FORUM DYSKUSYJNE

STRONA GŁÓWNA

KSIĘGA GOŚCI

KSIĘGA HUMORU


NASZ RYNEK

AKTUALNOŚCI

PARAFIA I WIARA


OTWARCIE DOMU PARAFIALNEGO

pobrano z : http://www.babice-stare.waw.pl/gazeta.php?op=1

Gazeta Babicka 06/2006

Prymas Polski

otworzył Dom Parafialny

11 czerwca 2006 roku w Dzień Świętej Trójcy, w Kościele w Starych Babicach odbyła się
 uroczysta Msza Św. celebrowana przez Prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa.
Po ceremonii Prymas otworzył nowy Dom Parafialny i dokonał poświęcenia budynku.

Powstanie tego obiektu zawdzięczamy ks. prałatowi Janowi Szubce, proboszczowi babickiej parafii. Potrafił on stworzyć wspólnotę parafialną, która skupiła się wokół idei powstania Domu i potrafiła doprowadzić do jej pomyślnej realizacji.

Podczas Mszy Św. ks. Szubka wspominał: 19 października 2003 r. kamień węgielny z grobu ks. Jerzego Popiełuszki wmurował ks. bp Marian Duś. Dziś od tego wydarzenia minęło 2,5 roku i możemy już cieszyć się z Domu Parafialnego. Obiekt jest praktycznie wykończony, brakuje tylko tynków zewnętrznych i zagospodarowania poddasza. Dom jest wyposażony we wszystkie potrzebne urządzenia: kuchnię, krzesła, stoły, sprzęt sportowy i w to, co będzie pomagać budowaniu jedności naszej wspólnoty parafialnej. Chciałbym, aby Dom służył wszystkim w naszej parafii, nie tylko zorganizowanym grupom religijnym. Jest tam miejsce zarówno dla małych dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych, którzy również mogą przeżywać tu miłe chwile.
- Dziś w Kościele obchodzimy uroczystość Św. Trójcy, polega ona nie tylko na oddawaniu czci i chwały Bogu, ale też uczeniu się jedności i wzajemnej miłości. Ten Dom będzie nam również w tym pomagał- powiedział ks. prałat. - Dziękuję wspaniałym architektom, inżynierom i wszystkim drogim, kochanym parafianom za każdą złotówkę i symboliczny wdowi grosz. To, że tak szybko udało się pobudować Dom Parafialny, jest zasługą każdego z Was. Nie otrzymaliśmy przecież na ten cel żadnych dotacji ani funduszy. Dziękuję za modlitwę w intencji budowy i ofiarowanie swojego cierpienia - powiedział na zakończenie.
Następnie ks. Szubka zwrócił się do Jego Eminencji Prymasa Polski z prośbą o modlitwę za wspólnotę parafialną i wszystkich tych, którzy będą się w tym domu spotykać.
Jesteśmy wdzięczni za obecność w tym szczególnym dniu ks. kardynała Józefa Glempa, który obchodzi obecnie 50 rocznicę święceń kapłańskich i 25 rocznicę objęcia urzędu prymasowskiego. Z okazji tak godnych jubileuszy, życzymy Jego Eminencji wielu Błogosławieństw Bożych i dużo zdrowia.
Ks. Prymas modlił się za nas, a w swoim kazaniu powiedział m.in. o potrzebie prawdziwej miłości w dzisiejszych czasach.
- Musimy się uczyć Bożego Miłosierdzia i pracy dla dobra innych. Trzeba działać tak, aby zmieniać oblicze ziemi w wymiarze moralnym, poprzez utrwalanie miłości w rodzinach. Ten dom jest wyrazem troski o odradzanie się społeczności w Duchu Świętym, a jednocześnie pięknym świadectwem łączności z Bogiem w tej parafii- powiedział ks. Prymas.

Ks. prałat Jan Szubka, dziekan Dekanatu Laseckiego i jednocześnie proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Babicach znany jest ze swej pracowitości i zmysłu organizacyjnego. Cenimy go również jako człowieka z dużym poczuciem humoru i pełnego życzliwości dla innych. Rzadko się zdarza, aby jedna osoba łączyła w sobie tyle wspaniałych cech. Ksiądz Jan jednak potrafi - możemy być dumni z tego, że jest wśród nas.
Być może tych kilka pochwalnych słów będzie kogoś dziwić, sądzę jednak, że jeśli ktoś zasługuje na pochwałę i tworzy wielkie dzieła, powinien być chwalony i doceniany. Chwalony teraz, za życia, współcześnie, aby mógł odczuć, że jesteśmy mu wdzięczni i doceniamy jego ogromną pracę. Należy o tym również mówić innym, tak aby wspaniała i jednocześnie skromna osoba duchownego mogła być wzorem do naśladowania. Dziękujemy Księże Janie za Twoje piękne dzieło!

tekst i zdjęcia: Marcin Łada


DOM PARAFIALNY OBECNIE


dom Parafialny "Arka" - widok z 2007 rok


w środku sala widowiskowa


Dom Parafialny jest również dla młodzieży


tenis stołowy i bilard jest dla wszystkich i za darmo

ADMIN