MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIKSIĘGARNIA VERBUMPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: "Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą".

 2. W dniu wczorajszym grupa dzieci ze szkół podstawowych w Zielonkach i w Starych Babicach przystąpiła do Sakramentu Komunii św. W dniu dzisiejszym kolejna grupa przystąpi do Sakramentu Eucharystii. Pamiętajmy o tych dzieciach w naszych modlitwach.

 3. Do czwartku włącznie dzieci komunijne uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 18.00 w "Białym Tygodniu". W poniedziałek zostanie zrobione wspólne zdjęcie wszystkich dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Pierwszej Komunii św. oraz poświęcimy pamiątki pierwszokomunijne. We wtorek, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, w środę - nastąpi akt zawierzenia dzieci Matce Bożej i zostanie przekazana każdemu koperta misyjna jako wsparcie dzieci z biednych krajów misyjnych, we czwartek nastąpi zakończenie naszych spotkań w "Białym Tygodniu".

 4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30, przeżywać będziemy rocznicę Komunii św. uczniów klas IV. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do rocznicy, a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla dzieci rocznicowych i Ich bliskich.

 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (31 maja). Informujemy, że za ołtarz pierwszy odpowiada Wspólnota ewangelizacyjna Galilea wraz z Ks. Markiem, za ołtarz drugi wspólnota Domowego Kościoła z Ks. Mariuszem, za ołtarz trzeci wspólnota Rodzinnego Świętowania z Ks. Tomaszem oraz za ołtarz czwarty grupa brewiarzowa wraz z Ks. proboszczem. Prosimy wspomniane grupy modlitewne o mobilizację i kontakt z wyznaczonym kapłanem. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30 i przejdzie ulicami: Rynek, Okulickiego, Kresową, Piłsudskiego do Rynku, gdzie przy czwartym ołtarzu znajdującym się przed kościołem, zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Społeczności naszej Wspólnoty parafialnej.

 7. Od maja konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu. Tak więc kolejna katecheza odbędzie się w piątek 25.05.2018 roku o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 8. W sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej odbył się finał Biblijnej Akademii Najmłodszych. Naszą parafię i szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łapińska Zuzanna kl. III e, Krupa Oliwia kl. IV b, Marczuk Karolina kl. IV b, Tyszkowska Kinga kl. V d, Łotowski Kazimierz kl. VI a. Wszyscy finaliści mogą używać tytułu: Eksperta niedzielnej Ewangelii. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy i wylosowane przez siebie nagrody.

 9. Wspólnota Domowego Kościoła w naszej parafii kieruje swoje zaproszenie do małżeństw. Jeżeli chcecie pogłębić duchowość małżeńską, pogłębić wiarę, a także  uczyć się jak być dla swoich dzieci najlepszymi wychowawcami i wymieniać się wzajemnie doświadczeniami w ich wychowaniu, dołączcie do wspólnoty Domowego Kościoła. Bliższe informacje na temat można uzyskać u Ks. Mariusza. Są one również dostępne na folderach znajdujących się na stoliku z gazetami.

 10. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Andrzej Łuczak, Śp. Leszek Migdał, Śp. Czesław Starnowski, Śp. Halina Walęcka, Śp. Zdzisław Kajak. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…".UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13.05.2018.

 1. W dniu dzisiejszym tj.13 maja ostatnie spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.30 po Eucharystii spotkanie z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 3. W dniu wczorajszym grupa dzieci ze szkół podstawowych: EduLab i Szkoły Polsko-Angielskiej przystąpiła do Pierwszej Komunii św. W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 11.00 i niedzielę 20 maja o godz. 9.30 kolejne grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach i Szkoły Podstawowej w Starych Babicach przystąpią do Sakramentu Komunii św. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych, którzy nie są związani z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej a tradycyjnie uczestniczą we Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.30 aby - o ile to możliwe - w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej o innej godzinie. Pragniemy również poinformować, że ławki w nawie głównej będą zarezerwowane dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św.

 4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres wielkanocny. Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie skorzystali z Sakramentu Spowiedzi wielkanocnej o kończącym się okresie Spowiedzi i Komunii wielkanocnej i przykazaniu kościelnym: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”. Jednocześnie zapraszamy w sobotę 19 maja na parafialne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi ksiądz Marek oraz ksiądz Mariusz wraz z parafialnymi wspólnotami modlitewnymi i ewangelizacyjnymi. Początek o godzinie 19:00. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian: do każdej osoby, która pragnie ożywienia darów i charyzmatów Ducha Świętego w swoim życiu; do rodzin, które pragną ożywienia darów Ducha w życiu sakramentalnym; do tegorocznych maturzystów, którzy potrzebują światła Ducha Świętego w dobrym rozeznaniu dalszej drogi; a szczególnie do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, dla której prosić będziemy o dobre przygotowanie do przyjęcia darów Ducha Świętego w tym sakramencie.

