FORUM DYSKUSYJNE

STRONA GŁÓWNA

KSIĘGA GOŚCI

KSIĘGA HUMORU


POLICJA

AKTUALNOŚCI

STRAŻ POŻARNA


ZACHOWUJMY SIĘ BEZPIECZNIEJ NA DROGACH

pobrano ze strony KPP - http://kppbabice.policja.waw.pl

Rok 2005 zalicza się do najtragiczniejszego w skutkach w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego apelują o rozważną jazdę.

Rok 2005 zalicza się do najtragiczniejszego w skutkach w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

W 183 wypadkach drogowych śmierć poniosło 38 osób, a 203 doznały obrażeń ciała.

Doszło do 1673 kolizji drogowych.

W związku z powyższym, mając na uwadze okres ferii zimowych i związanego z nim większego niż zwykle natężenia ruchu na drogach powiatu, policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z/s siedzibą w Starych Babicach apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku w czasie kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że jazda z większą prędkością nie oznacza krótszego czasu podróży! Pamiętajmy, że pojazdu nie można zatrzymać w miejscu! Bądźmy widoczni na drodze! Nie wsiadajmy za kierownicę po użyciu alkoholu i nie pozwalajmy tak postępować innym! Dbajmy o sprawność techniczną naszych pojazdów! Nie tolerujmy łamania prawa przez innych, ale i przez siebie samych! Reagujmy na przypadki naruszeń przepisów i bezmyślności na drogach, powiadamiajmy o nich Policję!

W okresie ferii zimowych, w ramach działań „FERIE 2006”, policjanci SRD KPP z/s w Starych Babicach czuwać będą nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Szczegółowym kontrolom poddawane będą autokary oraz ich kierujący. Zgodnie z ideą „Bez Tolerancji”, wobec sprawców wykroczeń stosowane będą surowe, prawem przewidziane środki.

Informujemy, że zgłoszenia w sprawach kontroli autokarów przyjmowane będą całodobowo pod numerami:

telefonu 0-22-752-80-00 i faksu 0-22-722-96-23

 

 

nadkom. Artur Postek
Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego
KPP Warszawa Zachód