MENUSTRONA GŁÓWNAKANCELARIA PARAFIALNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNESŁOWO NA NIEDZIELĘNABOŻEŃSTWADUSZPASTERZEDOM PARAFIALNYCMENTARZEOBELISK NA RYNKUHISTORIA PARAFIIPATRONI PARAFIIGALERIALINKIPRZYG. DO BIERZMOWANIAGRUPY PARAFIALNERODZINNE ŚW. NIEDZIELIMINISTRANCIBIELANKIDOMOWY KOŚCIÓŁCHÓR PARAFIALNYSCHOLAGALILEA

  statystyka


OGŁOSZENIA PARAFIALNEOGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021.

 1. Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. W czasie adoracji będziemy się modlić  o jedność w naszej Ojczyźnie upamiętniając ofiary Powstania Warszawskiego, którego w dniu 1 sierpnia 2021 roku obchodzimy 77 rocznicę.

 2. W najbliższy czwartek 5 sierpnia przez naszą parafię przejdzie Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. W tym dniu przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.30-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego "Arka" już od godz. 7.00 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. W tym roku organizatorzy wstrzymali jeszcze organizację pielgrzymki osób niepełnosprawnych.

 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Wspólnota Różańcowa zaprasza na Mszę św. w intencji członków Kół Żywego Różańca i Ich Rodzin. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona apelem. Natomiast w środę 4 sierpnia Wspólnota Różańcowa zaprasza wszystkich, którzy pragną modlić się modlitwą różańcową na ciekawe spotkanie, które odbędzie się w domu parafialnym ARKA bezpośrednio po Mszy św. wieczornej (około godz. 19.00).

 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 rano litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

 5. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. porannej litania do Matki Bożej. Wspólnota modlitewna zaprasza na rozważania różańcowe.

 6. Informujemy, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 7. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy w naszych modlitwach w intencji chorych i cierpiących, a także o tych, którzy chorym przychodzą z pomocą.

 8. Wszystkim udającym się na urlop życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

 9. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą  i ofiarą  składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów  o modlitewnej pamięci.

 10. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: Śp. Wacław Kita. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021.

 1. W dniu wczorajszym 24 lipca (sobota) obchodziliśmy wspomnienie św. Kingi, która w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. na cmentarzu parafialnym za naszych bliskich zmarłych, za których modliliśmy się przez wstawiennictwo św. Kingi. Natomiast w dniu dzisiejszym o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa sprawowana w intencji naszych Parafian, Dobrodziejów i Gości. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Kingi. Do udziału w uroczystościach odpustowych,  bardzo gorąco zachęcamy.

 2. Z racji patronalnego święta św. Krzysztofa, będziemy się modlić w intencji automobilistów i kierowców pojazdów mechanicznych oraz o bezpieczeństwo na naszych drogach. W związku z tym, aby nasze przemieszczanie się, podróżowanie i jazda była bezpieczna, po Mszach św. nastąpi poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

 3. W dniu 26 lipca przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny - dziadków Pana Jezusa. W tym dniu pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach,  którzy tak wiele miłości i poświęcenia włożyli w nasze życie.

 4. Powraca tradycja, po przerwie spowodowanej pandemią, Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. W dniu 5 sierpnia przez naszą parafię przejdą pielgrzymi. Przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.30-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego „Arka” już od godz. 7.00 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. W tym roku organizatorzy wstrzymali jeszcze organizację pielgrzymki osób niepełnosprawnych.

 5. W następną niedzielę 1 sierpnia będziemy obchodzić 77 rocznicę Powstania Warszawskiego. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy się modlić w intencji pokoju na świecie oraz polecać wszystkich, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu wolności.

 6. Informujemy, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 7. Przypominamy o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy w naszych modlitwach w intencji chorych i cierpiących, a także o tych, którzy  chorym przychodzą z pomocą.

 8. Wszystkim udającym się na urlop życzymy roztropności na drodze, bezpiecznego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

 9. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą  składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

 10. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Janina Florczak, Śp. Janina Biadoń, Śp. Henryka Twarowska. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021.