 5. Od maja konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywają się w piątek przed uroczystością chrztu. Tak więc kolejna katecheza odbędzie się w piątek 25.05.2018 roku o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 6. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Genowefę Sachajską, Śp. Mariana Gębarzewskiego, Śp. Janinę Kamińską. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

06.05.2018.

 1. Trwa miesiąc maj. Jest to czas poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zachęcamy.

 2. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa majowego, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz. 11.30.

 3. Od maja konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będą odbywać się w piątek przed uroczystością chrztu. Tak więc kolejna katecheza odbędzie się w piątek 11.05.2018 roku o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 4. W najbliższą sobotę 12 maja o godz. 11.00 grupa dzieci ze szkół podstawowych: EduLab i Szkoły Polsko-Angielskiej przystąpi do Pierwszej Komunii św. Kolejne grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach i Szkoły Podstawowej w Starych Babicach przystąpią do Sakramentu Komunii św. w dniach 19 maja (sobota) o godz. 11.00 i w niedzielę 20 maja (niedziela) o godz. 9.30. Natomiast rocznica Pierwszej Komunii św. będzie miała miejsce w dniu 27 maja na Mszy św. o godz. 9.30.

 5. W tym tygodniu rozpoczynają się w Kościele Dni Modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). W dni  modlitw błagalnych Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy, składając publicznie Bogu dzięki.

 6. W następną niedzielę 13 maja obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek poprzedzający te uroczystość rozpoczniemy 9 dniową nowennę do Ducha Świętego. Natomiast już dziś zapraszamy w sobotę 19 maja na  parafialne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi ksiądz Marek wraz parafialnymi wspólnotami. Początek o godzinie 19:00. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian: do każdej osoby, która pragnie ożywienia darów i charyzmatów Ducha Świętego w swoim życiu; do rodzin, które pragną ożywienia darów Ducha w życiu sakramentalnym; do tegorocznych maturzystów, którzy potrzebują światła Ducha Świętego w dobrym rozeznaniu dalszej drogi; a szczególnie do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, dla której prosić będziemy o dobre przygotowanie do przyjęcia darów Ducha Świętego w tym sakramencie.

 7. Za tydzień, 13 maja ostatnie spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.30 po Eucharystii spotkanie z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 8. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Władysława Szymańskiego, Śp. Irenę Milewską, Śp. Stanisława Głowalę. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018.

 1. Przypominamy, że są jeszcze do odebrania alby - stroje liturgiczne dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. (5 osób).

 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Jest to czas poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy.

 3. Następna niedziela to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca, ale z racji nabożeństwa majowego, nie będzie już adoracji po Mszy św. o godz. 11.30.

 4. We czwartek 3 maja uroczystość M. B. Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.30 Wspólnota Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30 zaprasza na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny, polskich Rodzin i jej Obywateli. W Pierwszy Czwartek Miesiąca z racji nabożeństwa majowego, po nabożeństwie majowym nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu.

 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania się Sercu Jezusowemu. Możliwość spowiedzi przed Mszą św.

 6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Matki Bożej podczas wieczornego nabożeństwa majowego. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o przekazanie tej informacji rodzinom i bezpośrednio zainteresowanym.

 7. Od maja konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będą odbywać się w piątek przed uroczystością chrztu. Tak więc kolejna katecheza odbędzie się w piątek 11.05.2018 roku o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym "Arka".

 8. W nawiązaniu do ustaleń z 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski metropolita warszawski Kardynał Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warszawskiej. Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy "dług weekend", obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja włącznie. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.

 9. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Jana  Dobroczyńskiego, Śp. Zbigniewa Wiśniewskiego. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018.

 1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dzieci, które w tym roku szkolnym obchodzić będą rocznicę I-szej Komunii św. oraz spotkanie z ich Rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

 2. Zakończona została kolejna edycja Biblijnej Akademii Najmłodszych. Składamy serdeczne podziękowania katechetom za współpracę oraz Pani Janinie Michałowskiej, która koordynowała Biblijną Akademię Najmłodszych w naszej parafii. Podsumowanie już niebawem zostanie zamieszczone na naszej stronie internetowej.

 3. Do odebrania są jeszcze alby-stroje liturgiczne dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. Stroje można odebrać w kancelarii parafialnej w poniedziałek, wtorek, środę od godz. 16.00 do godz. 17.30.

 4. Jutro tj. 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, którym patronuje św. Wojciech możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a Msza św. w Ich intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 5. Polecamy w modlitwie zmarłych parafian: Śp. Michała Powałowskiego, Śp. Zofię Dobroczyńską, Śp. Amelię Reiss i Śp. Sylwestra Wójcika. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"© 2009-2018 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color