian do udziału w procesji.

 9. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Stanisława Łuczaka, Śp. Zofię Solińską, Śp. Krystynę Kajak, Śp. Witolda Tyszkę. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018.

 1. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

 2. Przypominamy, że konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

 3. Trwa miesiąc sierpień, który od wielu lat jest miesiącem trzeźwości. Apelujemy i zachęcamy do wielkiej mobilizacji unikania alkoholu.

 4. Wszystkim parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku, a wszystkim gościom zadowolenia z wakacyjnego  pobytu  wśród nas.

 5. Polecamy zmarłych parafian: Śp. Henryka Ordaka, Śp. Staefana Wolszczaka, Śp. Wincentego Brodzkiego, Śp. Ewę Smoleń. "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…"© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color