FORUM DYSKUSYJNE

STRONA GŁÓWNA

KSIĘGA GOŚCI

KSIĘGA HUMORU


PARAFIA I WIARA

AKTUALNOŚCI

CMENTARZE


WIELKI TYDZIEŃ I ŚWIĘTA W PARAFII BABICE

Ogłoszenia Parafialne na okres Wielkiego Tygodnia

(informacje na podstawie ogłoszeń parafialnych)

  • Przypominamy, że w czasie Świąt nie będziemy spowiadać, dlatego prosimy skorzystać ze spowiedzi do środy włącznie przed Mszą św. o g. 8.oo i 18.oo. Spowiadać będziemy też w Wielki Piątek od g. 7.3o do 13.oo.

  • We czwartek kończy się Wielki Post i rozpoczyna się Triduum Paschalne, czyli czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego zachęcamy do licznego udziału w liturgii nie tylko w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ale również w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

Początek nabożeństw o g. 18.oo

  • W Wielki Czwartek  Msza św. Wieczerzy Pańskiej , przeniesienie  Najświętszego  Sakramentu do kaplicy przechowania, czyli Ciemnicy i adoracja. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Dlatego przychodzimy wyrazić wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg 12 mężczyznom.

  • W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej i adoracja  Krzyża. Tego dnia nie ma Mszy św. Obowiązuje natomiast post ścisły, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak i ilościowy – jeden posiłek do syta. Do postu zachęcamy również w Wielką Sobotę, aż do Wigilii Paschalnej, czyli do wieczornej liturgii. Zapraszamy na modlitewne czuwanie prowadzone przez Scholę i Grupy Parafialne, które będzie miało miejsce w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od zakończenia liturgii do godz. 22.00.

  • W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o g. 18.oo od poświęcenia ognia przed kościołem. Msza św. będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy z racji poświecenia pokarmów składają przy tej okazji ofiary. W tym dniu odbywa się także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego na liturgię przynosimy świece.

  • Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie w następującym porządku:

a.   ul. Szeligowska – od g. 9.oo – 1 ks.

b.    Wieruchów, Strzykuły, Piotrkówek Mały i Duży od g. 9.oo – 1 ks.

      i dalej Macierzysz Nowy, Szeligi, Macierzysz Instytut i Macierzysz Stary

c.    Lubiczów od g. 9.oo – 1 ks.

d.    Janów i Klaudyn I - wyjazd z plebanii o g. 11.oo – 1 ks.

e.   Zielonki Wieś i Zielonki Plantico o g. 12.oo – 1 ks.

Bardzo prosimy o punktualne przysyłanie pojazdów. Troskę o to powierzamy Radnym.

Święcenie pokarmów w kościele od g. 9.oo do 16.oo.

  • W Wielkanoc Msza św. rezurekcyjna z procesją o  g. 6.oo rano. Msza św. sprawowana będzie w intencji  tych  wszystkich, którzy składali i zbierali ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, a zwłaszcza Asystę kościelną w pełnym składzie. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o g. 7.3o. Pozostałe Msze św. jak w każda niedzielę i święto. Mamy nadzieję, że nikogo na Mszy św. nie zabraknie.


Kościół pw. WNMP w Babicach

ADMIN