FORUM DYSKUSYJNE

STRONA GŁÓWNA

KSIĘGA GOŚCI

KSIĘGA HUMORU


POLICJA

AKTUALNOŚCI

STRAŻ POŻARNA


POMÓŻMY BEZDOMNYM

materiał pobrano ze strony KPP Stare Babice - http://kppbabice.policja.waw.pl

Za oknami kapryśna jesień i czas przygotowań do zimy. Dla osób, które nie mają własnych ciepłych domów i mieszkań może być to czas niebezpieczny. Policjanci ze Starych Babic apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon pod alarmowe numery Policji 997 lub 112 aby uratować komuś życie.

Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób bezdomnych i samotnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Pamiętaj – Ty też możesz  przyczynić się do uratowania życia drugiemu człowiekowi. Wystarczy czasem jeden telefon.

Dane teleadresowe placówek pomagających osobom bezdomnym z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego dostępne są na stronach internetowych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uwaga: informacje dla osób bezdomnych udzielane są przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod bezpłatnym numerem telefonu 92 87 . Infolinia działa całodobowo, 7 dni w tygodniu i za jej pośrednictwem osoby potrzebujące uzyskają informacje o pomocy. Osoby potrzebujące na ogół nie znają numeru tej infolinii. Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca się z prośbą do przedstawicieli mediów o bezpłatne publikowanie i podawanie na antenie informacji o infolinii dla osób potrzebujących.

kom. Ewelina Gromek-Oćwieja - oficer prasowy
Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
 z siedzibą w Starych Babicach

 


zdjęcie z sieci

ADMIN