 1. W dniu 24 lipca (sobota) przypada wspomnienie św. Kingi, która w naszej parafii jest czczona w sposób szczególny. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu parafialnym. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, których pragniemy polecać Miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo św. Kingi, możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Natomiast Msza św. odpustowa sprawowana w intencji Parafian i Gości zostanie odprawiona w niedzielę 25 lipca o godz. 11.30. Po sumie procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. Do udziału w uroczystościach odpustowych, bardzo gorąco zachęcamy wszystkich parafian i gości.

 2. Jednocześnie w niedzielę 25 lipca br. przypada patronalne święto św. Krzysztofa. W tym dniu będziemy się modlić w intencji automobilistów i kierowców pojazdów mechanicznych oraz o bezpieczeństwo na naszych drogach. W związku z tym, aby nasze przemieszczanie się, podróżowanie i jazda była bezpieczna, po Mszach św. nastąpi poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy.

 3. Powraca tradycja, po przerwie spowodowanej pandemią, Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. W dniu 5 sierpnia przez naszą parafię przejdą pielgrzymi. Przed kościołem pielgrzymi będą w godzinach 10.30-11.00. Podejmijmy Ich jak do tej pory bardzo serdecznie i gościnnie, nie tylko modlitwą ale zwłaszcza przynosząc ze sobą żywność i napoje. Stoły będą ustawione przed kościołem. Zapraszamy także do pomocy Panie oraz młodzież do Domu Parafialnego "Arka" już od godz. 7.00 rano w celu przygotowania posiłków dla pielgrzymów. W tym roku organizatorzy wstrzymali jeszcze organizację pielgrzymki niepełnosprawnych.

 4. Informujemy, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach 9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 5. Cieszymy się ze zwiększającego się limitu osób mogących brać udział we wspólnej modlitwie w świątyni. Przypominamy jednak stale o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy w naszych modlitwach w intencji chorych i cierpiących, a także o tych, którzy  chorym przychodzą z pomocą.

 6. Wszystkim udającym się na urlop życzymy roztropności na drodze, bezpiecznego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Gościom, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

 7. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

 8. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Beata Załęska, Śp. Czesław Bińka, Śp. Zygmunt-Tomasz Siwkiewicz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021.

 1. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.

 2. Informujemy, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 3. Cieszymy się ze zwiększającego się limitu osób mogących brać udział we wspólnej modlitwie w świątyni. Przypominamy jednak stale o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy w naszych modlitwach w intencji chorych i cierpiących, a także o tych, którzy  chorym przychodzą z pomocą.

 4. Wszystkim udającym się na urlop życzymy bezpiecznego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

 5. Serdecznie podziękowania wszystkim, wspierającym naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy naszych Dobrodziejów o modlitewnej pamięci.

 6. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Leszek Ciećwierz, Śp. Zygmunt Zalewski, Śp. Jadwiga Drzewińska, Śp. Eugeniusz Trojak, Śp. Anna Stojko. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

04.07.2021.

 1. Dzisiejsza niedziela to Pierwsza Niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy służbę liturgiczną starszych i młodszych, wspólnoty modlitewne, bielanki, parafian i sympatyków naszej parafii.

 2. Pragniemy poinformować, że kancelaria parafialna w miesiącach lipiec i sierpień czynna jest w poniedziałek i w piątek w godzinach  9.00-10.00 i 16.00-17.30. W sprawach pogrzebowych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. porannej lub wieczornej do zakrystii naszego kościoła. W miesiącach wakacyjnych w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 3. Wspólnota Różańcowa zaprasza w środę 7 lipca na spotkanie członków Kół Żywego Różańca i Zelatorów. Spotkanie W domu parafialnym "ARKA" bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

 4. Cieszymy się ze zwiększającego się limitu osób mogących brać udział we wspólnej modlitwie w świątyni. Przypominamy jednak stale o obowiązku używania maseczek i o zachowywaniu odpowiedniego dystansie miedzy sobą. Pamiętajmy w naszych modlitwach w intencji chorych i cierpiących, a także za tych, którzy doświadczającym krzyża choroby przychodzą z pomocą.

 5. Wszystkim udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Naszym Gościom i wszystkim, którzy przybyli do naszej miejscowości, życzymy zadowolenia z wakacyjnego wypoczynku pośród nas.

 6. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, na tacę lub wpłacaną na konto parafialne wpierają naszą parafię. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

 7. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: Śp. Józefa Wodzińska. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….© 2009-2021 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color