<<< BABICKI PORTALIK INTERNETOWY, CZYLI KTO Z KIM, KIEDY, GDZIE I DLACZEGO >>>


Herb miejscowości Stare Babice

JACEK PAŁKIEWICZ W GIMNAZJUM

Herb miejscowości Stare Babice


FORUM DYSKUSYJNE

STRONA GŁÓWNA

KSIĘGA GOŚCI


KOCZARSKIE SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM


INNE BABICE

AKTUALNOŚCI

OLD BABICE


<<< JEŚLI REKLAMA, TO TYLKO W BABICKIM PORTALIKU INTERNETOWYM I W GOŃCU BABICKIM >>>

28 października 2011 roku w auli koczarskiego Gimnazjum odbyło się spotkanie ze znanym na całym świecie podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem.
Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców Naszej Gminy i choć na sali przeważającą grupą była młodzież, to nie zabrakło również ludzi w sile wieku.
Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowiadań i pokazu zdjęć podróżnika, który z ogromna pasją przekazywał słuchaczom informacje o swoich przygodach
na całym świecie. Jedną z nich była opowieść o tym, jak samotnie przepłynął cały ocean na pięciometrowej łodzi posiadając przy sobie jedynie kompas.
Inną opowieścią jaką usłyszeli zebrani była historia o tym, jak na pustyni kilkakrotnie spotkała Go burza piaskowa.
Pan Jacek Pałkiewicz opowiadał również o swoich szkoleniach i ćwiczeniach, które przeprowadzał dla elitarnych jednostek antyterrorystycznych.
Podróżnik opowiadał również o tym, jak przetrwać w dżungli (tego m. in. uczył antyterrorystów) i o sztukach walki.
Generalnie zebrani usłyszeli wiele ciekawych opowiadań, zaś w czasie przerwy wystąpiły dzieci ze stowarzyszenia "Kuźnia Przyjaźni".
Mali artyści zaprezentowali taniec plemion murzyńskich. Taniec spodobał się publiczności, która chętnie wtórowała, powtarzając ruchy tańczących dzieci.
Po przerwie było można zadawać pytania panu Jackowi, który chętnie na nie odpowiadał.
- "Skąd wzięło się jego Pana zamiłowanie do podróży"? - zabrzmiało jedno z pytań.
W odpowiedzi zebrani usłyszeli, że już od dziecka mówił, że będzie podróżnikiem. Przez cały czas do tego dążył, aż w końcu to się ziściło.
- "Czy z dzisiejszej młodzieży mogą wyrosnąć prawdziwi podróżnicy"?
W odpowiedzi usłyszeliśmy, że "niestety nie", ponieważ w dzisiejszych czasach rodzice są zbyt opiekuńczy. Podróżnik podał mniej więcej taki przykład:
- Rodzice noszą za dziećmi plecaki, aby dziecko się nie przedźwigało. Prowadzi to do tego, że z ich pociesz w przyszłości wyrosną osoby słabe duchem i ciałem.
Kiedy zakończyła się część spotkania, w trakcie której zadawane były pytania, Pan Jacek wręczył pamiątkowe obrazy, które otrzymało:
Gimnazjum w Koczargach Starych , Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dużym, Harcerze z Babic i Urząd Gminy w Starych Babicach.
Wszyscy nagrodzeni podziękowali za obrazy, zaś na zakończenie można nabyć książki Jacka Pałkiewicza i dostać autograf ze specjalną dedykacją.
Pan Jacek Pałkiewicz namawiał również na oddawanie głosów na Mazury w konkursie "New7Wonders of Nature" (sms pod numer 7155).

  

fot i opis. Kamil Malinowskiznasz ciekawy temat, zobaczyłeś coś, usłyszałeś:

napisz: babice@babice.waw.pl na gadu-gadu:  zadzwoń: 0-796-920-796


© 2005-2011 "firestarmedia"
stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768 w trybie true color


GALERIA - ZDJĘCIA

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

PLAN MIEJSCOWOŚCI